Skocz do zawartości

suzki ts 50


suzuki ts 80/50
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam Suzuki ts 50xk z 1990r. i niema sie co oszukiwac to tylko 50. więc pod jakies większe górki słobnie . Jednak wpadłem na pomysł wymiany silnika na 125 i własnie tego dotyczy moje pytanie od jakiego suzuki 125 można wstawic silnik bez przerabiania zaczepów itd musze jeszcze dodas że silnik jest chłodzony powietrzem i tez o taką125 mi chodzi. Z góry dzięki za odp.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewiduje co Ci reszta odpisze i powiem: odpuść sobie to. Silnik raczej żadny nie wjedzie + wieksza moc = mocniejsza rama, hamulce, zawias etc...

Edytowane przez Kamsel

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z suzuki to moze RM albo DR 4t ale ja bym sie na twojim miejscu zastanowił nad samym cylindrem moze 80cm sa na allegro sprawdz

 

Nie ma to jak pisać o czymś jak się nie wiele o tym wie. Jedyny silnik jaki mu podpasuje to od uwaga ... suzuki ts 50. Może jak Ci słabnie to pora zrobić remont silnika ?Ale nie ma co sie łudzić nie wiele on polepszy osiągi, Większy cylinder tak samo. Najlepszym wyjściem bedzie tak jak piszą inni sprzedaż tego i kupno czegoś większego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieprzenie. Oczywiście że da się wsadzić inny silnik! bez przerabiania ŻADNEGO wchodzi silnik od suzuki RG 80 chłodzony cieczą. Ma 3x wiecej mocy od ts 50 xk. Wiem bo kolega zrobił taki swap i wszystko ładnie podeszło. Teraz TSka zamiast 45 śmiga mu 110 km/h : ) ALE... Trzeba zmienić przedni hamulec gdyż przy takich prędkościach gdy wciśniemy przedni to po prostu go nie ma... Aczkolwiek myślę że jest to najlepsze wyjście dla Ciebie : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. suzuki napisał że chce silnik chłodzony powietrzem .

2.w dalszym ciągu uważam że sprzedać posiadany sprzęt i kupić mocniejszy

3.to ze kolega wstawił silnik od RG 80 i zmienił hamulec nie znaczy że poprawiło się bezpieczeństwo.rama może w każdej chwili może pęknąc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz jechać pod górke to wyrzuć zbędnych kolegów, których wieziesz a jeśli nie poskutkuje to spróbuj włączyć jedynke. Jeśli dalej nie ma efektu to zmień przełożenie łańcucha z przodu -1 z tyłu+1 i będzie o wiele lepiej(pod górke)

Naciskam starter... Jeszcze kominiarka, rękawice, kask. Ruszam, opada zmęczenie i złość.

Zostawiam za sobą świat pełen zawiści, krzywd, raniących niedomówień...

Bo Moja ulubiona pozycja? To pozycja za kierownicą motocykla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Wiecie wam sie prosto mówi "zmień sprzęt na lepszy co sie bedziesz pie****** ze starym złomem" a w praktyce to wcale nie wychodzi tak łatwo jak da sie to powiedzieć. Ktoś nie ma kasy - musi kombinować. Takie są realia. Jeżeli chcesz żeby jechał szybciej bez zmiany silnika (a bo rama pęknie, bo niebezpiecznie, bo to bo tamto) to kup nowy modół zapłonowy bo w TS50 XK były one blokowane i kup wydech metrakit thrower (najlepiej poprawia osiągi tej maszynki) jeżeli kupisz te rzeczy to i moc i prędkość Ci się podniosą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma kasy na zmianę moto to skąd będzie miał kasę na tuningowe części ? Zresztą ile mu to polepszy osiągi ? Dostanie z 3 km. Naprawde lepiej na tym wyjdzie jak zmieni moto, zresztą idzie zima, popracuje w ferie, coś zarobi, odłoży sprzeda to co ma i spokojne bedzie mógł kupic wieksze moto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...