Skocz do zawartości

Bajkał 2012


Bobesz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że czas już zainteresować się bliżej wyjazdem nad Bajkał, poczytałem kilka wiadomości na necie i zaniepokoiłem się co nieco. Otóż blebleble

 

Wize i zaproszenie zlecilem pewnej firmie. Koszt na zlotowki okolo 450pln (dwukrotna wiza z zaproszeniem). Natomiast prawda jest taka, ze to zaproszenie jest chyba o dupe rozbij, bo NIGDY nikt go ode mnie nie chcial. Ani na granicy, ani milicja, no slowem nikt. Zadnej "registrowki" nigdy nie zrobilem, a po Rosji zrobilem kilkanascie tysiecy km glownymi trasami. Zadnej kary ani lapowki nigdy w Rosji nie zaplacilem. Ale zdarzylo mi sie, ze pijany milicjant mi zabral prawko i w ogole chcial mnie aresztowac :) Zakonczylo sie dobrze.

A co do noclegow - na ogol spalem w Rosji na dziko, ale kilka noclegow spedzilem gdzies w jakis tanich hotelikach i wiecie co? Spotkalem sie z odmowa w paru miejscach - nie chcieli mnie na noc. Ale to nie dlatego, ze smierdzialem :) Tylko dlatego, ze takie maja przepisy, ze jak beda mieli kontrole i wyjdzie na to, ze przekimali innostranca, to budiet sztraf :) Dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że czas już zainteresować się bliżej wyjazdem nad Bajkał, poczytałem kilka wiadomości na necie i zaniepokoiłem się co nieco. Otóż aby otrzymać wizę, należy mieć zaproszenie lub umowę z biurem podróży na wykupioną wycieczkę lub też tzw, voucher który jest potwierdzeniem wykupienia miejsc noclegowych, co jest stosunkowo drogie. Inną metodą jest wykupienie vouchera bez pokrycia które sprzedają niektóre biura podróży. ( tylko trzeba znaleźć takie biuro). Gdy już nam sie uda wyjechać należy w miejscach noclegowych dokonać "registrowki" co też nie jest rzeczą łatwą. raczej należy się liczyć z ciągłym opłacaniem kar lub łapówek. Będzie więc to podróż wielce ciekawa, co wcale nie zniechęca mnie do wyjazdu. Czy ma ktoś z forumowiczów jakieś wiadomości na ten temat? Było by to bardzo pomocne.

 

Mysle, ze z tym hotelem nie powinno byc problemu, patrzylem na booking.com to w Irkutsku da sie znalezc w miare rozsadny hotel i mozna sie tam zarejestrowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też przeglądłem booking i oniemiałem z wrażenia cenowego. Ceny są o wiele wyższe niż w Paryżu czy Madrycie nie mówiąc już o hotelach w Niemczech. Początkowo myślałem, że przyjąłem zły kurs rubla 1;10, ale nie. Pogięło ich chyba. Jak będzie trzeba to parę dni trzeba by pomieszkać, żey się chociaż wykąpać. Natomiast wieloosobowe pokoje w hostelach nie wchodzą w rachubę. Wolę już namiot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też przeglądłem booking i oniemiałem z wrażenia cenowego. Ceny są o wiele wyższe niż w Paryżu czy Madrycie nie mówiąc już o hotelach w Niemczech. Początkowo myślałem, że przyjąłem zły kurs rubla 1;10, ale nie. Pogięło ich chyba. Jak będzie trzeba to parę dni trzeba by pomieszkać, żey się chociaż wykąpać. Natomiast wieloosobowe pokoje w hostelach nie wchodzą w rachubę. Wolę już namiot.

 

Zaraz, 1 rubel to 0,115 zl jest kilka propozycji hoteli po 3-4tys rubli czyli miedzy 100USD a 100Eur za dwojke.

Najedna noc mozna zabookowac i bedzie voucher do wizy a reszta to przejazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

określiłem wstępnie trasę podróży. Poznań-Warszawa-Mińsk-Moskwa-Kazań-Ufa-Czelabińsk-Omsk-Nowosybirsk-Krasnojarsk-Irkuck. Razem 6.647. Jeżeli chcemy zwiedzić Ułan Bator to trzeba dodać jeszcze ok.1000 km. Tak więc trzeba się liczyć z trasą ok.17000 km przy założeniu, że od czasu do czasu odbijemy od głównych tras by zwiedzić mniejsze miasteczka czy sioły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

określiłem wstępnie trasę podróży. Poznań-Warszawa-Mińsk-Moskwa-Kazań-Ufa-Czelabińsk-Omsk-Nowosybirsk-Krasnojarsk-Irkuck. Razem 6.647. Jeżeli chcemy zwiedzić Ułan Bator to trzeba dodać jeszcze ok.1000 km. Tak więc trzeba się liczyć z trasą ok.17000 km przy założeniu, że od czasu do czasu odbijemy od głównych tras by zwiedzić mniejsze miasteczka czy sioły.

 

z cieszyna do ulan batoru+okolice w obie strony mi wyszlo 18100km.. raz czy drugi zabladzilem, chociaz to niemozliwe na tak prostej trasie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

określiłem wstępnie trasę podróży. Poznań-Warszawa-Mińsk-Moskwa-Kazań-Ufa-Czelabińsk-Omsk-Nowosybirsk-Krasnojarsk-Irkuck. Razem 6.647. Jeżeli chcemy zwiedzić Ułan Bator to trzeba dodać jeszcze ok.1000 km. Tak więc trzeba się liczyć z trasą ok.17000 km przy założeniu, że od czasu do czasu odbijemy od głównych tras by zwiedzić mniejsze miasteczka czy sioły.

Traska jak sie patrzy :-)

Z pierwszego rozpoznania w konsulacie rosyjskim wize mozemy miec na 30 dni wiec mozna by pojechac przez Lotwe i przenocowac przed granica z Rosja.

To daje jeden dzien dluzej w kazda strone i oszczedza kombinacje z wiza białoruska oraz przekraczaniem dwoch nieprzewidywalnych granic

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego wynika,że mamy do dyspozycji 28 na pobyt w Rosji ( bo te dwa dni trzeba jednak zostawić na nieprzewidziane tfu.. przypadki). Tak więc trasa przez Łotwę jest dobrą propozycją, a nadłożone 271km powinniśmy chyba przejechać w czasie krótszym niż oczekiwanie na przejście graniczne z Białorusią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zaspałem. Bobesz nawiazując do rozmowy podaję adres [email protected] i zapewniam ,ze jestem bardzo zainteresowany wyjazdem. Znalazłem fajny artykół o gościu, który sam jechał nad bajkał oto link (http://expressilustrowany.pl/na-motocyklu-przejechal-18-tys-km-sam-na-syberii,artykul.html?material_id=4e803a21fbaeddab0c020000) Trasa wyznaczona przez Mirka jest optymalna. Co do spania lepszy namiot nad wodą niż gówniany hostel za 30-50 dolców Co do wiz to mieszkam w lesie i nalblizszy konsulat mam w Poznaniu, więc czekam na konkrety od Mirka........mam 150km A2. A granica z białorusią i ukrainą nie jest taka straszna jechałem kilka razy i było spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć "Śpiochu". Konkrety: wizę do Rosji i Mongolii załatwiamy nie wcześniej jak 3m-ce przed wyjazdem. Całość (wiza,voucher,obowiązkowe ubezpieczenie o ile dobrze zrozumiałem ma kosztować 540 z, do Mongolii 300zł) można załatwić w Poznaniu . Potzrebne są 3 zdjęcia biometryczne 3,5x4,5cm. Wypelnienie wniosku należy sporządzić elektronicznie co nie jest trudne, ale jeśli popełnimy jakiś błąd do dupa. Dlatego można je wypełnić w biurze po uprzednim telefonicznym kontakcie +48 512 089 620. Poznański konsulat obejmuje także woj.lubuskie.

Dlatego proponuję spotkanie grupy tak około 20 marca w celu uściślenia wszystkich drobiazgów, a jednocześnie załatwianie wiz dla "podróżników" z zachodniej Polski. Uważam też, że Poznań byłby korzystny dla spotkań "grupy" w innym wcześniejszym terminie jako miejsce pośrednie między Warszawą a Rzepinem, aczkolwiek jestem otwarty na wszystkie inne propozycje.

Moje namiary : [email protected], tel. 601 720 332

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za....może wypad na noc ,góry...morze z materiałami własnymi: mapy,relacje, kalkulacje inne i w nocy narodzi się ostateczna wersja. Link czytajcie BMR Rosja-Syberia. warto (http://www.wojtektravel.pl/index.php/dlaczego-podroze/)

 

http://www.wojtektravel.pl/index.php/dlaczego-podroze/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...