Skocz do zawartości

Skuter;)


agnieszka103513
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Dawno ,dawno temu, pisałam do was o radę w sprawie jaki skuter kupić(skuter dla młodej osoby).Po 1 chciałam was powiadomić że posłuchałam Was i kupiłam używanego piaggio zipa, ma parę rysek.Jest z 2010 roku i ma przejechane 14 km;).Mam do was pytanie: co to jest docieranie? tak swoimi słowami;) i czy z docieraniem w markowych skuterach jest tak samo jak w chinolach? i który silnik jest lepszy: dwu czy czterosuwowy? z góry dzięki za odpowiedzi;) :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 km i już po szlifie, czy z wadami fabrycznymi?

Powinnaś dostać instrukcję obsługi w języku polskim.

Kiedyś znalazłem polską instrukcję obsługi do Piaggio, ale już tego nie odszukam. W skrócie napiszę:

Olej - Agip City lub inny wysokiej klasy półsyntetyk, klasy JASO FC (min. Orlen Platinum Moto 2T)

Przeglądy techniczne - co 3000 km

Docieranie - Piaggio zaleca normalną jazdę w warunkach zmiennego obciążenia i zmiennych obrotów silnika - zalecane są lekkie pagórki. Okres docierania ok. 500 - 1000 km.

lubisztosuko.gif7,352 osób lubi to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Dawno ,dawno temu, pisałam do was o radę w sprawie jaki skuter kupić(skuter dla młodej osoby).Po 1 chciałam was powiadomić że posłuchałam Was i kupiłam używanego piaggio zipa, ma parę rysek.Jest z 2010 roku i ma przejechane 14 km;).Mam do was pytanie: co to jest docieranie? tak swoimi słowami;) i czy z docieraniem w markowych skuterach jest tak samo jak w chinolach? i który silnik jest lepszy: dwu czy czterosuwowy? z góry dzięki za odpowiedzi;) :crossy:

przydałobysie jeszcze go (odmulić)pozostaje kwestia tych przeglądów serwisowych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegląd będzie w niedalekiej przyszłości robiony;) o co chodzi z tym szlifem lub wadami fabrycznymi?(czy jakoś tak)

Skuter ma drobną rysę z przodu i taką 5cm na 6 cm z tyłu ale na to będzie naklejka..

Edytowane przez agnieszka103513
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym szlifem chodzi o to że ktoś się nim wywrócił (chodzi o te rysy) lub po prostu został porysowano podczas transportu. Jeśli chcesz wiedzieć co to jest docieranie silnika to powiem Ci tak w skrócie, że chodzi o dobre ułożenie się(dopasowanie) pierścieni do gładzi cylindra, a jak poprawnie go dotrzeć napisał kolega BANANvanDYK.

www.zaplon.fora.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...