Skocz do zawartości

Yamaha Tzr 125 (97)


Parzo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na koniec sezonu po ostatniej przejażdżce zaparkowałem moją Tzrke w garażu, pewnego dnia przychodzę z zamiarem przepalenia jej lecz silnik się nie odzywa. Przejrzałem cały motor w poszukiwaniu usterki i znalazłem wyciek spod głowicy i pełno brudu (spalin) w chłodnicy, odkręciłem głowice i okazało się że uszczelka puściła. Dokupiłem uszczelkę, którą właśnie otrzymałem mam zamiar ją założyć lecz mam wątpliwość a mianowicie co 2 kolega radzi mi żeby ją położyć na sucho bez niczego a reszta mówi żeby położyć na sylikonie, hermetyku itp.

Jakie jest wasze zdanie, czy położyć na sucho czy na czymś, czytałem kilka tematów lecz z żadnego nic nie wywnioskowałem każdy ma swoja racje i każdy twierdzi inaczej i nie wiem co zrobić ; O

Za wszelkie odpowiedzi z góry dziękuję :notworthy: :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady lecz mimo tego postanowiłem położyć na sucho jak zawsze i trzyma wszystko pięknie :)

Lecz jak to zwykle bywa pojawił się nowy problem :o

Zapalam moto (2t oczywiście) a ten mi wali takim białym dymem że masakra. :eek:

Chyba ma za dużo mieszanki czy to od czegoś innego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie na pewno nie sprawdziłem wszystko płynu nie ubyło w ogóle coś jest nie tak wymieniałem linkę od gazu a ona się rozdziela jedna część wchodzi do gaźnika a druga do "podajnika oleju - dozownika?"przynajmniej tak mi się wydaje to na pewno coś z olejem bo mi go w ... ubyło jak moto pracował :icon_eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi określić szybko zawsze czas leci w garażu ale okołu 20 min myślę zagrzał się do 80st i trzymał ani nie spadał tylko stał ładnie na temperaturze a oleju hmmm też mi trudno określić tak na oko ale na zbiorniczku ubyło jakieś 1.5 cm. Chodzi ładnie wszystko na postoju ale gdy dodam gazu to jak z granatu dymnego...

Nigdy mi się tak nie działo ; o

Jeszcze mam pytanie bo jest opcja prawie pewna że płyn razem z olejem podczas tej awarii mógł dostać się do wydechu a nie czyściłem. Czy to trzeba czyścić czy wystarczy że po kilku przejażdżkach samo wyparuje xD?

Edytowane przez Parzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...