Skocz do zawartości

trefny motocykl


franklin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Celowo napisałem, że mechanik, a nie biegły, bo trochę rozeznałem się w temacie... Pytałem się prawnika - oczywiście sprawa do wygrania, jestem na lepszej pozycji itd, ale kluczowa będzie ekspertyza rzeczoznawcy... rozmawiałem z rzeczoznawcą - w pracy mam z nimi styczność ;) i powiedział mi, że będzie cholernie ciężko udowodnić kiedy to uszkodzenie powstało, tym bardziej, że nie ma fizycznych śladów uszkodzeń silnika - jak się okazało po rozebraniu... póki co wydałem (nie licząc paliwa i telefonów) około 600zł i wydam jeszcze z 200zł - zostało silnik złożyć i sprawdzić, czy działa... jeżeli po złożeniu dalej nie będzie sprężania to już w warsztacie nie mają pojęcia co może być... bo patrząc na wymiary z serwisówki wszystko się zgadza, zawory nie puszczają, pierścienie ok... w najlepszym przypadku na kwocie około 800zł się skończy, w najgorszym kupię nowy silnik...

motocykl to kawasaki zx6r, kupiony za około 6000zł - stąd decyzja o "odpuszczeniu" sobie, mam tylko nadzieję, że jak przez zimę go zrobię to już mnie nie zawiedzie... przy wyższej cenie motocykla nie odpuściłbym...

odnośnie samych kosztów na start z procesem - 2400zł adwokat, około 300zł za pozew, 1000-1500zł opinia biegłego + robocizna w warsztacie... po pierwsze nie stać mnie teraz na takie wydatki, po drugie mogę utopić dużo więcej niż do tej pory, po trzecie co najmniej jeden sezon miałbym z głowy...

 

także kolejny raz udało się cwaniaczkowi - i weź tu kup używany motocykl...

Edytowane przez franklin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

600tka ninja, rocznik kolo 99' 2000. Nie mow mi, ze spodziewales sie, ze taki motocykl bedzie tylko troszke zasadzialy i mial spory przebieg... Jak juz ktos napisal, za 6000 mialbys pierwsza wplate, trzeba bylo smigac do salonu, nie koniecznie po nowy, ale bardziej pewny i zawsze troche nowszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałem się motocykla sprawnego - i taki był podczas oglądania przy kupnie, silnik ładnie pracował. Co innego okazało się, kiedy przejechałem się nim do domu - to nie jest mój pierwszy motocykl, miałem już i starsze niż ten i z większym przebiegiem i z żadnym nic takiego się nie działo...

w każdym razie silnik już działa, w tym tygodniu powinienem odebrać go z warsztatu. Co było przyczyną - nieszczelność uszczelki najprawdopodobniej... planowanie głowicy i regeneracja uszczelki pomogły - sprężanie wróciło do normy - nie mniej jednak trochę kasy poszło na rozebranie silnika, telefony, zawożenie części do sprawdzania no i czas... ale - sprzęt używany.

Życzę każdemu mniej przygód z "nowym" nabytkiem.

 

P.S. Nie każdy może sobie pozwolić na "coś" świeższego - kupuje się to, na co pozwala zawartość portfela ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz i bez adwokata - przymusu nie ma. Tylko jedna zasadnicza zasada - w sprawie cywilnej sąd nic sam z urzędu nie robi. Ocenia tylko to co mu przedstawią strony. A żeby sąd powołał biegłego to też trzeba wiedzieć jak - czyli wiedzieć jak sformułować tezę dowodową.

 

A jak nie wiesz co i jak to sąd nawet jeśli będzie przekonany, że masz rację to i tak będzie musiał oddalić roszczenie bo nie udowodniłeś swoich roszczeń.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...