Skocz do zawartości

Kto jezdzi nowa Super Tenere XTZ 1200


Rekomendowane odpowiedzi

CZESC - juz tu rozmawialismy o tłumikach - moim zdaniem jest to naj mniej ( no moze po za naklejlami ) potrzebny gzdzet

tak poza hałasem to nie wiele daje - a w podrózach to ten hałas bardzo przeszkadza

zdecydowanie lepiej tą kase przeznaczyc na jakąs wyprawe

pozdrawiam

WILK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autowilku zdecydowanie nie zgodzę się z Tobą, uważam wręcz przeciwnie, jak dla mnie po gmolach to najwazniejsza rzecz w motocyklu. Całkiem inaczej się odbiera taki motocykl co fajnie gada. Miałem kiedyś suzuki bandita 1200 z akcesoryjnym wydechem, zakochać się w nim było łatwo, zmieniłem na suzuki gsr 600 sporo nowszy motocykl, ale silnik chodził jak mikser, że tak to powiem bezpłciowo, szybko się go pozbyłem, następny był gs1200.. z założonym remusem nie było tragedii, yamaha z leovince chodzi najlepiej z tych wszystkich sprzętów i tym się chce jeździć, poezja dla ucha :) Zależy kto jak odbiera motocykle, dla mnie musi porządnie gadać. Zawsze można założyć db-kiler, ja wożę taki pod siedzeniem na wypadek kontroli, razem z wydechem były 2 db-kilery, w zależności jak bardzo chcemy wygłuszyc silnik. Poza tym aspekt bezpieczeństwa. Całkiem inaczej kierowcy w korku się zachowują.i to jest fakt. kierowcy w korku się rozjerzdzają. Od kiedy jeżdżę tym motocyklem to cało czas bez db kilera. Jeśli odrobinę wcześniej zostanę zauważony, może to sporo zmienić:) Dodam, że ostatnio miałem przyjemność posłuchać xj6, tam to dopiero konstruktorzy krzywdę motocyklowi wyrządzili.. by zmienić wydech trzeba ciąć kolektor :| i zakłądać coś pod spód.. Nie trzeba wywalać od razu 2 tys, można poszukać czegoś tańszego..do gs była spora oferta np dominatora, no i kaska na wyjazd też zostanie:) Mam nadzieje, że zmienisz zdanie i niebawem się przekonasz (11 kwietnia) :)
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Robo i jeśli już mówimy o jakichś zbędnych gadżetach to moźe weźmy na tapetę wersję Worldcrosser. Tam to dopiero mamy masę "potrzebnych" gadżetów i choć osobiście nawet mi się one podobają to jak bym miał ubierać gołe moto to zaczął bym od gmoli i tłumika. Moto musi ładnie brzmieć a nie pyrkać. Jak kupowałem Tenerę to sprzedający sam mówił, że fabryczny tłumik to jakaś porażka. Ja na moim Leo Vincę jeżdżę z db killerem bo jak kupiłem to był zamontowany a jak ostatnio chciałem posłuchać jak chodzi bez niego, to po odkręceniu śrubki dbkillera nie mogłerm go wyjąć i narazie siedzi w wydechu.

Niektórzy to naprawdę przesadzają wypruwając całe bebechy i latają na pustych przelotach i to mnie też czasami irytuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak były czasy ze sam wypruwałem srodek z tłumików , dzis w moich motocyklach szkoleniowych mam załozone akcesoryjne wydechy ( brzmią pięknie) , zdarzyło mi sie na jakis zlotach odkręcic tłumiki w Kawie 12 to taki dzwięk ze boga budzi

ale jakos w Tenerce nie czuje potrzeby - moze juz za stary ( no nie ) a moze jednak spędzając całe dnie na motocyklu wole cisze , nawet kask kupując wydałem sporo kasy aby był jak najbardziej cichy

ale OK zobacze posłucham - moze zmienie zdanie

pozdrawiam

ps a i tak dzwięku starego junaka , czy Mki nic nie pobije

WILK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat dziś też będę wykonywał tą operację, wstawiam żarówki led z jedną diodą. Zobaczymy jaki będzie efekt :) Myślałem też o zmianie h7 na hid, jednak dam jaśniejsze h7.
Do zmiany postojówek niestety lampę trzeba odkręcać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat dziś też będę wykonywał tą operację, wstawiam żarówki led z jedną diodą. Zobaczymy jaki będzie efekt :) Myślałem też o zmianie h7 na hid, jednak dam jaśniejsze h7.

Do zmiany postojówek niestety lampę trzeba odkręcać.

W instrukcji piszą że nawet szybę trzeba zdemontować, ale bez odkręcania szyby wymieniłem te postojówki, nie dostałem na szybko ledów, jak wymienisz zrób fotkę i napisz jak to Swieci i jakie wybierzesz te żarówki

 

No w koncu :)

1979610_722822194405796_1053798077_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rzeczywistości widać 2 białe jasne kropki, kupiłem z neta z jedną diodą za ok 6 zł, można kupić mocniejsze z diodą cree, ja zostaję przy tych. Faktycznie wymiana to pare minut, 8 śrubek trzeba odkręcić.

post-69665-0-59695100-1396206348_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś potrzebuje inspiracji to polecam , znalazłem tam patent na przerobienie oryginalnych gmoli.

 

http://advrider.com/forums/showthread.php?t=545850&highlight=pluric&page=1506



Ludzie kochają jezdzić Tenerą a przerabiają je w niesamowity sposób:

 

http://supertenere1200.com/2012/03/17/super-tenere-enhanced-and-enlarged/



W imieniu Piotra Michałowskiego zwanego Autowilkiem Z Legnicy, przypominam o naszym małym spotkaniu. 11 kwietnia.

Każdy chętny proszony jest o potwierdzenie przyjazdu, Piotr potrzebuje zarezerwować jakieś noclegi dlatego prosi o wpisy kto i w ile osób ma zamiar odwiedzić nasz Dolny Sląsk ..Pozdro

 

http://autowilk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam - no to otwieramy liste

1 Rrobo

2 Ralf D

3 Wilk

 

Prosze potwierdzajcie kto jeszcze i czy sam czy z plecaczkiem

w srode podam przewidywane koszty

pozdrawiam

WILK

ps miło będzie jak będzie nas więcej DOŁACZY DO NAS JESZCZE KILKA OSÓB na kilku innych fajnych motorkach

www.autowilk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam - no to otwieramy liste

1 Rrobo

2 Ralf D

3 Wilk

 

Prosze potwierdzajcie kto jeszcze i czy sam czy z plecaczkiem

w srode podam przewidywane koszty

pozdrawiam

WILK

ps miło będzie jak będzie nas więcej DOŁACZY DO NAS JESZCZE KILKA OSÓB na kilku innych fajnych motorkach

www.autowilk.pl

 

 

witam - no to otwieramy liste

1 Rrobo

2 Ralf D

3 Wilk

 

Prosze potwierdzajcie kto jeszcze i czy sam czy z plecaczkiem

w srode podam przewidywane koszty

pozdrawiam

WILK

ps miło będzie jak będzie nas więcej DOŁACZY DO NAS JESZCZE KILKA OSÓB na kilku innych fajnych motorkach

www.autowilk.pl

Hej

 

 

Bede ja z kumplem na dwóch moto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...