Skocz do zawartości

Zębatka tylna o ząb mniejsza


Motomaniac
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chce wymienić napęd i w zestawie z lepszymi zębatkami Sunstar jest taki problem że tylna zębatka ma 45 zębów zamiast 46. JT nie chce się brać bo jakość gorsza.

Czy duża różnica będzie odczuwalna jak tylna zębatka będzie miała o ząb mniej? pewnie i licznik będzie oszukiwał wtedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś dał przednią o ząb większą, to będzie odczuwalne. Ale tylna o ząbek mniej - policz. 45 jest 2,2% mniejsza od 46, więc Ci się ociupinkę przełożenia wydłużą. Jeśli znasz swojego sprzęta długo i zrobiłeś na nim xxxxx km, to coś tam odczujesz, ale po tygodniu przywykniesz. Zmieniałem z 50 na 48 w maleństwie z zaledwie 7-konnym silnikiem i mniej więcej taki efekt był. Przy kilkudziesięciu koniach nie odczujesz różnicy na minus. Chyba, że sprzęt Ci służy głównie do zap..lana i oczekujesz od niego szybkich wyskoków spod świateł. Wtedy 2% spadek "kopa" może być nieakceptowalny, ale tu już nie pomogę.

Edytowane przez c64club

www.grzegorski.net - witrualny kącik mojego warsztatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już napisano. Minimalnie, nieodczuwalnie zmieni się moc, a adekwatnie, zwiększy max. prędkość. Co do przekłamań licznika, to nie ma to nic wspólnego z zębatką. Licznik jest napędzany z przedniego koła i tutaj ma znaczenie rozmiar opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licznik jest napędzany z przedniego koła i tutaj ma znaczenie rozmiar opony.

jesli chodzi o fz6 to raczej nie za bardzo, jest tam czujnik i impuls jest brany z walka zdawczego skrzyni biegow. Z mniejsza zebatka predkosc wskazywana bedzie wedlug mnie bardziej rzeczywista. Standardowo liczniki zawyzaja o kilka procent, mniejsza zebatka zwiekszy predkosc motocykla co skompensuje o te 2,2% wskazania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o fz6 to raczej nie za bardzo, jest tam czujnik i impuls jest brany z walka zdawczego skrzyni biegow. Z mniejsza zebatka predkosc wskazywana bedzie wedlug mnie bardziej rzeczywista. Standardowo liczniki zawyzaja o kilka procent, mniejsza zebatka zwiekszy predkosc motocykla co skompensuje o te 2,2% wskazania.

... no tak. Kolega nie napisał o jaki moto chodzi, a ja nie spojrzałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle że przednia Sunstar a tylna JT będę współgrać :bigrazz: . Zdaje mi się że nie muszą być 2 zębatki tej samej firmy. Słyszałem że Sunstar jest lepiej spasowana z wałkiem i lepiej na moto wpływa.

Edytowane przez Motomaniac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JT wcale nie są takie złe ostatnio. Poprawili się, nie mają odlewanych zębatek :) albo wykonanych w technologii "wykrojnik + blaszka = zębatka".

Edytowane przez c64club

www.grzegorski.net - witrualny kącik mojego warsztatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wezme cały zestaw z zębatkami JT. Spokojnie dadzą radę i tak jak już zęby będą zużyte to się wymieni przednią, koszt 70zł. Na wcześniejszej zębatce JT zrobiłem około 5 tys na starym łańcuchu i nie widać zużycia. Zostawię ją na późniejszą zmianę.

Jednak nie ma co mniejszej brać tylnej zębatki, tak ma kopa od 5 tys, przy mniejszej może być gorzej :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda zakladac stara przedni zebatke gdy nowa na larsonie ze 35zl kosztuje

Może i tak, niby nie widać śladów zużycia ale lepiej potem wstawię nową.Tą zatrzymam na czarną godzinę :wink:

Na Larsonie kosztuje 57zł to i tak tanio.

Edytowane przez Motomaniac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...