Skocz do zawartości

Technika jazdy na mokrym


qunio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W Polsce nikt nie jest mistrzem świata bo to zbyt drogi sport, jakby ludzie mieli za co się ścigać to pewnie i wyniki jakieś by były. A tak to tylko nielicznych stać na wydatek rzędu 100tys na sezon. A sponsora to ze świecą szukać.

Nie licząc już tego że w pz treningi są możliwe tylko kilka razy na rok. Nawet mając kasę a trenując tak rzadko nikt do mistrzostwa nie dojdzie.

Edytowane przez heniek128
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właściwie to jest streszczenie jednego rozdziału z książki Twist of the Wrist :D

 

 

Autor artykuły to Andy Ibbott szef Superbike School California na Europę a Superbike School California jako taką założył Keith Code autor książek Twist of the Wrist czy też po naszemu Przyspieszenie czy jak to tam przetłumaczyli. Na pewno wiele elementów i szczegółów dotyczących tematów poruszonych w tych artykułach można odnaleźć już w samych książkach. To tak jakby ktoś nie wiedział ;)

 

Osobiści polecam te książki zwłaszcza drugą część - chyba sie nie dawno ukazała w polskiej wersji (nie wiem tylko jak to jest przetłumaczone - preferuje oryginał). Niedługo ma się też pojawić DVD które jest taką ekranizacją drugiej części książki - to DVD to po prostu rewelacja jak dla mnie, oglądałem w oryginale - ale znów obawiam się o jakość tłumaczeń. Nie mogę się doczekać jak ta szkoła wpadnie do Polski, ale to pewnie nie prędko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile nie można niczego zarzucić merytorycznie o tyle w przypadku drugiej części filmu mam nieodparte wrażenie że ktoś traktuje mnie jak totalnego debila.

http://ducatisti.pl/ PORTAL POŚWIĘCONY MARCE DUCATI
http://motomaniax.pl/ jedyny 100% serwis ducati w warszawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile nie można niczego zarzucić merytorycznie o tyle w przypadku drugiej części filmu mam nieodparte wrażenie że ktoś traktuje mnie jak totalnego debila.

 

 

Nie odniosłem takie wrażenia - prawda są tam też rzeczy bardzo podstawowe i Ci dwaj kolesie grający główne role jacyś "podejrzani" i wydają się lekko upośledzeni, ale przypadków kupna sportowego motocykla bez zielonego pojęcia jak tym pojechać i do czego to jest zdolne jest mnóstwo i, nie obrażając nikogo, wielu motocyklistów prezentuje właśnie taki poziom jak ci dwaj na samym początku filmu. Mi się bardzo podobał, oglądałem go chyba z 5 razy i jeszcze wile razy obejrzę żeby sobie poprzypominać podstawy. Jak nie ma podstaw to nie ma na czym budować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, jednakże marzy mi się aby były nawet takie instruktażowe filmy czy książki opisująco szczegółowo co, kiedy i dlaczego, bez tego teatrzyku i scenek rodzajowych.

Niemniej Code i sp. na naszym rynku to chyba najwartościowsze merytorycznie co mozna znaleść. Sam wielokrotnie powaracam czy to do książek czy filmów.

http://ducatisti.pl/ PORTAL POŚWIĘCONY MARCE DUCATI
http://motomaniax.pl/ jedyny 100% serwis ducati w warszawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, jednakże marzy mi się aby były nawet takie instruktażowe filmy czy książki opisująco szczegółowo co, kiedy i dlaczego, bez tego teatrzyku i scenek rodzajowych.

Niemniej Code i sp. na naszym rynku to chyba najwartościowsze merytorycznie co mozna znaleść. Sam wielokrotnie powaracam czy to do książek czy filmów.

 

 

Zdecydowanie najwartościowsze, bez dwóch zdań. Jeśli czytasz po angielsku a zapewne tak to polecam Ci też Sport Riding Techniques by Nick Ienatsch - ładne zdjęcia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile nie można niczego zarzucić merytorycznie o tyle w przypadku drugiej części filmu ...

 

 

Gdzie ten film ? Na stronoie scigacza ?

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...