Skocz do zawartości

Suzuki gsx 550 ,gs 500e a Kawasaki gpz 500 lub gt/gpz 550


Rekomendowane odpowiedzi

siema,jestem nowym użytkownikiem tego forum także witam wszystkich użytkowników :wink: Chciałbym się poradzić w wyborze motocykla :icon_biggrin: waham się między Suzuki gsx 550 ,gs 500e a Kawasaki gpz 500 lub gt/gpz 550 :rolleyes: Jeśli możecie to pomóżcie mi w decyzji :flesje: Z tych motocykli co wymieniłem to jeździłem tylko GS 500 kumpla i nie dostarczał mi jakichś większych emocji :icon_eek: Podobają mi się bardziej czterocylindrowce ale te o pojemności 550 są jakoś mało spotykane i nie wiem czy warto się pakować w taki zakup. Użytkowników takich maszyn proszę o wrażenia z jazdy,czy są awaryjne,na co zwracać uwagę przy zakupie no i ile to pali :icon_razz: pozdrawiam :bigrazz:

Edytowane przez Jasiooooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam drugą w swoim życiu gsx 550 i jestem zadowolony :-) bardzo fajnie to jeździ , problemy które mnie spotkały w jednym i drugim motocyklu były związane z lejącym kranikiem . Sam silnik stary dobry olejak jest nie do zajechania . Chodzi o wiele przyjemniej niż pierdziki jakimi dla mnie są gpz czy gs , chociaż na gpz sam kiedyś miałem ochotę ale to 2 garki , tutaj jest rzędowa czwórka. Pojemności gsx 550 ma dokładnie 572 cm3 ale to nic innego jak późniejsze 600-tki, jak trafisz na zadbaną pojeździsz i nie będziesz chciał nic innego. dla mnie jedynym minusem jest wąska opona z tyłu i rozwiązanie ssania poza tym moto jak za te pieniądze i ten wiek jest super :-).

 

pozdrawiam

 

p.s pali w zależności od stylu jazdy w moim przypadku minimum wynosi 4,5 litra , średnio 5,5-6 litra jak odkręcam :), przy zakupie jak nic nie zgrzyta,stuka,puka, kopci itd to brać . moto w tym wieku idealne nie będzie.

Edytowane przez veronx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy GSX 550 jest lepszym sprzętem niż gpz 550 ? czy są porównywalne ? :rolleyes: No i jak przedstawiają się osiągi ? GS 500 nie ma startu do gsx 550 ? :icon_biggrin: daje rade to pojechać 200 ?

 

ps: lepiej wybrać wersje E czy M ? czym się różnią ?

 

ps. aha,jeszcze chciałem zapytać czy z częściami jest problem i czy są drogie mocno ?

Edytowane przez Jasiooooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gpz 550 nie jeździłem więc porównać nie mogę , ale gs 500 raczej startu nie ma,

pojechać 200 ? na około 20 letnim motocyklu bez owiewek ? zlituj się :blink:

 

ogólnie te wersje dużych różnic nie mają (głównie w owiewce przedniej : mała, średnia i pełna).

jak już będziesz szukał konkretnie to uważaj na zablokowane wersje z niemiec ( nie które zdławione nawet do 50 KM).

moja ma 64 KM , czytałem w internecie , że ponoć były jeszcze mocniejsze wersje.

z częściami jak to do starej japonii jest czasami trudno , jak dobrze trafisz to za dużo wymieniać nie będziesz ;-)

ja mam pecha z kranikami drugie takie moto i drugi szwankuje.

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie wiem jak z osiągami tego moto,jeśli nie ma startu GS a gs-em leciałem osobiście 180 ? też bez owiewek,no ale jest dużo młodszym motocyklem przyznaje :icon_biggrin: patrze po sklepach w necie i widzę że z serwisowymi częściami aż takiej biedy nie ma także chyba się skuszę :icon_biggrin: to Twój ile poleci ? bo nigdzie nie mogę się doczytać ile ludzie tym latają?

 

ps: a z tymi różnicami to przypadkiem wersja M nie ma innej ramy niż E ? bo widzę że w M jest z okrągłych rur a w E jest z rur o przekroju kwadratowym i nie wiem czy nie alu do tego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GS nie ma startu na przyspieszenie , z tą ramą to szczerze Ci powiem ,że nie wnikałem . Ja mam wersje E i coś mi świta ,że przekrój jest kwadratowy :icon_rolleyes:

jechałem moją 180 zapas jeszcze miała . ale do przyjemności to nie należało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...