Skocz do zawartości

Opony HEIDENAU-pare pytan...


Rekomendowane odpowiedzi

witam! mam zamiar kupic nowy komplecik opon firmy heidenau do mojej eci, poniewarz ecia dosc czesto jest jezdzona po lasach i szutrach zastanawiam sie nad tym modelem http://www.motorad.pl/ek60f.html na przednie i http://www.motorad.pl/ek60r.html na tylnie kolo ale niestety mam male doswiatczenie w tej dziedzinie :D jak ten model bedzie sie sprawowal na asfalcie a jak w teenie? podobno te gumy maja najwiekrza glebokosc bieznika-tak slyszalem....

moze ktos ma to u siebie?

bede wdzieczny za wypowiedzi, szczegulnie enduro-specow!

3M sie!

Usługi IT - www.tricori.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj... nie uwazam sie za enduro-speca jednak Ci odpowiem bo mam troche doswiadczenia z tymi gumami.

 

Mam w sumie 3 takie opony... 90 z przodu, 120 i 140 na tyl.

 

Na suchy lekki teren opony nadaja sie jak najbardziej, na szutrach spisuja sie bardzo dobrze. Oczywiscie na mokrym podlozu zaczynaja sie klopoty, a w blocie zalepiaja sie szybciutko. Nie ma sie jednak czemu dziwic - to sa opony uniwersalne a nie terenowe. Jezeli chodzi o glebokosc bierznika to rzeczywiscie jest wieksza niz np w podobnych Mitasach E07 (mialem, uzywalem). Zalezy to jednak od szerokosci opony. W 120-ce bierznik jest tak sobie gleboki, natomiast w tej samej oponie tylko o rozmiarze 140 jest znaaaacznie wiecej miesa do zdzierania. Roznica miedzy 120 a 140 jest tak duza iz wydaje sie, ze to zupelnie inny model.

 

Tak czy siak zakladam te opony tylko na asfalt. Na teren montuje klocki, jednak tak jak juz napisalem do amatorskiego jezdzenia w lekkim i suchym terenie k60-ki wystarcza.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh.... nie doczytalem, ze do Etki chcesz te gumy kupic i zrobilem wyklad o klockach i innych takich :D

 

Jezeli do Etki to rozumiem, ze to wlasnie maja byc uniwersalne opony. Jak tylko jestes w stanie dopasowac rozmiar to smialo polecam - napewno bedziesz zadowolony.

 

Pozdrawiam raz jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a asfalt? zakrety itd.

O, w tej kwestii akurat sie moge wypowiedziec szerzej niz o terenowej jezdzie na tych gumach.

 

W zeszlym roku mialem okazje (podczas wyjazdu na Ukraine z Pipcykiem) zrobic ok. 1500 km po asfalcie.

Zachowywaly sie bardzo pewnie nawet przy duzych (jak na enduro) przechylach motocykla w szybkich zakretach. Na poczatku mialem pewne obawy ale w miare nakrecanych kilometrow nabieralem do nich coraz wiekszego zaufania. Tyle, ze... bylo absolutnie sucho. Natomiast na mokrej nawierzchni zaliczylem na nich szlifa (mialem z tylu 120-ke) poprzedzonego wczesniejszym slizganiem sie na zakretach. Dodam, ze w winklach tych trzymalem w miare rowno gaz, bez jakiegos agresywnego jego otwierania a mimo to dupa mi nosilo jak na lodzie. TTR jest z tylu bardzo lekka i moze to dlatego...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, w tej kwestii akurat sie moge wypowiedziec szerzej niz o terenowej jezdzie na tych gumach.  

 

W zeszlym roku mialem okazje (podczas wyjazdu na Ukraine z Pipcykiem) zrobic ok. 1500 km po asfalcie.  

Zachowywaly sie bardzo pewnie nawet przy duzych (jak na enduro) przechylach motocykla w szybkich zakretach. Na poczatku mialem pewne obawy ale w miare nakrecanych kilometrow nabieralem do nich coraz wiekszego zaufania. Tyle, ze... bylo absolutnie sucho. Natomiast na mokrej nawierzchni zaliczylem na nich szlifa (mialem z tylu 120-ke) poprzedzonego wczesniejszym slizganiem sie na zakretach. Dodam, ze w winklach tych trzymalem w miare rowno gaz, bez jakiegos agresywnego jego otwierania a mimo to dupa mi nosilo jak na lodzie. TTR jest z tylu bardzo lekka i moze to dlatego...  

 

Pozdrawiam

dzieki! czyli za te pienadze jest to jak najbardziej oplacalny zakup :D a za wyklad to dziekuje bo w nastepnym sezonie, jak Bog da, przymiezam sie do jakiegos mniej lub bardziej powaznego enduro!

Usługi IT - www.tricori.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...