Skocz do zawartości

Czarnogóra 2011 relacja (+ filmy )


Hamba
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Po zakupie kamery HD na kask i ostatniej relacji ze styczniowego wypadu Harleyem na pustynię Mojave w Kalifornii ( http://forum.motocyklistow.pl/index.php?/topic/144983-kalifornia-na-hd-styczen-2011-krotka-relacja/ ) zdarzyła się okazja spędzić urlop w Czarnogórze. Przejazd w obie strony był autokarem, ale oczywiście grzechem byłoby nie sprawdzić czy na miejscu nie ma jakiejś wypożyczalni motocykli i nie skorzystać z okazji, no nie... ? Toteż zapobiegawczo zabrałem i tym razem kamerę na kask.

 

Wyjazd tak jak pisałem był zorganizowany, ponadto jechałem z dziewczyną ale szybko się okazało, że i ona nie miała by nic przeciwko by sprawdzić na własnej skórze co tak mnie pociąga w dwóch kółkach. Niestety po wielu telefonach i poszukiwaniach na miejscu okazało się, że jesteśmy skazani na skuter. Dobre i to. Co prawda znaleźliśmy jedna firmę (swoja droga rosyjską) która wypożycza motocykle ale po tym jak kazali (w bardzo słabym angielskim) mi wypłacić 200Euro kaucji, wziąć taksówkę i jechać w bliżej nieznane miejsce w Budvie ( nie mieli swojej siedziby), stwierdziłem że bezpieczniej będzie skorzystać jednak z jednej z wielu wypożyczalni w Budvie i po prostu wsiąść coś większego niż standardowy skuter ( za pierwszym razem 150ccm, za drugim 250ccm) No ale do konkretów:

 

1 Wypad

 

Po prostu przejazd z Budvy przez Kotor, Perast aż do Herceg Novi (dookoła Boki Kotorskiej)

Fiordy jadły nam prawie z ręki, jak widać na filmie :) Nie jeździłem raczej wcześniej z pasażerem, no i 150ccm w porównaniu do prawie 1500ccm Harleya którego ostatnio ujeżdżałem w styczniu też robiło różnicę- ale szybko się przestawiłem. Pierwsza sprawa: przyzwyczaić się że się jest nieustannie wyprzedzanym + manewr ten jest ZAWSZE sygnalizowany wcześniej wciśnięciem klaksonu cobym mógł zawczasu zjechać jeszcze bardziej na pobocze. Patent z chowaniem kasków pod siedzenie bardzo mi się spodobał, tym bardziej że wypad był typowo rekreacyjny, przerywany zwiedzaniem kolejnych miejscowości czy zatrzymywaniem się na krótka kąpiel, a możliwość schowania bagaży, kasków do schowka była baaardzo użyteczna. Z miejscowości które widzieliśmy najbardziej polecam Perast opisany w przewodniku Pascala, jako miejscowość znana z tego że nic tam się nie dzieje. Bardzo dużo w tym prawdy- na miejscu nie ma praktycznie turystów i od razu na dzień dobry zostaliśmy zaczepieni przez starszą Panią która usilnie próbowała nam wytłumaczyć po serbsku co warto tu zobaczyć. Nasza zerowa znajomość serbskiego pozwoliła jednakże zrozumieć z 50% wypowiedzi :)

 

2 Wypad

 

Przejazd z Budvy do Ulcinj, potem do Południowo wschodniego krańca Jeziora Szkoderskiego i z powrotem wzdłuż Jeziora do Budvy tym razem na skuterze Yamaha X-max 250. To był ostatni dzień, ostatnia wypożyczalnia z dużymi skuterami, jednakże jedyna w której depozyt zostawiało się w gotówce. Wolałem użyć karty kredytowej, takiej możliwości jednak nie było i po drobnych pertraktacjach stanęło na, małej wódce i ciastku oraz zostawieniu dowodu osobistego (pracowała tam swoja droga Ukrainka, a właścicielem był Rosjanin / Ukrainiec? polskiego pochodzenia z Kazachstanu:) Podejrzewam żeby gdyby nie polskie korzenie właściciela cały manewr z zostawianiem dowodu zamiast 200Euro depozytu by po prostu nie przeszedł.

 

No 250ccm to już trochę lepiej, dźwięk milszy dla ucha no i reakcja na dodanie gazu żywsza. Przejechaliśmy do Ulcinj a stamtąd bajeczną drogą wzdłuż Jeziora Szkoderskiego. Droga była tak wąska że gdzieniegdzie mieliśmy problem żeby minąć się naszym skuterem ze zwykłym samochodem, ponadto górska, nie zabezpieczona, wijąca się gdzieniegdzie nad przepaściami dostarczała sporo wrażeń. No i obrazki typu: wjeżdżamy do wsi a na drodze stado osłów które nie zamierza się wcale ruszyć :) Zdecydowanie najlepsza cześć obydwu wyjazdów, niestety nie zarejestrowana przez kamerę (kupiłem w Budvie w sklepie z telefonami kartę pamięci okazało się że w połowie zapełnioną:)

 

No i tyle:) Wracając autokarem jechalismy autostradą A1 przez Chorwację, która zrobiła na mnie takie wrażenie że postanowiłem że kiedyś koniecznie muszę jeszcze raz przyjechać do Czarnogóry na swoich dwóch kółkach koniecznie przejeżdżając tą autostradą.

 

A dziewczyna mówi mi że te dwa jednodniowe wypady najbardziej jej się podobały w całym 11-dniowym wyjeździe...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Siema Piotek, stary kumplu z PW!

 

Widze że nie pieprzysz sie w tancu tylko jeździsz!

 

Zapraszam do mojej wideorelacji z Kaukazu :icon_biggrin: Jesteś w Wawie?? moze pochlamy??

 

Kuźwa Situ, jak to możliwe że studiowaliśmy w jednej grupie, ty się rozbijałeś po Kaukazie i innych Afganistanach a ja dopiero gdzieś w Internecie się o tym dowiaduję, hę? Oczywiście, że jestem w Wawie i oczywiście , że pochlamy. A co do Twojej BMK'i wiesz, że ostatnio chodzi mi po głowie? :D Situ daj znać na priva kiedy masz czas i chęć na picie :D

 

Czarnogórę znam, a widzę, że zostało wam troszkę jeszcze do oglądania w tym fajnym kraju, USA nie znam ale ciekawy jestem co Wam się bardziej podobało, USA czy Montenegro?

 

Trudne pytanie :)

 

USa była samotnie na Harley'u , Czarnogóra na skuterze z dziewczyną ;) Więc rozumiesz...

 

Siema Piotek, stary kumplu z PW!

 

Widze że nie pieprzysz sie w tancu tylko jeździsz!

 

Zapraszam do mojej wideorelacji z Kaukazu :icon_biggrin: Jesteś w Wawie?? moze pochlamy??

 

Situ jak nie napiszesz mi na priva gdzie i kiedy pijemy to się na Ciebie obrażę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...