Skocz do zawartości

Nowe przepisy


Morh3z
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam na imię Mateusz Zieliński, jestem tu nowy.

 

Jeżeli takie pytanie już padło to z góry przepraszam.

 

Chodzi mi o przepisy jakie mają wejść w Lutym przyszłego roku (2012).

Podobno od Listopada do chyba Lutego/marca prawo jazdy na kar. A jest zablokowane i nie można w tym czasie na nie zdawać, natomiast po tym okresie każdy kto będzie chciał zdawać na tę kategorie będzie musiał określić pojemność silnika i tylko na ten jedyny będzie miał uprawnienia do jazdy. Na każdy inny będzie musiał robić oddzielne uprawnienia. Więc chciałem się upewnić czy tak będzie faktycznie. A pech chciał, że właśnie w Lutym przyszłego roku będę miał 18 urodziny i nie wiem jak cała sprawa będzie wyglądać, ponieważ właśnie na kat. A najbardziej mi zależy.

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam.

Edytowane przez Morh3z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, widać będę musiał jeździć bez prawka.

Nie wiem co zmienią te przepisy, bo z pewnością młodzi zapaleni motocykliści zrobią to samo co ja.

 

Wez sie dzeciaku ogarnij, jak na razie to nie dorosles do mtoroweru !

 

47 KM w zupelnosci wystarcza aby jak kot 7 razy sie zabic + pare osob postronnych skasowac !

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-- dla glupoty

 

zdajesz sobie sprawe, ze w razie wypadku, jesli nie masz prawa jazdy, nie chroni Cie OC, a wiec wszelkie koszty pokrywasz z wlasnej kieszeni? (Policz sobie ile moze kosztowac stluczka z Mercedesem, albo wyplacanie komus renty przez wiele lat... )

 

Przy okazji jesli zrobisz komus krzywde - sad i mozliwosc odsiadki.

 

Siadajac na moto bez prawka sralbym pod siebie ze strachu...

leszcz wczesniej znany jako "lgawron"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wez sie dzeciaku ogarnij, jak na razie to nie dorosles do mtoroweru !

 

47 KM w zupelnosci wystarcza aby jak kot 7 razy sie zabic + pare osob postronnych skasowac !

 

:crossy:

 

Nie tobie dane mnie oceniać.

Na hulajnodze też można się zabić, nie tylko chodzi o moc silnika, więc prosił bym Cię bez żadnych kótni abyś się już nie udzielał w tym temacie, dziękuje.

 

@lgawron

 

Nie mam zamiaru szarżować po wszystkich drogach, rozumiem i zdaje sobie z tego sprawę.

Edytowane przez Morh3z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tobie dane mnie oceniać.

Na hulajnodze też można się zabić, nie tylko chodzi o moc silnika, więc prosił bym Cię bez żadnych kótni abyś się już nie udzielał w tym temacie, dziękuje.

 

@lgawron

 

Nie mam zamiaru szarżować po wszystkich drogach, rozumiem i zdaje sobie z tego sprawę.

 

 

Widocznie nie zdajesz sobie sprawy skoro masz taki zamiar.

Bogaci są fajni i w miarę uczciwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tobie dane mnie oceniać.

 

Alez ja Cie nie oceniam, dsam juz wystaqiles sobe swiadectwo !

 

Na hulajnodze też można się zabić, nie tylko chodzi o moc silnika,

 

Mozna tez zrobic kupe w majty przy probie piardniecia. Osobiscie nie slyszalem ani nie znam nikogo kto zabil sie na hulajnodze, a Ty ? Obliczysz prawdopodobienstwo ?

 

Nie mam zamiaru szarżować po wszystkich drogach, rozumiem i zdaje sobie z tego sprawę.

 

To o czym Ty tu wogole piszesz misiu kolorowy ?

 

Nie masz amiarz szarzowac, ale 47 KM za malo ! Nie masz zamiaru szarzowac to Kup sobie 125 - ke w 4 T i smigaj do woli ! a ne puszczasz smutne kawalki !

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie opłaca się robić to prawo jazdy. Można zarejestrować na tą kategorię nie jeden motocykl o pojemności 600. Wystarczy że zostanie założona blokada i wpis w dokumentach że masz poniżej 48KM. A blokadę możesz zdjąć na własną rękę lub jeździć większym moto z blokadą. To już twoja sprawa.

Kolejnym plusem jest to, że możesz zdawać prawko A już po 2 latach posiadania A2 czyli od 20lat a nie 24...:P

 

P.S> na tą kategorię można zarejestrować moto o max fabrycznej mocy do 96KM Czyli do 2x większej niż jest ograniczenie, z tym że z blokadą ma mieć wykazane poniżej 48. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Można zarejestrować na tą kategorię nie jeden motocykl o pojemności 600.

 

2. Wystarczy że zostanie założona blokada i wpis w dokumentach że masz poniżej 48KM. A blokadę możesz zdjąć na własną rękę

 

3. P.S> na tą kategorię można zarejestrować moto o max fabrycznej mocy do 96KM Czyli do 2x większej niż jest ograniczenie, z tym że z blokadą ma mieć wykazane poniżej 48. :D

 

 

1. Od kiedy rejestrujesz moto na kat. PJ ? ? ? :icon_mrgreen:

 

2. I juz kombinatorstwo i cwaniactwo w tym wieku sie zaczyna. Zapoznaj sie dziecko moze najpierw z tematem przyklejonym w prawie co grozi za jazde bez PJ o ubezpieczeniu nie wspomne, :banghead:

 

3. Napisz po polskiemu, bo nijak nie kumam !

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Od kiedy rejestrujesz moto na kat. PJ ? ? ? :icon_mrgreen:

 

2. I juz kombinatorstwo i cwaniactwo w tym wieku sie zaczyna. Zapoznaj sie dziecko moze najpierw z tematem przyklejonym w prawie co grozi za jazde bez PJ o ubezpieczeniu nie wspomne, :banghead:

 

3. Napisz po polskiemu, bo nijak nie kumam !

 

:crossy:

 

1. Moto jest zarejestrowane, ja tego nie robię.

 

Ad 2 : Nie doczytałeś bo napisałem tak : "Wystarczy że zostanie założona blokada i wpis w dokumentach że masz poniżej 48KM. A blokadę możesz zdjąć na własną rękę lub jeździć większym moto z blokadą. To już twoja sprawa." ... Więc po co robisz problemy..?? W tym wieku powinieneś umieć czytać ze zrozumieniem.Oczywiście musisz coś dorzucić od siebie :banghead:

 

3. hmm... Może za długo jesteś za granicą i dlatego nie rozumiesz ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ks, zostaw te dzieci, bo szkoda z nimi gadać.. :dry:

 

a wy dzieci idźcie sobie hulajnogę kupić, albo może gdzieś wam trochę rozumu sprzedadzą, a nie bez prawa jazdy zaczynacie kombinatorykę..

 

do piaskownicy won!

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 :>
http://sites.google.com/site/jaquzie/
avatar2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Morh3z: wszystko co mowisz dowodzi, ze te ograniczenia sa wprowadzane z wlasciwego powodu, a byc moze powinny zostac nawet zaostrzone...

 

Wyobraznia przychodzi z czasem. Problem w tym, ze zdajemy sobie z tego sprawe po fakcie :)

leszcz wczesniej znany jako "lgawron"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Od kiedy rejestrujesz moto na kat. PJ ? ? ? :icon_mrgreen:

 

2. I juz kombinatorstwo i cwaniactwo w tym wieku sie zaczyna. Zapoznaj sie dziecko moze najpierw z tematem przyklejonym w prawie co grozi za jazde bez PJ o ubezpieczeniu nie wspomne, :banghead:

 

3. Napisz po polskiemu, bo nijak nie kumam !

 

:crossy:

 

Kto jak kto ale Ty nie powinieneś pisać, żeby ktoś pisał po polsku, przeczytaj swoje posty, po czym spal się ze wstydu i już się nie udzielaj z obawy o dalsze uwagi na ten temat.

 

Nie chodzi o to, że silnik jest za mały, chodzi o same przepisy, teraz piszecie, że wy byście nie wsiedli na motocykl bez prawa jazdy (to wszystko tylko dla dobrego wizerunku na forum) Czytałem parę różnych wypowiedzi na temat nowych przepisów, zawsze był ktoś napisał kto napisał, że będzie musiał jeździć na swoim motocyklu bez uprawnień z takich a nie innych powodów.

 

Wiek nie zawsze idzie w parze z doświadczeniem i wiedzą, chociaż zgadza się, że najczęściej, twierdze iż prawo jazdy na Kat. A powinny być dalej w wieku na 18lat, ale egzamin (teoretyczny, praktyczny) powinien być znacznie trudniejszy. Mógł bym długo polemizować na ten temat, więc prosił bym o przynajmniej minimum kultury zachowanej w tym temacie, bądź jeżeli ktoś nie ma takiego zamiaru to niech sobie odpuści posty, które nic nie wnoszą do tematu, przez to temat jest mniej czytelny.

 

Przemyślę sprawę 48KM, poczytam jak wygląda cały egzamin na A2 i na jaki motocykl z takimi uprawnieniami mógł bym jeździć.

 

Dziękuje.

 

PS. Z tego co zauważyłem to często jeździcie po młodych motocyklistach, zawsze tak zniechęcacie ludzi do forum ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...