Skocz do zawartości

CBR 900 - Warkot silnika


the-one
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli nie jest za pozno to nie kupuj nowego napinacza, rozbierz stary naciagnij sprezyne i daj troche dluzsza srube zamiast oryginalnej, wtedy podkrecajac srubke zobacz czy klekotanie ustaje

 

Tak zrobiłem rozkręciłem stary napinacz, podkręciłem sprężynę myślę ze 6 obrotów więcej w stosunku do pierwotnego położenia i warkot jaki był na tym starym napinaczu ustał ale to dziwne "pukanie" dalej jest ale jakby nieco inne.

 

Moja teoria jest taka że ten stary napinacz po prostu inaczej naciąga łańcuszek stąd inne odgłosy. Ale cieszy mnie jedno że po zmianie napinacza jest jakakolwiek odpowiedź tzn że to będzie coś z rozrządem...

 

W nowym seoznie planuje wymienić najpierw łańcuch rozrządu założę napinacz kupiony w sezonie 2009 (zrobiłem na nim ok. 3 tyś km) i zobaczymy co będzie.

 

Na razie niunia jest przygotowywana do zimowego snu...

 

Pozdro 4all.

Edytowane przez -pawlus-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuch nierządu się wymienia i nie napina jak baranie jaja śrubką od napinacza.

 

 

Oczywiscie ze lancuch sie wymienia ale eksperyment z napinaczem jednak warto przeprowadzic zeby tylko potwierdzic ze jednak te pare setek wydamy nie na darmo.

 

Bedziesz rozbieral silnik czy zakuwal lancuszek?

 

Dokladnie obejrzyj slizgacze.

 

Na allegro widzialem manualne napinacze, moze warto w taki zainwestowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuch nierządu się wymienia i nie napina jak baranie jaja śrubką od napinacza.

 

Zmieniłem naciąg sprężyny aby potwierdzić czy cokolwiek się zmieniło w układzie rozrządu (chodzi o hałas).

Teraz wiem że napinacz coś zmienił i można iść dalej...

 

Bedziesz rozbieral silnik czy zakuwal lancuszek?

 

Kupię już zakuty łańcuszek i aby go wymienić to trzeba odkręcić prawy dekiel, pokrywę zaworów i nic więcej...

 

Mo i gaźniki by trzeba było zdjąć na czas montażu łańcuszka ułatwia to dostęp.

 

Na pewno wykręcę ślizgacze i obejrzę czy są dobre jeszcze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...