Skocz do zawartości

Chart


Lukasz89
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dałem już ten temat w 'mechanika 2t' ale tam raczej nikt sie nie zainteresuje wiec przekopiuje to co tam napisałem:

 

 

 

Witam,

kupiłem sobie na złomie Charta za 60 zł :D

 

Wał sie kreci, biegi wchodza, wszystko zgrubsza sie wydaje ok, nie ma iskry. Instalacja elektryczna jest poklejona z roznych nie koniecznie pasujacych so siebie kabelkow, wszedzie tasma izolacyjna i kable skrecane palcami, ogolny obraz nędzy i rozpaczy. Cewka pod zbiornikiem, przy magnecie tylko jedna cewka + platynki. Nie mam doświadczenia w ogole z takim układem zapłonowym, całe życie grzebałem tylko w starych rometach i wsk 125 gdzie wszystko jest proste jak budowa cepa :)

 

Moje pytanie jest takie:

 

Czy da sie do Charta założyć cały zapłon od polskiego, rometowskiego, dwubiegowego, kwadratowego silnika??? Jesli nie to w jaki inny sposob 'zbudowac' jakas prosta instalacje taka aby tylko dalo sie silniczek odpalic?

Romet Kadet -> Wsk 125 -> Bandit 600 -> Intruder 1400 -> Dr 800

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że można zapakować do Charta zapłon z Rometa (Ogar itp). Mój współpracownik kiedyś miał właśnie taką kombinacje zrobioną. Ale niestety co i jak dokładnie zrobić to nie umiem pomóc,a chart poszedł do ludzi. Spróbuje się z gościem skontaktować i coś więcej dowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiej, ale tez najdrożej będzie założyć oryg. zapłon. Ta elektronika w Chartach to właśnie jedna z wad tych pojazdów. :icon_evil:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo... A Stella miała jakiś inny zapłon niż zwykły Romet? Pytam bo Stella to dość egzotyczny wynalazek. Widziałem tylko raz w życiu, na wystawie sklepowej w lokalnym Motozbycie, dawno temu. Pamiętam że się jarałem tym wynalazkiem, że to taka nowoczesna Motoryna była. :icon_biggrin:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...