Skocz do zawartości

REjestracja motocykla z zagranicy


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy może mi ktoś wytłumaczyć jak to zrobić z rejestracją motocykla a dokładnie z datą sprzedaży na umowie bo mi mówił facet który mi sprzedawał moto że date mam sobie dopisać puźniejszą niż date podbicia przeglądu ale to jest nie logiczne bo to tak jakbym podbił przegląd w motocyklu którego nie mam. Napiszcie jak to ma wygląać. aha i jeszcze nie mam tablicy do niego to moge sobie sam napisać oświadczenie że kupiłem bez tablic??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zrobisz jak byly wlasciciel zezna, ze sprzedal z tablicami ?

 

Z ta data kupna to juz n aszczescie sam zakumales.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pozwolicie, że się podepnę pod temat bo nie chce zakładać nowego.

 

Szukałem czytałem tematy ale nie znalazłem nie twierdzę, że nie było.

Pytanie może okazać się głupie, ale pierwszy raz kupowałem moto z zagranicy Belgia.

Chodzi mi o to, ze kupiłem moto w komisie dostałem fakturę ale na niej nie ma żadnych danych komisarza i tu moje pyt czy te dane są niezbędne przy rejestracji moto w Polsce?

Poza tym mam wszystkie potrzebne papiery.

 

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam, Owca.B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolicie, że się podepnę pod temat bo nie chce zakładać nowego.

 

Szukałem czytałem tematy ale nie znalazłem nie twierdzę, że nie było.

Pytanie może okazać się głupie, ale pierwszy raz kupowałem moto z zagranicy Belgia.

Chodzi mi o to, ze kupiłem moto w komisie dostałem fakturę ale na niej nie ma żadnych danych komisarza i tu moje pyt czy te dane są niezbędne przy rejestracji moto w Polsce?

Poza tym mam wszystkie potrzebne papiery.

 

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam, Owca.B

 

A co widzisz pod pojęciem komisarza? Na umowie musi być sprzedawca widniejący w dowodzie pojazdu lub jeśli jest to firma i faktura to nazwa i adres firmy sprzedającej. Jeśli coś nie pasuje z fakturą wyrzuć ją, napisz umowę Polsko-Belgijską i po sprawie...

Edytowane przez RaY

Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co widzisz pod pojęciem komisarza? Na umowie musi być sprzedawca widniejący w dowodzie pojazdu lub jeśli jest to firma i faktura to nazwa i adres firmy sprzedającej. Jeśli coś nie pasuje z fakturą wyrzuć ją, napisz umowę Polsko-Belgijską i po sprawie...

 

Komisarz- miałem na myśli komis w którym kupiłem, a więc osobę prawną. Z właścicielem motocykla nigdy nie miałem kontaktu.

 

Zanim wyrzucę fakturę spróbuję się dogadać z komisem bo z tego co przeczytałem w przepisach kupując pojazd od osoby prawnej nie mam obowiązku płacić "2% wartości pojazdu od czynności cywilno prawnych"

Chyba, że coś źle zrozumiałem albo przepis ni obowiązuję motocykli bądź w ogóle?

 

Dzięki za pomoc. Pozdro, Owca.B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym przypadku przepis nie obowiązuje: pcc dotyczy transakcji na terytorium polski. jeśli o pozostałych aspektach swojego zakupu masz podobny poziom wiedzy - sugeruję solidną lekturę minimum wątków o sprowadzaniu

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...