Skocz do zawartości

YAMAHA FZS 600


marwin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam fzs 600 2002, pisałem już o tym ale nadal nie znalazłem przyczyny dziwnego cykania silnika, najpierw myślałem że to zawory ale okazało się że luzy są wręcz bardzo dobre po środku tolerancji na wszystkich garkach, myślałem że to łańcuch ale gdyby dzwonił to pewnie przy zdjętym deklu można by było poznać że jest luźny a tu wygląda na napięty, czy ktoś wie co to może być?

Edytowane przez marwin

coś w życiu trzeba kochać!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że z rejonu głowicy, wydech jest szczelny.

 

To nie jest dzwięk metaliczny raczej jak klepanie zaworów, no i poza tym silnik ładnie wchodzi na obroty w dół i w górę.

 

Mam jeszcze jedno pytanko czy mógłby ktoś opisać krok po kroku jak powinny być ustawione znaki na rozrządzie?

coś w życiu trzeba kochać!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam stuki słychać na zimnym po odpaleniu po nagrzaniu troszke mniej ale też słychać i przy ok 2000 obrotów ustaje.

.....może juz dołu nie masz ?????? jaki przebieg i na ile orginalny? moze to juz korby? fazery na niskich obrotach cykaja lub powinny jak bym usłyszał to powiedzial bo miałem juz kilka z róóóóóóóóóóóóóóóóznymi przebiegami.....moze ci siadac jedna z prowadnic zaworowych(tak bylo u mnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie tylko łańcuch zobaczymy jak się rozbierze.

 

Zdobyłem serwisówkę do fazera fzs600 i niestety ale na temat ustawienia rozrządu nic tam nie ma :banghead:

 

 

Dokładnie przejrzyj serwisówkę sam sprawdzałem teraz i jest rozrząd :icon_exclaim:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego 125 strona!

 

A jak wpiszesz w Google to nawet sa zdjęcia

1. http://members.multimania.co.uk/searchwork/jagoda/faza1.jpg

2. http://members.multimania.co.uk/searchwork...oda/fotofaz.jpg

 

Momenty dokręceń mostków 10Nm, napinacza śrub centralna 20Nm a boczne po 10Nm

Edytowane przez nissan556
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz kolego rację to jest mój drugi fazer poprzedni 2003r 30000 tyś, i silnik pracował czyściutko żadnego dzwonienia a ten mnie drażni, może jestem przewrażliwiony ale tak naprawdę przypuszczam że nie ma orginalnego przebiegu chociaż ładnie chodzi oleju nie bierze więc wolę zmienić łańcuch niż później kląć jak się zerwie. :cool:

 

Ale pełna serwisóka by się przydała.

coś w życiu trzeba kochać!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...