Skocz do zawartości

proszę o opinie na temat KAWASAKI EL 250


Pooh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

fajna sylwetka dość agresywna nawiązuje do Eliminatora (polecam strone www.eliminator.org)

Silnik jest dość mocny (około 30KM nie pamiętam dokładnie) niestety tylko w górnym zakresie obrotów.

Dobry dla jednej osoby w 2 się już męczy i trzeba mocno kręcić silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadalem takie moto 3 sezony temu. Bylo z 1998r i mialo troche ponad 20kkm. Spisywalo sie bez problemow, w jedna osobe do 140 km/h dochodzilo szybko i bez najmniejszych problemow, w dwie troche ciezej ale tez nie bylo zle. Spalanie przy dynamicznej jezdzie po miescie 4,5 - 5 litrow. Ten silnik lubi wysokie obroty. Na szostym biegu przy 100 km/h obrotomierz pokazywał 7000 obr/min, zas czerwone pole zaczynalo sie od 14000obr/min. Acha , moj to byl model EL252 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z Twoja Virago ? - dla siebie chcesz drugi kupowac ?

 

Czy po to, żeby mieć dwa? nie :D

 

Chcę zamienić, nie mogę się odnaleźć w spacerówkach, z takim ustawieniem widelca i takim typem kierownicy.

Widziałam na Wyścigach to Kawasaki... Nie miałam okazji siedzieć na Hondzie CB dla porównania, stąd moje pytanie...

 

Generalnie opinie nie są złe, może oprócz Siwego :) ale załatwię to z nim za moment.... nie dopuszczę do kompa :twisted:

 

Virago przeznaczam do sprzedania..... :?

 

Pozdro,

 

Agnieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chcę zamienić, nie mogę się odnaleźć w spacerówkach, z takim ustawieniem widelca i takim typem kierownicy.  

Widziałam na Wyścigach to Kawasaki... Nie miałam okazji siedzieć na Hondzie CB dla porównania, stąd moje pytanie...

 

Tak tez podejrzewalem - uwazam ze choperek na pierwszy motocykl raczej za dobry nie jest - lepszy bylby jakis naked czy klasyk. EL 250 to cruiserek niby pojemnosc znacznie mniejsza od Virago ale jego osiagi sa calkiem niezle choc silnik szybko obrotowy podlug virazki.

Co do Virazki - zastanow sie czy zmieniac Moto czy je przerobic - np zdemontuj spaceroki i zostaw ustawienie klasyczne, kierownica tez nie problem koszt niewielki i mozna zmienic na inna - no ale widelec musi pozostac - w koncu choperki maja najwieksze pochylenie. Ja np w hondzie bede musial podoginac klamki inaczej bo zona ma klopoty aby dosiegnac do nich. No ale tak to jest jak sie kupuje moto zanim sie zaczyna jezdzic :D - ale cos w koncu dopasujesz. Poczekaj ze zmiana az bedziesz je mogla sama dobrze przetestowac - jak tam kurs ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klamki! Właśnie o nich zapomniałam wspomnieć...

Zmora na moje małe dłonie, niestety.

 

Przyznaję że jestem w kropce. Święta racja, pospieszyłam się z virago, urzekła mnie jej uroda, no cóż.

Teraz inaczej będę kupować moto. Człowiek się uczy całe życie.

 

A żona na jakiej hondce będzie jeździć?

 

Pozdrawiam

Agnieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klamki! Właśnie o nich zapomniałam wspomnieć...

Zmora na moje małe dłonie, niestety.

 

Przyznaję że jestem w kropce. Święta racja, pospieszyłam się z virago, urzekła mnie jej uroda, no cóż.

Teraz inaczej będę kupować moto. Człowiek się uczy całe życie.

 

A żona na jakiej hondce będzie jeździć?

 

Pozdrawiam

Agnieszka

 

No robi tez teraz kurs :D - a mamy jak na razie jedno moto VT500C Shadow http://t.oem.pl/bemowo2004/PIC00014.jpg

 

Co do klamek to najsmieszniejsze jest to ze klamki np w Suzuki Volusia czy w Dragstarze chociaz to potezne maszyny sa bliziutko i moze spokojnie je uchwycic a w innych tanszych motocyklach i mniejszych motocyklach to robia 10 centymetrowe odstepy albo i wieksze. To samo na cwiczebnych SR-kach - ja mam dlugie palce ale jak sprawdzalem to te odleglosci sa zbyt duze. No w Hondzie cos wykombinuje i przerobie gorzej jednak z egzaminacyjnym sprzetem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ćwiczebna SR-ka ma blisko klameczki ;-)

 

11 maja skończę jazdy, koszmar ze złapaniem wolnych terminów popołudniami.

 

Może przez/dzięki tej RS-ce poczułam co to inne ustawienie widelca, nóg...

 

Pozdrowienia dla Małżonki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie mi troszke opisac ten motorek gdyż w archiwum nic nie znalazłem

 

Z tego co wiem to ma wysokoobrotowy silnik R 2 ciekawy jestem jak to wpływa na jego odgłos pracy czy czasem nie chodzi jak jakaś NSR 125

Jest to chyba jeden z najtańszych czoperów na rynku niemiecki tańszy od XV 250 i mocniejszy ma 27 KM

Czy przy moim wzroście 183 nie wyglądał bym na nim śmiesznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...