Skocz do zawartości

Pomocy, Zapłon W Uralu


IntruzKamil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Granat posiada, Wieczny Student rowniez ale czy sa oni szczesliwi z racji posiadania tego motocykla to trzaby juz popytac u zrodel...

:icon_mrgreen:

 

 

To o co sie pytasz nazywa sie katem wyprzedzenia zaplonu :wink:

 

Tu znajdziesz troche informacji:

 

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?showtopic=34982

 

Z tego co kiedys wyczytalem okolo 10,5 - 11 mm przed GMP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziekuje za odpowiedz i podpowiedz z tego co pamietam to u mnie znak na kole nabity był w odległości od gmp jakieś 15/16 mm. Ale czy na zapłonie elektrycznym ma to jakies znaczenie skoro tam jest wyzlobienie w tej tulejce na podkładke z "wąsami" która sama ustala polozenie tej tulejki z magnesami??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli jest tylko jedno polozenie wzgledem walu to jedyne o co powinienes sie martwic to aby zamontowac zaplon w odpowiednim suwie danego cylindra. Jezeli natomiast uklad elektroniczny generuje iskre przy kazdym obrocie walu wowczas problem ustawienia zaplonu jest wyeliminowany calkowicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś urala przez chyba 3 lata głównie jeździłem w terenie z racji braku prawka maszyna fajna zwłaszcza z koszem w zime po śniegu. Problem miałem taki że marne ładowanie było i świece mi padały a po za tym to sama przyjemność z dzikiej jazdy tym tonowym Motocyklem :)

Mam Taką książkę

ciężkie motocykle radzieckie- Naprawdę polecam, wszystko jest tam wytłumaczone dane serwisowe , opcje zalecane, przebieg historii radzieckich motocykli wiec jesli masz Urala to warto się w nią zaopatrzyć zresztą jest tania

Edytowane przez agent 303
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężkie motocykle radzieckie

książka dobra tylko na sam "start". ma wiele błędów, brak konkretnych danych, wiele, wiele suchych informacji. jeżeli już coś polecać to książkę A.Cichowskiego "Naprawa motocykli", oraz studiowanie różnych for tematycznych.

 

Gośka

Dzika, tak jak natura chciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, ural już śmiga. Objawy są odczuwalne 40 stopni gorączki. Książki to podstawa jakiegokolwiek remontu . Ja wpakowałem kasy trochę w klucze bo chodzenie i szukanie zajmowało mi więcej czasu niż remontowanie. Owszem o książce Winiarskiego i Dmowskiego już postanowiłem dawno ze ja muszę mieć. Natomiast tą co poleca Wild sprawdzę sobie.

 

Mam pytanie takie do was. Czy jesteście w posiadaniu jakich kolwiek materiałów dotyczącyc dniepra?? Interesuje mnie głównie silnik i osprzet. Motocykl jest fajny ale nieorginalny a co najgorsze znowu w czesciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...