Skocz do zawartości

Bajkał 2012


Bobesz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzieś wyczytałem,że na Bajkał prowadzi w miarę normalny asfalt. Tzn jeśli chcesz objechać te jezioro to pewnie nie ma co liczyć na asfalt, długość jeziora to ponad 600 km. Ale w pewne punkty nad Bajkałem na pewno prowadzi asfalt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie dołączę do wyprawy. Moje dotychczasowe podróże to: Skuterem Honda Pantheon 125cm do Chorwacji, Skuterem Honda Silverwing 400 Helsinki,Amsterdam,Paryż,Lizbona,Gibraltar,Dubrownik i z zeszłym roku Hondą Pan European ST 1300 Wilno,Salonik,Mediolan. Nie preferuję żadnych rodzajów noclegów. Może być hotel, może być namiot. Przebieg dzienny jest mi również prawie obojętny, byle nie był mniejszy jak 300km i nie większy jak 1500km.

Swoją propozycję wspólnej eskapady składam również innym kolegom chcącym organizować dalekie podróże.

 

Rok już powoli się kończy i stąd pomyłka. Oczywiście wypad do Salonik i Mediolanu był w tym roku.

 

Witajcie,

juz myslalem, ze nikt wiecej nie podejmie tematu. Dla mnie preferencje noclegowe tez raczej nie istnieja no moze przenajmniej co trzy dni jakis hotel z lazienka.

Co do budzetu to sie jeszcze nie zastanawialem ale poniewaz to potrwa 5-6 tygodni i jest do zrobienia ca 14 tys km to moze nie byc bardzo tanio.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszy mnie to , że przewidujesz od czasu do czasu hotel z prysznicem. Jak juz wcześniej pisałem, zgadzam się na wszystkie propozycje noclegowe , byle by atmosfera podróży była znakomita, a szczegóły ustalone wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę poczytałem o jakości dróg wokół Bajkału i pomału dochodzę do wniosku, że mój motocykl nie nadaję się do tego rodzaju eskapad, chyba, że relacje z podróży są na tyle wiekowe iż od tego czasu zaszły znaczące zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

enduro musi być jakość dróg nie zachwyca

 

 

http://www.globtroter.pl/zdjecia/93151,rosja,,,bajkal,droga,nad,bajkal.html

 

Mówi się,ze autobusy tam kursują z dokładnością co do 7dni:)

Dopóki nie ma deszczu jest ok

Edytowane przez C z e j e n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę poczytałem o jakości dróg wokół Bajkału i pomału dochodzę do wniosku, że mój motocykl nie nadaję się do tego rodzaju eskapad, chyba, że relacje z podróży są na tyle wiekowe iż od tego czasu zaszły znaczące zmiany.

 

Mowiac szczerze wlasnie z tego powodu przesiadlem sie na GS-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Poprosiłem kolegów z forum Pan European o opinię, co sądzą o możliwościach terenowych ST 1300. Niestety wszystkie wypowiedzi źle oceniały jazdę tym motocyklem po bezdrożach. Tak więc moja podróż może się odbywać tylko po drogach utwardzonych i jeżeli trasa będzie nimi wiodła "zrealizuję" mój plan, jeśli nie, co najwyżej dojadę do pewnego tylko punktu i w zaczekam na powracających towarzyszy. Nie mam innego wyjścia, chyba że kupię inny motocykl. Na to się jednak nie zanosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem tam w zeszlym roku i uwazam, ze do bajkalu mozna dojechac dowolnym motorkiem.... miejscami drogi w rosji sa BARDZO dobre.... a czasem przez kilkadziesiat km w ogole nie ma asfaltu.... najgorszy byl odcinek o dlugosci 400km przed irkuckiem - wtedy byl remontowany i praktycznie na nim nie bylo asfaltu, albo gora na pare chwil....

 

jedyna uwaga jest tego typu - jesli na zbiorniku robisz np 250km i np juz 150km od tankowania przejezdzasz kolo stacji - zatankuj :D

 

(mialem ze soba kanisterek na benzyne, pare razy mi uratowal dupe)

 

a jesli komus sie chce czytac, to zapodaje linka do swojej trasy na wschod:

http://advrider.com/forums/showthread.php?t=615699&highlight=yeuop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...