Skocz do zawartości

xs 400 12e gaźnik


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nurtuje mnie coś takiego :) z racji że posiadam taka yamahe

w książce serwisowej odnalazłem rozmiary dysz jakie były stosowane w gaźnikach i tak na niemcy sa to dysze 130/132.5 na resztę świata 117/127.5

 

z racji ze moja wersja jest zblokowana (a jest z niemiec)zainteresowałem się tym temat mocniej, gdyż niektórzy twierdzą ze owa yamaha jest blokowana na gaźnikach inni że na krućcach, inni że na module, a jeszcze inni ze na walku ....

hmmm nurtowało mnie to nieco i nurtuje dalej

zakupiłem na allegro zestaw krućce i gaźnik od moto które miało 44 km :)

 

rozkręciłem gaźnik i dysze jakie tam są mają rozmiar właśnie 117 i 127.5

 

moje krućce zblokowane są wyraźnie zwężone, a zakupione mają "pełny" przelot

 

dlaczego na niemcy puszczali większe dysze i jaki w tym mieli cel ? czy na tych 117/127.5 jest możliwe osiągnięcie mocy 44 km ?

 

moje moto jest z niemiec musze sprawdzić jeszcze w "oryginalnym" gaźniku czy mam dysze 130/132.5 czy może również 117/127.5

 

co do wałków mam wymiary takie jak w książce :)

 

 

P.S żeby nie pisać nowego posta

właśnie rozebrałem mój gaźnik (niemiecki) i są tam dysze 130/132.5 :)

co radzicie ? założyć krućce odblokowane na starym gaźniku z większymi dyszami ? czy włożyć tamten z dyszami 117/127.5 ?

Edytowane przez emem18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten motocykl w wersji zablokowanej był sprzedawany młodym początkującym motocyklistom ( za rok u nas będzie podobnie ).

Ale do rzeczy - ten model 12E w wersji zablokowanej będzie bardzo długo i bezawaryjnie pracowało a jak wymienisz gaźniki na wersję otwartą i będziesz chciał sprawdzić jaki jest szybki to długo się nie nacieszysz.

Zrobisz jak uważasz

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do jazdy na maxa mi nie potrzebne :)

nie lubię jeździć szybko... wole jak silnik ładnie pyrka, a że to dwucylindrówka to bardzo ładnie mruczy, mocy troszkę przyda mi się do wyprzedzenia od czasu do czasu :)

 

założyłem w końcu stary gaźnik tj z dyszami 130/132.5

ustawiłem pływaki według książki, śrubę mieszanki jak z książki 2.5 obrotu ... przejechałem się ok 10 km wróciłem, świece wydawało mi się że były białe więc stwierdziłem ze chyba zbyt uboga mieszanka... dałem teraz na 3.5 obrotu zobaczymy jak będzie ... muszę zrobić większa trasę i się okaże jak wyglądają świece i jak ze spalaniem

 

co możecie mi jeszcze doradzić? czy wszystko jest w miarę ok ?

czy nie lepiej by było jednak na dyszach 117/127.5 ?

skąd takie różnice w tych dyszach ?

Edytowane przez emem18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do jazdy na maxa mi nie potrzebne :)

nie lubię jeździć szybko... wole jak silnik ładnie pyrka, a że to dwucylindrówka to bardzo ładnie mruczy, mocy troszkę przyda mi się do wyprzedzenia od czasu do czasu :)

 

założyłem w końcu stary gaźnik tj z dyszami 130/132.5

ustawiłem pływaki według książki, śrubę mieszanki jak z książki 2.5 obrotu ... przejechałem się ok 10 km wróciłem, świece wydawało mi się że były białe więc stwierdziłem ze chyba zbyt uboga mieszanka... dałem teraz na 3.5 obrotu zobaczymy jak będzie ... muszę zrobić większa trasę i się okaże jak wyglądają świece i jak ze spalaniem

 

co możecie mi jeszcze doradzić? czy wszystko jest w miarę ok ?

czy nie lepiej by było jednak na dyszach 117/127.5 ?

skąd takie różnice w tych dyszach ?

 

Dlaczego kręcisz tymi śrubami?

Skąd masz taką wiedzę?

Sprawdź proszę na początek co to za śruby i do czego służą.

Jeżeli założyłeś gaźniki z dużymi dyszami i świece są białe to co chciałbyś uzyskać montując dużo mniejsze dysze?

Coś jednak czuję, że długo ten motocykl nie pożyje.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śruby są od składu mieszanki... wiem to z serwisówki którą posiadam...

 

co do dysz pytam dlatego bo w serwisówce są podane takie rozmiary ...

i pisze : 117/127.5 kraje oprócz niemiec, 130/132.5 na niemcy ... tu i tu moto ma miec ok 45 km i to chce osiągnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śruby są od składu mieszanki... wiem to z serwisówki którą posiadam...

 

co do dysz pytam dlatego bo w serwisówce są podane takie rozmiary ...

i pisze : 117/127.5 kraje oprócz niemiec, 130/132.5 na niemcy ... tu i tu moto ma miec ok 45 km i to chce osiągnąć

 

Nie doczytałeś do końca:

to są śruby składu mieszanki wolnych obrotów i po 1/8 otwarcia przepustnicy już nie pracują

Kręcąc nimi zmieniasz skład mieszanki paliwowo-powietrznej tylko na wolnych obrotach.

Sprawdź dokładniej czym jeszcze różnią się te gaźniki między sobą.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doczytałeś do końca:

to są śruby składu mieszanki wolnych obrotów i po 1/8 otwarcia przepustnicy już nie pracują

Kręcąc nimi zmieniasz skład mieszanki paliwowo-powietrznej tylko na wolnych obrotach.

Sprawdź dokładniej czym jeszcze różnią się te gaźniki między sobą.

 

 

te gaźniki nie różnią się niczym ... miałem je obydwa na warsztacie i sprawdziłem wszystko właśnie z ciekawości żeby znaleźć różnicę... oznaczeń jakiś specjalnych tez nie znalazłem

wszystkie dysze oprócz głównych były tych samych rozmiarów...

tak teraz doczytałem ma Pan racje :) jest to dysza od wolnych obrotów źle przetłumaczyłem...

w takim razie zrobię parę kilometrów i zobaczę jak się będzie zachowywał silnik, jak ze spalaniem i co ze świecami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...