Skocz do zawartości

sprzęgło nie rozłancza pomocyyyyy co mam robic


marcinktm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

http://img254.imageshack.us/content_round....jpg&via=mupload

na focie widać ze nie ma jednej śruby dajcie co z tym zrobic czy jak jednej sruby nie ma i jk ja kupie czy bedzie ok

Edytowane przez marcinktm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img254.imageshack.us/content_round....jpg&via=mupload

na focie widać ze nie ma jednej śruby dajcie co z tym zrobic czy jak jednej sruby nie ma i jk ja kupie czy bedzie ok

Co ty sobie jaja robisz? Tam musi być sruba tj. olej w silniku. Po pierwsze skompletuj sprzęgło a potem sprawdzaj czy działa i szukaj usterkim :banghead:

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co masz namyśli skompletuj sprzęgło

dziś wsadzałem inne śrubę i nic tak samo

 

http://moto.allegro.pl/ktm-125-sx-dt-mtx-r...1382668034.html

szukałem i znalazłem czy warto kupować coś takiego jak ten ktm czy naprawa będzie rzeczywiste kosztować tyle co mówi właściciel ze ok 500z;

jak coś to może bym się z nim zamienił i coś tam jeszcze dopłacił co wy o tym myślicie wiem , ze nie w temacie

Edytowane przez marcinktm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co masz namyśli skompletuj sprzęgło

dziś wsadzałem inne śrubę i nic tak samo

 

http://moto.allegro.pl/ktm-125-sx-dt-mtx-r...1382668034.html

szukałem i znalazłem czy warto kupować coś takiego jak ten ktm czy naprawa będzie rzeczywiste kosztować tyle co mówi właściciel ze ok 500z;

jak coś to może bym się z nim zamienił i coś tam jeszcze dopłacił co wy o tym myślicie wiem , ze nie w temacie

 

a jest taki zapłon i koło zamachowe do kupienia ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupisz drugie padło i będziesz stał jak z tym. Znajdź jakiegoś mechanika lub kogoś kto ma pojęcie i zrób raz a porządnie swojego, bo jak widać pojęcie masz żadne i składanie tego kata może Ci zająć wiele czasu, albo porozbierasz to i zostawisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam dałeś śrubę jak tam nie widać tulejki w która się wkręca ją ? Z reszta dałeś samą śrubę czy przypadkiem jakimś cudem użyłeś tam sprężynę z tą śrubą ?

 

A tak w ogóle to masz tam sterowanie od zaworu wydechowego ?

 

A tamtego kata z ogłoszenia to sobie odpuść dozbieraj sobie kasy i kup jakąś dt gdzie części masz w pyte i tanie jak barszcz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

siemka

byłem u mechanika z tym koszem sprzęgłowym

i powiedział , że to nie wina kosza sprzęgłowego

tylko powiedział ,ze trzeba u stawić tą łapkę co

siedzi w dekielku tylko ze jak ja tak zrobiłem jak on kazał

to się teraz zmyka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sprzęgło w tym ktm-ie jest specyficzne, i bez wszystkich sprężyn po prostu nie będzie działo dobrze. Miałem takiego ktm i od początku ślizgało się sprzęgło na wysokich obrotach, po zajrzeniu do środka okazało się że nie ma jednego bolca w wewnętrznym koszu oraz sprężyny dociskającej. Fart był taki że do kata dostałem skrzynkę części w której był między innym sprawny kosz. Dopiero po złożeniu z użyciem najgrubszych tarcz,przekładek oraz najdłuższych sprężyn sprzęgło zaczęło działać.

 

To ramie o którym mówisz ustawiałem tak, że zakładałem je na ten bolec wystający z dekielka, linkę miałem założoną i wtedy zapierając duży śrubokręt o karter odchylałem ramię maksymalnie do tyłu motocykla napinając maksymalnie linkę, wtedy (nie puszczając śrubokręta) drugim śrubokrętem przekręcałem bolec maksymalnie w lewo ( u siebie miałem nacięcie na płaski śrubokręt). Trzymając dalej śrubokręt odginający ramie, dokręcałem je .

Wiem, że powinien być luz na lince/klamce, ale u mnie zastosowanie go powodowało ciągnięcie sprzęgła, a tak ustawione w moim motocyklu powodowało że sprzęgło ani nie ciągnęło ani się nie ślizgało( chociaż na to miał bardziej wpływ stan elementów sprzęgła).

 

Niestety, ale sprzęgło w tych starych ktm do 96r to bardzo ciężki temat (mowa o 125 ) i trzeba się ratować niestety patentami

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

siemka

już zrobiłem moto już nim latałem 3 razy ale niestety kolejny problem cieknie dekielek pokleiłem i na zgaszonym silniku oczywiście nie kapało zapaliłem pojezierzem 10 min zaczęło lecieć

może macie jakiegoś znajomego co jest z zagranicy potrzebuje dekielka nówkę

gość jeden ma mi załatwić za 100 euro ale teraz wyjechał to niemieć pomożecie

so ry ze nie w temacie

Edytowane przez marcinktm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...