Skocz do zawartości

Jaki motocykl kupić?


adi805
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Masz racje co do tego spalania bo w sumie ja nie zamierzam jezdzic często dzień w dzień ale od czasu do czasu przy ładnej pogodzie.Także nie powinienem mieć żalu do litrowych v-ek że tyle palą. Ja należe do takich ludzi co lubia dbać o sprzęt(czyścić,polerować itp.)Lubie siedziec w garażu i majstrować,ale nie niszczyć:) Jak jeszcze miałem moja yamahe eleven to moto sie świeciło jak psu j...No ale jak pisałem wcześniej musialem sie maszyny pozbyc bo po operacji kolana długo dochodziłem do siebie zanim stanąłem na nogi. To co pamiętam w tym motorze to że często musiałem lać do baku,i ta waga 270kg. Niewiem czy to była wina gazników że mi to paliło prawie 15litrów czy poprostu tak te moto paliły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym mial tyle siana to bym kupił sobie v-maxa, bulldoga albo intruza 1400. Ale ja musze jeszcze zakupic ubiór nie byle jaki,kask i rękawice a to też wydatek.Za 10, 15tyś.jest w czym wybierać jeśli chodzi o moto,ale nie do 6000zl.Dlatego to też pytam na forum co kupie za to co mam i w jakim stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym mial tyle siana to bym kupił sobie v-maxa, bulldoga albo intruza 1400. Ale ja musze jeszcze zakupic ubiór nie byle jaki,kask i rękawice a to też wydatek.Za 10, 15tyś.jest w czym wybierać jeśli chodzi o moto,ale nie do 6000zl.Dlatego to też pytam na forum co kupie za to co mam i w jakim stanie.

za 6 tys to troszke malo zeby kupic cos fajnego i dobrego ale mysle ze honde vt500 custom lub shadow kupisz napewno jednak wolalbym intruza vs700 lub 750 czasami sie trafi w tej cenie ....szukaj to cos wkoncu znajdziesz....albo rosje sobie kup tak jak ja haha tylko ze ja stracilem noge na intruzie i teraz smigam rosja z koszem:)) pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup tl 1000 s tylko nie 97 rok popatrz i poszukaj moto mocne bardzo mocne w dole, a i zalezy jakie masz umiejetnosci do jazdy bo jak za duzo nie pojezdziles jeszcze to tl odradzam. A i trzeba wziac pod uwage spalanie moj srednio pali miedzy 7-11 l/100km. Co do czesci jest ich bardzo duzo sam sie przekonalem jak ostatnio naprawialem swojego. TL pozera wrecz naped opony tylne i swiece jak sa nie odpowiednie, oraz zle zestrojona mieszanka paliwowa. Po tl najlepiej jechac z kims kto juz jezdzil i ma z nim jakies juz doswiadczenie. Ale poczatkujacemu lub bez mocnej glowy nie polecam go. Moj po prawie 2 miechach walki jest juz prawie idealny zostal tylko zmienic lakier. i uszczelnic jedno gowno. A co jeszcze jak lubisz gumowac jest stowrzony do tego na 2-im bez problemu z manetki idzie. Dla pasazera jest nie wygodny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wole jezdzić rozważnie, nie szaleć. Ale chce miec tych koni w zapasie. Koleś z mojego osiedla ma 18lat i kupił jako 1 moto kawe z1000...jezdzi od początku sezonu i nie szaleje jak widze.Pytając go dlaczego jak na poczatek zakupił litrówkę to odpowiedział że nie ma zamiaru zmieniac moto co sezon. A ja jakby nie było mam jakies doświadczenie z moto w porównaniu do niego i nie chciałbym pokazywac sie na jakiejs 500-ce ale na czyms solidniejszym.Problem jest taki że mam mały wybór do 6000-6500zł by cos w miare dobrego kupić w układzie V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wole jezdzić rozważnie, nie szaleć. Ale chce miec tych koni w zapasie. Koleś z mojego osiedla ma 18lat i kupił jako 1 moto kawe z1000...jezdzi od początku sezonu i nie szaleje jak widze.Pytając go dlaczego jak na poczatek zakupił litrówkę to odpowiedział że nie ma zamiaru zmieniac moto co sezon. A ja jakby nie było mam jakies doświadczenie z moto w porównaniu do niego i nie chciałbym pokazywac sie na jakiejs 500-ce ale na czyms solidniejszym.Problem jest taki że mam mały wybór do 6000-6500zł by cos w miare dobrego kupić w układzie V.

Rozważ zwiększenie budżetu o 2k i możesz odjechać moim TL-em: http://forum.motocyklistow.pl/index.php?/topic/147716-suzuki-tl1000s-tls-tl-1000-s/

Sikor#44 Moto Training

https://www.facebook.com/Sikor44/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje:) Mam pytanie...dlaczego sie maszyny pozbywasz?

Bo zakochałem się w sportowej jeździe i ostrym lataniu po torze (2 dni w Poznaniu przestawiły mój czerep). TL się do tego nie nadaje (Radom i Lublin to jeszcze tak, nawet bardzo fajnie się tam daje baty każdemu, dzięki V-ce), koszt tuningu zawieszeń i hamulców nie ma sensu przy wartości sprzętu. Nie zrobię szybko postępów jeżdżąc stosunkowo ciężkim TL-em. Mimo to uwielbiam to moto, do dużych sportowych V-ek na pewno wrócę, jak ogarnę zajebiście latanie po winklach. Wtedy pojawi się Włoch lub Austriak :) .

 

Rinas, TL pali sporo, 1L butelka oleju wystarczy między wymianami co 6 000 km (jeśli pamiętasz o zmianie biegu na wyższy :) ), a dla mnie wygląda kozacko :) . Ten motocykl to "bad motherfucker" z samego wyglądu i dźwięku. Również z powodu swojego dolnego i środkowego zakresu, niestety na górze już jest słabiej.

Edytowane przez MSI

Sikor#44 Moto Training

https://www.facebook.com/Sikor44/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość z was pisze że tls jest brzydki. Ja sie z tym nie zgodzę. Jest ciekawy i nie przypomina pospolitych rzędówek. Jedyne pytanie jest odnośnie mechaniki,trwałości itp. zastanawiam sie czy nie zakupic czegos starszego doinwestowanego np.vx800

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość z was pisze że tls jest brzydki. Ja sie z tym nie zgodzę. Jest ciekawy i nie przypomina pospolitych rzędówek. Jedyne pytanie jest odnośnie mechaniki,trwałości itp. zastanawiam sie czy nie zakupic czegos starszego doinwestowanego np.vx800

Ten motocykl to wytrzymałe bydle, solidna konstrukcja i silnik (ale właśnie od 98, a już komplet zmian był właśnie w 99, 97 to mocne ryzyko o czym świadczą problemy jednego kolegi z forum). Opony i napęd zużywają się w podobnym tempie jak w innych litrach R4.

Sikor#44 Moto Training

https://www.facebook.com/Sikor44/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...