Skocz do zawartości

Przepisanie zniżek na OC w PZU.


g3rman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

niekoniecznie +50% za wiek. dają od 50 do 20%. Ja mam 25% zwyżki... i 25% zniżki w PZU

Dostałeś 25 % zniżki i jeszcze gratis 25% zwyżki ? Hahaha nieźle

Co do 68 zł (też tyle płaciłem) to chciałem jeszcze zauważyć że OC w moto wzrosło prawie o 20% w stosunku do zeszłego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podstawowa stawka OC za motocykl obecnie w PZU to 180 zł. Przy maksymalnych zniżkach i kontynuacji

to 68 zł/rok. Jeżeli właściciel lub współ- ma poniżej 26 lat, to są odpowiednio zwyżki od 30-50%.

 

Natomiast jeżeli kupujesz motor z OC i tylko je przepisujesz, to do końca okresu zachowujesz zniżki poprzedniego właściciela, a w kolejnym roku Agent (Agentka) powinien policzyć wg. wypracowanych zniżek (max. jest po 8 latach bezszkodowej jazdy).

 

Jeżeli Agentka popełni błąd, to będzie musiała do kasy PZU sama dopłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Natomiast jeżeli kupujesz motor z OC i tylko je przepisujesz, to do końca okresu zachowujesz zniżki poprzedniego właściciela, a w kolejnym roku Agent (Agentka) powinien policzyć wg. wypracowanych zniżek (max. jest po 8 latach bezszkodowej jazdy).

 

Jeżeli Agentka popełni błąd, to będzie musiała do kasy PZU sama dopłacić.

To mnie teraz zdziwiłeś, bo ja jak kupiłem moto i przepisywałem OC (zostałem w PZU) to musiałem dopłacić różnicę w zniżkach/zwyżkach w stosunku do poprzedniego właściciela i mnie. Faktem jest, że było to dwa lata temu, więc może coś się zmieniło...

 

Jeszcze mam tylko jedno pytanie - czy zwyżka za wiek jest do 26 roku życia? bo ja myślałem, że do 25...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...