Skocz do zawartości

Wsk 175 Kobuz


karrom1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Motocyk jest w orginale i tak zostanie, jedynie silnik wymaga remontu. Ogólnie motocykl jest w bardzo dobrym stanie technicznym.

 

Silnik

 

Jednocylindrowy, stojący, cylinder odchylony do przodu o 15 stopni. Typ 059/W2B. Rodzaj: gaźnikowy, dwusuwowy z przepłukiwaniem zwrotnym. Pojemność skokowa 173,4 ccm. Średnica cylindra 61mm. Skok tłoka 59,1 mm. Stopień sprężania 9. Ciśnienie sprężania 735 kPa ( 7,5 kG/cm2 ). Moc maksymalna 14 KM(10,3 kW). Prędkość obrotowa dla mocy maksymalnej 6000 obr/min. Największy moment obrotowy 16,67 N× m ( 1,7 kGm ); rozrząd symetryczny, krawędziami tłoka; Smarowanie silnika mieszankowe w stosunku 30:1. Gaźnik GM26U3; gaźnik ma dyszę główną o wydatku 180 ccm/min. Poziom paliwa 2 do 0,8 mm ponad osią komory pływakowej; walcowa przepustnica mieszanki ma umieszczoną wewnątrz przepustnicę powietrza. Średnica rozpylacza 2,7mm. Iglica przepustnicy - długość stożka 25mm, średnica stożka 1,9mm, nominalnie zapinka na 3 rowku od góry. Średnica gardzieli - 26 mm. Filtr powietrza - wbudowany w tłumik szmerów ssania, siatkowy, z wkładem zwilżonym mieszaniną oleju z benzyną (w stosunku1:1). Zapłon bateryjny. Optymalne wyprzedzenie zapłonu 3,9 - 4,1mm przed GMP. Przerwa na przerywaczu przy maksymalnym rozwarciu 0,2 - 0,3 mm. Zalecana świeca zapłonowa 240-260 (wg Boscha) lub F100 (wg KLG). Odstęp elektrod świecy 0,4mm - 0,6mm.

 

Nadwozie

 

Błotniki głębokie walcowane, z gumowymi fartuchami ochronnymi, zbiornik paliwa mocowany elastycznie w 3 punktach ramy, z zaworem paliwa zaopatrzonym w odstojnik. Podnóżki kierowcy nastawne, z nasadami gumowymi Podnóżki pasażera odchylane, z nasadami gumowymi, mocowane do konsoli. Siodło kanapowe, dla dwóch osób, zdejmowane, zabezpieczone zamkiem. Puszka narzędziowa podwieszona w ramie, umieszczona pod siodłem. Kierownica z rury stalowej, mocowana do półki górnej, zabezpieczona zamkiem w półce dolnej przed skrętem. Podstawka centralna gięta z rury stalowej, z odciążeniem do stawiania motocykla. Osłony boczne tłoczone z blachy, mocowane za pomocą kołków ustalających i nakrętek. Tłumik wydechu częściowo rozbieralny, wykonany z elementów zwijanych, tłoczonych i rurowych, mocowany w 2 punktach.

 

Zawieszenie

 

Widelec teleskopowy ze sprężynami śrubowymi i tłumieniem olejowym z poduszkami gumowymi pracującymi na odbicie i dobicie, skok zawieszeniea przedniego 150mm.

Zawieszenie tylne amortyzatory ze sprężyna śrubową i tłumieniem olejowym o skoku max 90mm.

Pamiętna podróż/przygoda

Jescze takiej nie było, ale mam nadzieje ze będzie.

Plusy i minusy pojazdu

+ tani w ekspluatacji

+ dośc mocny

+ śrenie zużucie paliwa 4l

- brak dokumentów

 

ws1.jpg

By karrom1996 at 2011-04-09

 

87827148.jpg

By karrom1996 at 2011-04-09

 

ws2u.jpg

By karrom1996 at 2011-04-09

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no naprawdę ładna:) mam taką w garażu:) jednak troszkę w gorszym stanie, tzn nie w oryginale bo ją sam jako nastolatek malowałem. ale sprzęcik u mnie zostanie i myślę, że za parę lat znajdę troche funduszu na odrestaurowanie. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Oj, aż się łezka w oku kręci. Pamiętam tą niestety krótką serię "ptaków", był Kobuz,Lelek i Dudek. Sam byłem wówczas szczęśliwym posiadaczem Dudka,mojego pierwszego motocykla:)

Pozdrawiam i gratuluję nabytku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...