Skocz do zawartości

Bezprzewodowy router


Rekomendowane odpowiedzi

Mam na sprzedaż sprawny używany router marki TP-Link model WR542G. Wykręcana antena 5dbi, 4 gniazda LAN i 1 WAN. Miał mi służyć do przechwycenia sygnału z anten osiedlowej sieci ale niestety okazało się, że takie cuda tylko w 543G i tak ot muszę go zmienić na coś z funkcją AP Client albo WISP albo coś...

 

Router sprawny, u poprzedniego właściciela działał od połowy 2008r. i był zachwycony, bardzo często zalecał klientom jako serwisant/monter.

 

Cena 50zł. Dosłownie tydzień może dwa temu tyle zapłaciłem i tyle chciałbym odzyskać. Ewentualnie zamiana na coś ze wspomnianym WISP lub AP Client i ewentualnie małą dopłatą.

 

Preferowany odbiór osobisty

 

Specyfikacja - http://www.tp-link.c...odel=TL-WR542G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest chyba punkt dostepowy a nie router czyli jak masz internet przewodowy to zamiast wiercic w scianach zeby miec net w calej chacie to podpinasz ten AP konfigurujesz i nie musisz sie bawic w okablowanie, bardzo przydatna rzecz.

 

Najlepiej miec 2 urzadzenia spiete kablem , AP Client odbiera sygnal z WiFi i udostepnia po DHCP albo static IP na AP Router , ktory nadaje sygnal bezprzewodowy.

 

W ten sposob masz swoja wlasna domowa siec bezprzewodowa i nie bawisz sie w ciagniecie kabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to jest jedno z drugim ale wyłącznie jako urządzenie nadawcze.

 

Idea jest taka, że podprowadzasz sygnał z internetu "naziemnego" czyli modem (Aster, UPC itd.) podpinasz go do wejścia WAN a następnie to działa jako router LAN 4xRJ45 albo Access Point domowy przez antenę do kart w komputerach.

 

Ta konfiguracja którą opisałeś jest niemożliwa z tym urządzeniem, bo jak wspomniałem to urządzenie ma antenę wyłacznie do nadawania i nie może się komunikować z innymi routerami, AP oraz antenami nadawczymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...