Skocz do zawartości

wymiana pasa napędowego i jak sprawdzić stan klocków hamulcowych przód ?? co jeszcze sprawdzić przy przebiegu 7tys ??


michoa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

więc tak:

chciałbym wymienić pas napędowy i mógłby ktoś z grubsza opisać co i jak ?? wiem nieładnie tak iść na łatwiznę, ale to mój środek transportu codziennego i wole na nim nie eksperymentować metodą prób i błędów :D są gdzieś jakieś lewe gwinty czy coś ?? dużo roboty potrzeba jakiś specjalistycznych ściągaczy czy coś ??

 

ogólnie to jest jakiś wyznacznik kiedy ten pas kwalifikuje się do wymiany ?? instrukcja mówi że trzeba wymieniać co 5 tys km, ale nic pozatym, u mnie ma 7, w zasadzie to nic złego się nie dzieje, nigdy nie przyśpieszał ani nie miał osiągów więc trudno zauważyć spadek, chociaż kiedyś z 2 osobami śmigał te magiczne 50 teraz 40 :D odkręcałem pokrywę i nie jest porzympiony czy coś ale pomiędzy ,,zębami'' są pęknięcia w wielu miejscach to kwalifikuje go do wymiany ?? ten pas kosztuje 20 zł(pisze na nim BANDO BELT 669 18 30) wymienie go profilaktycznie ale chciałbym wiedzieć na przyszłość :D

 

druga sprawa to przedni hamulec tarczowy....całość wygląda tak :

18052011.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

i teraz jak to rozebrać żeby ocenić stan klocków ?? konieczne jest ściągnięcie koła ?? próbowałem odkręcic tą dolną śrubkę pod wejsćiem węża od płynu i odchylić całą ,,ramke''(tak to sie fachowo nazywa ??) żeby odsłońić klocki ale przeszkadza koło.... niby hamulec hamuje ostro nawet stoppie idzie zrobić, ale wolałbym to obejrzeć klocki do niego kosztują 13 zł nie jest majątek a jak sie zużyły to pewno zacisk zniszczy tarczę....

 

co jeszcze w tym wynalazku obejrzeć ?? olej, zawory, filtr powietrza były robione przy 6200 czy 6300 przebiegu więc jeszcze trochę........tylniego hamulca praktycznie nie używam i hamuje ok więc wydaje mi się że niema potrzeby zaglądać.....akumulator też żyje, raz może go ładowałem.....ogólnie pali jeździ, wydaje mi się że minimalnie oleju ubywa ale nie ma dramatu jakieś bardzo śladowe ilości....

 

ogólnie chciałbym żeby kolejne 7tys było tak bezawaryjne jak dotychczas, po epoce ogara 200 to miłe zaskoczenie kiedy zapominasz w którą strone sie odkręca śrubę, bo nie masz przy czym dłubać :bigrazz:

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

sprawdzenie klocków ,,rozkminiałem'' sam :D więc trzeba zdjąc cały zacisk z ramką przykręcony 2 śrubkami do dolnej części lagi potem poruszać żeby klocki sie mocno rozszerzyły a potem ściągamy całośći wyjdzie całkiem, zejdzie z tarczy i z koła i mamy klocki na wierzchu, można obejrzeć stan, grubość itp...

 

pasek będe zmieniał w weekend napisze co i jak....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana pasa również okazała sie trywialna :D

 

trzeba zdjąć pokrywę napędu, następnie zablokować kluczem płaskim koło zębate które zazębia sie z bendiksem, potem klucz 17 i odkręcamy nakrętke na wariatorze (może być ciężko ), ściągamy koło zębate i mamy pasek ściągamy, potem ściągamy z dzwonu sprzęgła, zakładamy nowy, skręcamy wariator (radzę użyć tego kleju do zabezpieczania gwintów ) pokrywa i jazda :D

 

radzę to robić co xxx czasu bo mój stary pasek renomowanej firmy bando belt :D po 7500 był masakrycznie spękany, w paru miejscach już praktycznie pękł w pół czyli był cykającą bomba, bo jakby pękł to klapa z jazdy....a nowy kosztuje 20 zł więc dramatu nie ma wymiana ok 30min....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...