Skocz do zawartości

Honda Rebel na CBR warto?


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Mam taki duży dylemat, od roku posiadam Hondę Rebel 125, motocykl w stanie praktycznie idealnym pod tym względem nie ma z nim problemów. Od początku jednak ten motocykl do końca mi nie leży, niby jeżdzi się nim całkiem wygodnie ale silnik o mocy 11km, połączony z 5 biegową skrzynią pozwala rozpędzić ten motocykl góra do 100km/h i to z dużym trudem. Do 80 idzie fajnie, 90 też można ale już powyżej jest męka zarówno dla silnika jak i kierowcy. Ma bardzo krótkie biegi, silnik na 5 ponad 80 zaczyna mocno się męczyć, hamulce nie są zbyt dobre, w zakrętach też trzeba uważać no ale to przecież chopper..

Ogólnie przejechałem nią jakieś 3,5 tyś. kilometrów i moje odczucia są takie jak wyżej opisałem.

Pomyślałem ostatnio że można by ją sprzedać, dołożyć troszkę i za około 4,5 tyś kupić używaną Hondę CBR 125. Motocykl posiada 6 biegową skrzynię więc podejrzewam że w trasie jak się go bujnie do powiedzmy 100 i da mu 6 bieg to umożliwi to jazdę z tą prędkością na dłuższy czas co w rebelce pozostaje tylko marzeniem. Motocykl ma więcej mocy bo 13,5 konia, jednak waży mniej, jest aerodynamiczny i ma większe koła co na pewno wpływa też na osiągi. Na pewno hamulce tarczowe będą hamować znacznie lepiej i w zakrętach też myślę będzie lepiej. Vmax z tego co czytałem oscyluje w granicach 120-130km/h co również dla mojej hondy jest zupełnie nie osiągalne bo tak jak mówiłem wcześniej 100km/h to już max z maxów na który trzeba czekać wieczność. :D

Niby wszystko wygląda obiecująco jednak sam już nie wiem co zrobić, na pewno sercem kupił bym 125 w 2t jednak koszty eksploatacji, czyt. wysokie spalanie + olej no i trzeba sobie powiedzieć awaryjność mnie odstraszają dlatego myślę poważnie nad cbr. Myślę że takim sprzętem na pewno będzie można fajnie poskładać się w zakrętach i będzie znacznie dynamiczniejszy od rebelki. Na prawku jeżdziłem ybr 125 i już ona była bez porównania dynamiczniejsza od mojej hondy a cbr jest od niej mocniejsza. Chciałbym poznać wasze opinię na ten temat co o tym myślicie, może jakieś własne doświadczenia z cbr. Dla urozmaicenia wypowiedzi dodaje link do zdjęć mojej hondy żebyście mieli wyobrażenie o motocyklu który opisuję. http://bikepics.com/members/dorianpl1/98rebel0/

Ogólnie kupiłem ten motocykl przypadkowo bo była okazja, nigdy wcześniej nie kręciły mnie choppery ale myślałem że się przestawię, jednak zbytnio mi to nie idzie a 2 lata jazdy 125 mam przed sobą dlatego proszę was o pomoc.

LWG Wam wszystkim. Dorian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak 2T opada to sobie sam odpowiedziałeś . Bierz CBR , biedziesz mieć te 30km/h więcej (w męczarniach) , i policz czy nie lepiej jakieś 250/400 + zapas drobnych na mandaty za jazde bez kategorii :laugh:

 

Zaraz przyjdzie ks i zrobi mi jesieńsredniowieczazdupy :bigrazz:

 

Egzamin zdawałem na SR250 , nie wiem skad oni dorwali to moto bo cięzko w ogłoszeniach zanleźć . Kurs był na twoim reblu . A po egzaminie chciałem się jeszcze raz karnąć na SR250 . :tongue: . 3 lata później czopery wyparowały mi z głowy :bigrazz:

 

Nie wiem kto i jak bardzo musiał mieć drewniany mózg żeby skazać koniecznie na 2 lata na 125ccm . Ja pie**ole . Przeca to sie zabić podczas wyprzedzania można :bigrazz: Jak ktoś jest pi*da w temacie to sobie z 50 nie poradzi .

Edytowane przez janosikkk

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje kolego za twoją wypowiedz, 2 lata jazdy w sensie od kategorii A1 do A.

Skoro jeżdziłeś na rebelce to za pewne poznałeś jej słabe strony, ja osobiście zdaje sobie sprawę że jazda 125 nie jest może jakaś super, ale wole sobie jeżdzić wolniej ale legalnie.

Tak samo 125 w 2t odpada bo wolę jeżdzić motocyklem niż na niego patrzeć a koszty 2t są dosłownie 2 razy większe.

Czekam na dalsze opinię forumowiczów dotyczące tej nietypowej sprawy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to powiedział mój znajomy, chopperami jeżdżą kolesie z małymi kutasami ;]

A na ścigaczach kolesie z małymi mózgami itd itd :banghead:

 

Sam sobie odpowiedziałeś, jeśli rebel Ci nie leży pod wieloma względami, a nie chcesz 2T, to bierz CBR, a różnica będzie spora

Mój profil bikepics

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...