Skocz do zawartości

Ubezpieczenia Travel


Konradoni
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Do pierwszych dalszych podróży jeszcze trochę czasu- może warto przedyskutować temat ubezpieczeń. Po ostatnim sezoni zastanawiam się gdzie ubezpieczyć moto, by potem mieć zniżki na assistance. Przeważnie ubezpiecza się na zdrowie, assistance i bagaż. Ostatnio za 14 dni zapłaciłem ponad 200pln. Na szczęście nic się nie stało. Jak to się ma w praktyce? Może ktoś ma jakieś doświadczenia w tej materii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od lat przy dalszym wyjeździe zagranicznym robię dodatkowe ubezpieczenie.

Assistance, ubezpieczenie zdrowotne i co tam jeszcze. Doświadczeń żadnych nie mam, bogu dzięki. Znaczy, nie miałem okazji skorzystać z ubezpieczenia. Ale też nie mam zamiaru rezygnować. Jak wiadomo nigdy się nie zna, dnia, ani godziny.

O ile na terenie kraju, w razie odpukać, czegoś tam, robi się problem, takie same zdarzenie za granicą to już katastrofa. Zorganizowanie pomocy trwa dłużej, trudniej o pomoc, problemy z językiem, inne procedury... Fakt, że ludzie są bardziej życzliwi, wszędzie poza Polską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadac do Finlandii za namowa kumpla wykupilem ubezpieczenie zdrowotne w Warcie. Jakies 200 zl dalem. Jak zjechalem z promu w Szwecji zaczal mnie bolec zab. Jak zjechalem z promu w Finlandii juz nie bolal, a nap... I wyladowalem u tamtejszego dentysty. Obeszlo sie bez wyrwania, ale leczenie w sumie kosztowalo ok 200 euro. Zabralem ze soba dokumentacje, rachunek, przeslalem to po powrocie do Warty i chyba po 3 tygodniach dostalem na konto zwrot calego kosztu leczenia w zlotowkach (czyli jakies 800zl). Czyli z Warta warto;) choc nie trawie tej firmy ubezpieczeniowej:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, ze się ubezpieczaj,Zbycho już napisał co trzeba.

Wystarczy, ze raz się noga podwinie i można długo pluć sobie w brodę za 200 pln.

Gdzie?

U agenta ubezpieczeniowego.Wybierze Ci firmę, która spełnia Twoje oczekiwania co do zakresu ubez. i nie będzie Cię to wcale więcej kosztować.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, ze się ubezpieczaj,Zbycho już napisał co trzeba.

Wystarczy, ze raz się noga podwinie i można długo pluć sobie w brodę za 200 pln.

Gdzie?

U agenta ubezpieczeniowego.Wybierze Ci firmę, która spełnia Twoje oczekiwania co do zakresu ubez. i nie będzie Cię to wcale więcej kosztować.

 

+ pamietajcie , ze jesli nie majac nawet zwyklego ubezpieczenia zagranicznego stanie sie w trasie najgorsza tragedia (śmierć) to wówczas jakkolwiek by to źle nie zabrzmiało - niemały koszt sprowadzenia ciała do kraju (od 10tys w gore) ponosi rodzina - a tak to jakikolwiek ubezpieczyciel u ktorego wykupilismy nawet najtansze ubezpieczenie

Edytowane przez Chri$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+ pamietajcie , ze jesli nie majac nawet zwyklego ubezpieczenia zagranicznego stanie sie w trasie najgorsza tragedia (śmierć) to wówczas jakkolwiek by to źle nie zabrzmiało - niemały koszt sprowadzenia ciała do kraju (od 10tys w gore) ponosi rodzina - a tak to jakikolwiek ubezpieczyciel u ktorego wykupilismy nawet najtansze ubezpieczenie

 

 

W razie co, to już nie mój kłopot. Zawsze też chciałem zostać na starość w jakimś ciepłym kraju :icon_razz: :icon_mrgreen: . We Włoszech na przykład.

Rodzina miała by gdzie jeździć na wakacje :icon_mrgreen: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chyba w listopadzie :icon_evil:

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...