Skocz do zawartości

Bajkał 2012


Bobesz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

- pokrowców na motocykle (to mnie zawsze bawi do łez),

Z pozostałością to się zgadzam, ale tego to nie rozumiem co go tak bawi w pokrowcach? No chyba, że się śpi w hotelach i zawsze motocykl jest pod dachem, to inna bajka, ale w terenie się przydaje.

 

Pokrowiec ma dwie podstawowe zalety

- pierwsza: łatwiej się zamaskować w terenie (no chyba, że ktoś ma mocno różowy pokrwiec :biggrin: ) i nie widać, kto i skąd jest w tym namiocie, bo nie widać tablic i identyfikacja wartości motocykla też jest utrudniona, dla potencjalnego złoczyńcy. Działa tutaj na naszą korzyść strach, bo nie wiadomo z kim ma się do czynienia. W Niemczech mimo, że spałem na dziko w niedozwolonym miejscu i w środku nocy miałem wizytę policji, to mnie nie spisali, bo tablice miałem zakryte, postali radiowozem kilka minut i żaden policjant nie odważył się w nocy podejść, by mi wlepić mandat. Spożywałem sobie wtedy posiłek i obserwowałem ich zza siateczki namiotu. Oni mnie nie widzieli i przypuszczam, że strach niewiadomego zrobił swoje.

- po drugie: gdy ciagle leje i wszystko jest mokre, to ciesze się, że mam ze sobą pokrowiec na motocykl, jest to pierwsza rzecz, którą wyciagam. Przykrywam motocykl razem z tobołami, układam przemoczone rękawice na cylindrach i idę szukać kawałka równego pod namiot. Potem wyciągam sam namiot (przypominam, że ciagle leje) i go rozstawiam. Dopiero, gdy mam rozstawiony namiot wyciągam sukcesywnie toboły spod pokrowca i szybko do namiotu by nie zmokły. Na rano mam suche rękawice i suchą instalacje elektryczną, bo mój pokrowiec wypuszcza wilgoć w jedną stronę. Ciepło silnika ogrzewa pod pokrowcem cały motocykl i po całym dniu jazdy w deszczu i całej ulewnej nocy nie ma najmniejszego problemu z porannym odpaleniem sprzęta.

 

A wracając do tematu, to chłopaki powodzenia na tym Bajkale :)

Edytowane przez Luca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie jestesmy w Tumieni, bylismy na piwie w tutejszym klubie motocyklowym :), szczegoly po powrocie.

Pozdrowienia

:icon_eek: :icon_eek:

Ale pałujecie! Normalnie nie mieści się w pale, jeszcze po drodze piwo :laugh:

Blackbird uległ zniszczeniu na skutek przejechania przez autobus. Ja trzymam się na śrubkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle, podziwiam. Ktoś tutaj wspominał o futerałach na motor. Czy o to chodzi? 23uveiv.jpg

komunizm wspomagali i umacniali Amerykanie, oto dowód wdzięczności

2rmo2yo.jpg

myślę, że tłumaczyć tego nie trzeba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znajduje się teraz w tym budynku?

W budynku znajduje się pierwszy w mieście sklep samoobsługowy. Proszę zwrócić uwagę na rurę spustową rynny, bardzo wytrzymała konstrukcja.

 

 

 

 

 

 

2qaia75.jpg

 

Ale najlepszym źródłem dochodu jest ten znak. Po drugiej stronie w rowie siedzi stróż prawa i kasuje "zaniezatrzymaniesię" przed znakiem

 

 

 

 

 

35b9jfd.jpg

Porządku na wodzie strzeże to

ibffp1.jpg

Edytowane przez MarekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Mirek mam nadzieję, że Pancia nie przyniesie nam wstydu i na bezdrożach również się odpowiednio zachowa.

Pozdrawiamy z Piły i również trzymamy kciuki. Powodzenia....

Tyle szczęśliwych powrotów ile wyjazdów.....

Była ST1100 2000r.; Jest ST1300 2006r. i wiele innych zabytków PRL-u...

 

http://www.paneuropean-klub.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Mirek się nie obrazi jak zacytuję SMS-a, którego otrzymałem o godz.15:02 - " Jestem nad Bajkałem w Siewierobajkalsku. Szalone enduro po górach i przez brody. Jestem wykończony. " Gratuluję osiągnięcia celu, odpocznijcie zregenerujcie siły i wracajcie szczęśliwie. To, że Bobesza GS jest stworzony do takich wypraw to wszyscy wiedzieli, teraz dzięki Tobie Mirku wszyscy dowiedzieli się, że PE jest również stworzona do enduro.... Pozdrawiam.

Tyle szczęśliwych powrotów ile wyjazdów.....

Była ST1100 2000r.; Jest ST1300 2006r. i wiele innych zabytków PRL-u...

 

http://www.paneuropean-klub.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...