Skocz do zawartości

zanim odebrałm prawko :P


volcik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

300 za brak kwitów to rozumiem, jak Cie nie było w ewidencji to mogł nie wierzyc w Twoje historie że juz zdane itp, ale 100 zł za brak świateł to ch***stwo

 

A dziwisz się?

Dla niech sprawa prosta: bez prawka, bez swiateł, czyli pewnie cwaniaczek, który generalnie wszystko ma w... gdzieś głęboko.

W ewidencji nie ma informacji, a tekstów, że egzamin już zdany, to co drugi przyłapany bez uzywa, więc nie sądzę, żeby takie łumaczenie robiło jakąkolwiek różnicę.

Gdyby było prawko, to może by tylko zwrócili uwagę na światła. (A może daliby mandat, tak czy inaczej 100, nie 400)

Jak się tle dni czeka, to juz tych kilka na prawko mozna przezyć. A tak, to jakby kilka baków paliwa wylanych na asfalt. Szkoda.

Fakt, iż jakiś pogląd jest szeroko rozpowszechniony, nie stanowi żadnego dowodu na to, że nie jest on całkowicie absurdalny. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość ludzkości jest zwyczajnie głupia, należy oczekiwać z dużym prawdopodobieństwem, iż powszechnie panujące przekonania będą raczej idiotyczne niż rozsądne.

Bertrand Russell

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Trochę dziwnie, bo jak już Ci przywieźli prawko, to chyba nie mogli wstawiać Ci mandatu ?! :s

 

Mogli. Dokumenty takie jak: prawo jazdy, dowód rejestracyjny, oc trzeba wozić przy sobie. Za brak któregokolwiek jest 50zł mandatu, nawet jak ktoś ci je przywiezie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim oderbrałem prawko z urzędu pokusiło mnie jechać obejrzeć motor. Widać nie mam szczęścia bo po przejechaniu 400 metrów trafiłem na radiowóz :P zapomniałem włączyć swiatełka ;p Zatrzymała mnie policja, i zaczela sprawdzac czy rzeczywiscie jestem w ewidencji kierowców i czy posiadam takowe uprawnienia do kierowania motorem. Po pewnym czasie okazało sie ze mam tylko uprawnienia do kierowania pojazdem kat B, co mnie bardzo zaskoczyło. Policjant wypisał mandat w wysokosci 400zł 100 za światła i 300 za brak uprawnień. I tak od mandatu zaczęła sie moja przygoda z motorem :D

Świetny początek przygody z dwoma kółkami. Jednak mam wrażenie, że to niekoniecznie kwestia szczęścia. :icon_twisted:

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam oj tam,

 

koledze sie dostalo za to ze bez prawka jezdzi i moraly mu prawicie co to mozna za 400zl kupic a polowa z was pewnie codziennie przekracza predkosc narazajac sie na 500zl mandatu.

 

Mysle ze wazniejsza kwestia ktora trzeba by tutaj wytknac jest sprawa tego jakie moga byc konsekwencje za spowodowania wypadku nie majac uprawnien (np potracenie pieszego - przegrasz w sądzie kazda sprawe mimo ze zdales juz egzamin) bo wiele osob nie zdaje sobie z tego sprawy.

 

Czytajac ten temat mozna odniesc wrazenie ze to zaplacenie 400zl jest najstraszniejsza rzecza jaka moze spotkac motocykliste bez prawa jazdy...

 

Koledze zycze powodzenia, pamietaj o swiatlach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...