Skocz do zawartości

FZS 600 kto ma?


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Artur Sz

Ello!

Jestem szczęśliwym posiadaczem Fazerka 600 r 99 :)

Motorek ten kupiłem na początku kwietnia i dopiero się zaczynam z nim oswajać :)

Wyszło juz w nim parę rzeczy do roboty, więc chętnie nawiąże jakieś kontakty z użytkownikami, którzy mają jakieś większe doświadczenia z Fazerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ello!

Jestem szczęśliwym posiadaczem Fazerka 600 r 99  :)  

Motorek ten  kupiłem na początku kwietnia i dopiero się zaczynam z nim oswajać  :)  

Wyszło juz w nim parę rzeczy do roboty, więc chętnie nawiąże jakieś kontakty z użytkownikami, którzy mają jakieś większe doświadczenia z Fazerem.

 

moje doświadczenie z FZS jest znikome ale super, że się odezwałeś bo i tak będę miał do Ciebie kilka pytań, ale to później bo teraz do pracy!!!

 

FZS OKEJ OBEJ:!: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy kupowałem swoją maszynę to poważnie rozważałem kupno FZS600 i VFR750 i tylko przypadek sprawił że kupiłem Suczkę, więc bardzo chętnie dowiem się szczegółów o eksploatacji i wadach/zaletach tego moto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy kupowałem swoją maszynę to poważnie rozważałem kupno FZS600 i VFR750 i tylko przypadek sprawił że kupiłem Suczkę, więc bardzo chętnie dowiem się szczegółów o eksploatacji i wadach/zaletach tego moto.

 

ja mogę napisać co mi się w nim podoba :flesje:

 

- przyspieszenie - żadnych redukcji i tylko wyprzedzam :flesje::):),

- owiewka - ładnie mogę się schować (188cm wzrostu) i ostatnio 200km/h na syfnej drodze miałem w sumie bez większych problemów :twisted:

- spalanie - nie jeste złe bo na trasie z wiochami (średnia prędkość około 120km/h), poza wiochami 140-160 km/h wyszło mi 6l/100km,

- fajna pozycja za kierownicą, łatwo się prowadzi :)

 

Artur mógłbyś zrobić zdjęcie prawej strony silnika bo ja mam na dole jakiś czujnik chyba nie podłączony, oleju może...? don't know. wiesz może też gdzie jest czujnik temperatury? chciałbym go zewrzeć żeby zobaczyć czy went. na chłodnicy działa :)

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda już nie jeżdżę Fazerkiem tylko Hondą XX, ale nakręciłem tym wspaniałym motorkiem 70.000 km i dopiero w tym roku sprzedałem. Fazerek służył mi przez 5 lat i w tym okresie jedyne co się popsuło to żarówka od światła pozycyjnego :) . Poza tym spisywał się rewelacyjnie i nigdy nie zawiódł.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda już nie jeżdżę Fazerkiem tylko Hondą XX, ale nakręciłem tym wspaniałym motorkiem 70.000 km i dopiero w tym roku sprzedałem. Fazerek służył mi przez 5 lat i w tym okresie jedyne co się popsuło to żarówka od światła pozycyjnego :) . Poza tym spisywał się rewelacyjnie i nigdy nie zawiódł.

 

 

Pozdrawiam

 

hehe welcome to the club !!! ja o fazerze pomyślałem na poważnie kiedy przeczytałem opis w ŚM,opis był po przejechaniu 50kkm więc już kawałka :)

 

Długi a jesteś w stanie powiedzieć coś na ten temat z mojego wcześniejszego posta? sprawdzenie wentylatora i czujnik oleju?

 

Acha, mój fazer ma teraz 75000km i z własnego doświadczenia możesz mi powiedzieć chyba co trzeba by w nim zrobić, mam nowy napęd, sprzęgło, klocki, olej z filtrem, reg. zaworów? o czymś pomyśleć? może rozrząd?

 

pozdr

 

P.S. zgadzam się Fazer jest cudowny !!!! :) :flesje: :) :) :flesje: :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Helter Skelter

Ja mam Fazera od zeszłego roku. Nakręciłem nim już 13.000 km. To znakomity motocykl - wygodna pozycja dobre osiągi - nictylko lać, jechać i cieszyć się życiem :)

pozdrawiam,

Helter Skelter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ario !

 

Co do wentylatora i czujnika oleju to chyba niewiele pomogę. Ja nigdy nie musiałem sprawdzać w swoim Fazerku takich rzeczy, ale powiem ci że mój wentylator włączył się w ciągu 5 lat tylko dwa razy co świadczy o świetnym chłodzeniu cieczą.

 

O zawory się nie martw. W Fazerkach nie ma co regulować. Niewłaściwe luzy zdarzają się bardzo rzadko. Co do rozrządu to polecam przy takim przebiegu wymienić łańcuszek i ewentualnie napinacze.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

No mnie Fazerka sie bardzo podoba i planuje Sobie taka sprawic na nastepny sezon

Heh chyba podobne mamy gusta Ario najpierw xj600 teraz Fazerka

Ale 75tysiakow to juz trochu duzo,ktory to rok bo zapomnialem?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

No mnie Fazerka sie bardzo podoba i planuje Sobie taka sprawic na nastepny sezon

Heh chyba podobne mamy gusta Ario najpierw xj600 teraz Fazerka

Ale 75tysiakow to juz trochu duzo,ktory to rok bo zapomnialem?

 

 

Pozdrawiam

 

mój to '98 ale zarejestrowany w '99 więc przebieg ma od tego roku kręcony :)

 

chodzi miodzio i mój mechanik sam był mile zaskoczony jak pięknie silnik gada :):):D

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

- spalanie - nie jeste złe bo na trasie z wiochami (średnia prędkość około 120km/h), poza wiochami 140-160 km/h wyszło mi 6l/100km,

...

 

Ario, to coś sporo pali Ci to maleństwo - zigi pali w trasie (tak kole 130 -160) 5 l z kufrem i torbą na tylnym siedzeniu... Zresztą z drugą osobą, dwoma kuframi i torbą luisa palił tyle samo...

 

A myślałem, że fazer jest oszczędniejszym moto...

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm, może masz zepsuty prędkościomierz i tak naprawdę jedziesz 90 :) a tak poważnie to niech się inni wypowiedzą jak im pali. yuuuzzzzeeeekkk przysłał :) mi test fazera i tam na autobahnie jest napisane spalanie 6,2l/100km więc ja tak autobahnowo jeżdżę i by się zgadzało :)

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Artur Sz

Ario

Co do tych czujników to muszę spytać znajomego mech. Zdjęcia na razie nie mam czym zrobić.

Wentylator włączył mi się jak do tej pory raz, w duszny, bezwietrzny dzionek po tym jak go ostro kręciłem na 1,2 i 3 do końca, ostre hamowanie, przyspieszanie, itd.

Poza tym to polecałbym odżałować trochę grosza i oddać moto na sprawdzenie zaworków, gaźników, łańcuszka, sprzęgła... i ewentualną regulację. Warto mieć pewność na czym się jedzie i w jakim jest moto stanie

 

Ma ktoś może instrukcję do Fazera? Może być po angielsku.

A może namiary na jakąś stronkę?

 

A dostęp lub namiary na części

W moim moto nie działa prędkościomierz (licznik km), sypnął się impulsator przy kole, orginalnie jest to dostępne tylko w zestawie, nie wspomne już o CENIE

 

Mam też szersze kapcie, 120 i 180, nie wiem czy ma to jakiś wpływ na prowadzenie bo na orginalnych rozm. nie jeździłem??? Tył lubi stracić przyczepność podczas ostr. przyspieszania, ale to chyba wina stanu opony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ario  

Ma ktoś może instrukcję do Fazera? Może być po angielsku.  

A może namiary na jakąś stronkę?  

Mam też szersze kapcie, 120 i 180, nie wiem czy ma to jakiś wpływ na prowadzenie bo na orginalnych rozm. nie jeździłem??? Tył lubi stracić przyczepność podczas ostr. przyspieszania, ale to chyba wina stanu opony

 

ja mam instrukcję obsługi, bo mój jest salonowy z Polski, powiem Ci , że nawet jej nie czytałem jeszcze :), co do laczków to mam identyko, 120 i 180, Michelin Pilot przód i Macadam tył, jak dla mnie jeździ się dobrze i lepiej wygląda :)

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...