Skocz do zawartości

BMW 1200 GS ADVENTURE a wzrost kierowcy


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

BMW 1200 GD ADV ma wysokość siedzenia 89cm. Która podobno jeszcze jest regulowana w standardzie pod niższych driverów.

 

Sam jestem dosyć niski i śmigam XJ600S która wysokość siedzenia ma 77 cm i dla mnie jest to akurat.

 

Ale że BMW bardzo mi się podoba chciałem się Was zapytać pod jaki najniższy wzrost kierowcy by ten moto przypasował choćby po obniżeniu (mam na myśli obniżenie niestandardowe nie seryjne) ?

jeśli w ogóle dało by go radę jeszcze go jakoś obniżyć i czy to ma sens w motocyklu tego typu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz wzrost kolego ? Bo generalnie jest to chyba jeden z większych motocykli (gabarytowo) jakie jeźdzą po naszych drogach ale najlepiej samemu obadać np: na jakimś zlocie. Podsumowując - kawał motoru, większy od Afryki :) Ja mam 175 cm i ciężko z dosięgnięciem do ziemi buciorami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno się przyglądałem akurat R1150GS i w jednym z tekstów zwrócono uwagę na jeszcze jedną kwestię poza wzrostem, a mianowicie na wystające cylindry, które mogą utrudnić podpórkę np w terenie w razie W. I ten argument trochę ostudził mój zapał aby dosiąść tą maszynę, bo wzrostem byłoby nawet OK.

Druga sprawa, że wzrost nie przesądza o wszystkim, jeszcze długość nóg może mieć znaczenie. Ale fakt faktem, na Adveture łatwiej jest rosłym osobom.

 

flesje.gif

Edytowane przez Bartek_N
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

Mam 182 cm wzrostu i od kwietnia jestem szczesliwym posiadaczem GSA.

Co prawda zmieniłem siedzenie, ale bardziej chodziło mi o komfort niż wysokość - ale jednak...

Pozdrawiam,

Alex

Odświeżę temat nieco. Którego GS-a konkretnie? Jak wrażenia z użytkowania? Zady, walety? :)

A może ktoś inny ma dużego GS-a i może coś niecoś o nim opowiedzieć?

http://gomoto.tv/

naszym motorem jest pasja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Duddits motocykl widać w profilu ;) nie czytasz. To 1200 gs. Od kwietnia do dziś zrobiłem nim niecałe 14 kkm i to tylko dlatego, że nie mam zbyt wiele czasu ma jazdę (praca, rodzina).

Motocykl jak dla mnie sprawuje się b.dobrze na naszych trochę pokręconych drogach. Nie bardzo wiem co pisać. Zadaj konkretne pytania. Postaram się odpowiedzieć. Sezon się kończy - niestety. Będzie więcej czasu na pisanie. Poza tym zajrzyj tutaj: http://www.bmwmotoklub.pl/forum/index.php sporo nas jeździ na gieesach i nie tylko.

Pozdrawiam,

Alex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, nie zerknąłem na Twój opis pod avatarem, mój błąd. Forum BMW już właśnie przeglądam. Widzę nawet, że Ryży się tam udziela (sprzedał Afrykę, kto by się spodziewał ...)

Przygotowuję taki amatorski program na YT właśnie o dużym GS, ale standard, nie Adventure i oprócz jakiejś tam swojej wizji chciałem się zorientować czy na coś szczególnego powinienem zwrócić uwagę (jakąś przypadłość, czy szczególną zaletę, która wyróżnia ten model na tle innych maszyn z tej kategorii) opowiadając o tym motocyklu. Ot i wszystko.

Może jednak poprzeglądam co tam piszecie ciekawego i to mi wystarczy :)

Tak czy siak dzięki.

http://gomoto.tv/

naszym motorem jest pasja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duddits,

Nie ma problemu :). Sporo ludzi pisze u nas na forum. Zarówno o zaletach jak i przypadłościach swoich motocykli. Na forum Klubu BMW Klub Polska Motocykle znajdziesz mnie jako Alex. Wiele osób kupuje boxer'y. Wiele osób sprzedaje i idzie w innym kierunku - samo życie. Co kto lubi i co komu w oko wpadnie. Ten GS to mój trzeci boxer. Najpierw był r1150rt, później r12rt. Zawsze kupowałem motocykle oczami i uszami i pewnie się nie zmienie. Za stary jestem.

Pozdrawiam,

Alex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

I materiał, o którym pisałem wcześniej. W końcu zebrałem się i złożyłem całość do kupy. Trochę przegadałem może, ale chciałem opowiedzieć o tym co wydawało mi się istotne. Może komuś się przyda:

 

http://www.gomoto.tv/2011/11/07/beemka-po-bezdrozach-bmw-r1200gs/

http://gomoto.tv/

naszym motorem jest pasja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

przy wzroście 180 cm i obniżonym siedzeniu dotykam nogami ziemi bez problemu ale nie pełnymi stopami. Przy jeździe to nie przeszkadza, ale początkujący motocyklista, który często szuka podparcia nie będzie miał poczucia bezpieczeństwa.

Jak koniecznie chcesz GS to weź wersję zwykła a nie ADV. Jest niższa podajże o 5 cm.

 

Pozdrawiam,

HORNET

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...