Skocz do zawartości

twierdza Brześć i inne atrakcje w kierunku Baranowicz


romans
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak w opisie wyjeżdzamy 22 na Białoruś i układam plan zwiedzania. Obcykane mam Nieświerz, Świteź,Mir, Nowogrudek. W tym roku chcemy zaatakować od Brześcia więc napewno twierdza, ale nie mam żadnych informacji jak dojechać, co wbić w GPS (ulica) czy są jakieś drogowskazy z głównej drogi od przejścia granicznego...

Ps. od 22-24 VII 2011 r. zlot Rolling Anarchy w Łagojsku za Mińskiem :)

ban1406.jpg

Edytowane przez romans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem.

Do Brześcia nie dotarłem, jednak myślę, że twierdzę znajdziecie bez problemu co widać na mapie TUTAJ. Polecam muzuem kolejnictwa w Baranowiczach w pobliżu dworca kolejowego i autobusowego. Wstęp za free. Z mapy widzę, że koło twierdzy brzeskiej też jest muzeum kolei jednak to w Baranowiczach ma w swoim zasobie kilka eksponatów militarnych i akcent polski - lokomotywa. Przejazd autostradą do Mińska M1 jest płatny z tego co pamiętam 1€ lub 1$ (dowolność waluty). Jadąc z Baranowicz na Mińsk po drodze jest m. Dzierżyńsk. Łatwo się domyślić czyje muzeum znajduję się w tym miejscu :) Osobiście nie byłem. Dla fanów militariów polecam zajrzeć TUTAJ. Inne ciekawe miejsca znajdziesz np. TUTAJ. W zeszłym roku pojawił się nowy kwit (na pojazd) do wypełnienia na granicy przez kierowcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

Zastanawiam się nad wypadem na Białoruś, w związku z czym mam pytanie. Znalazłem w necie info z okresu: kwiecień-czerwiec br. o dramatycznym załamaniu gospodarki białoruskiej : puste półki w sklepach, straszna drożyzna, paliwo drogie i wyłącznie za $, euro lub ruble rosyjskie. Czy to są fakty czy mity? Jaka jest obecnie sytuacja na Białorusi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

to sa chyba mity

pozatym Bialorus jest fajna

 

drogi sa dobre

wacha tania

dziewczyny ladne

a piwo jak wszedzie ;)

 

Czołem.

Do Brześcia nie dotarłem, jednak myślę, że twierdzę znajdziecie bez problemu co widać na mapie

muzeum kolejnictwa w Brzesciu jest po drodze do twierdzy

jesli macie malo czasu to twierdze mozecie sobie odpuscic

tam nie ma co ogladac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

bardzo czesto jezdze na Bialorus (Brzesc, Minsk), sluzbowo i prywatnie 1-2 razy w miesiacu. w razie podrozy w tamtym kierunku chetnie dolacze.

 

Witam.

Zastanawiam się nad wypadem na Białoruś, w związku z czym mam pytanie. Znalazłem w necie info z okresu: kwiecień-czerwiec br. o dramatycznym załamaniu gospodarki białoruskiej : puste półki w sklepach, straszna drożyzna, paliwo drogie i wyłącznie za $, euro lub ruble rosyjskie. Czy to są fakty czy mity? Jaka jest obecnie sytuacja na Białorusi?

 

dokladnie tak, jest załamanie gospodarki, kryzys, waluta się wysypała. Czyli, jak ktos zarabia w walucie innej od rubli Bialoruskich moze tam bardzo tanio spedzic czas (tanie paliwo, itp). Puste polki, owszem, byl taki moment, ale na niektore pozycje, chwilowo, tylko i wylacznie z tego powodu ze bialorus dolaczyla do wspolnego obszaru celnego z kazachstanem i rosja, i kazdy kto chcial mogl dempingowac towar, czyli kupic np tira lodowek za nic nie warte ruble bialoruskie w minsku, nastepnie zawiezc do moskwy, sprzedac za ruble rosyjskie ktore na wartosci nie stracily i otrzymac zysk. ale to chwilowe do wyczerpania magazynow :))

co do paliwa faktycznie, jezeli jedziesz na blachach polskich to musisz tankowac za usd albo euro (co z reszta i tak wychodzi taniej niz.. niz chyba wszedzie). mozna to tez ominac na rozne sposoby, jeden to np czekolada kasjerce na cpnie :) )) prawie zawsze dziala. kurs waluty aktualny mozna sprawdzic tutaj: http://prokopovi.ch/ (ten nieoficjalny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...