Skocz do zawartości

DOOKOŁA BAŁTYKU PRZEZ NORDKAP sierpień 2011


aro37w
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

(..) Zimna i deszczu jak pisalem wczesniej sie nie obawiam, mam nakladki na manetki i cos co tu nazywaja kieszeniami na kierownice, chroni to przed wiatrem zimnem i deszczem. Mam tez szybe plus oslony na nogi z pleksi dorobione na zime bo u mnie to juz kolana wysiadaja powoli.

Skoro zamierzasz nabyc 990Adv, to bedziesz mial fabrycznie handbary - one juz troche oslaniaja rece przed wiatrem. Nie wiem, czy KTM fabrycznie zaklada grzane manetki - jesli nie, to od razu zaplanuj taki wydatek, przyda sie. A na kolana to polecam Ci ochraniacze z zawiasami - nie dosc, ze ochronia Ci gnaty w przypadku glebowania (mi kilka razy daly kolejna szanse), to oslaniaja przed wiatrem. Aaa, i podczas jezdzenia po krzaczorach oslaniaja nogi przed galeziami.. tak jak handbary rece.

No i mozesz pomyslec o butach crossowych, sa takie z goretexem. I jakas zbroje warto wziac pod uwage.. mi przykladowo przydala sie latem, w kurtce bym sie ugotowal a w zbroi jezdzi sie zajebiscie :lalag:

Pozdrawiam, Jarek

Chwilowo ino K1200RS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moto jest z 2010 bialo czarny z kuframi i abs manetki nie sa podgrzewane i tylko 3000 tys km.

http://www.subito.it/moto-e-scooter/ktm-99...ta-15668999.htm Moto bedzie do codziennej jazdy a jadzka pojdzie pod pokrowiec i na niedzielne przejazdzki. Musza tak postapic poniewaz codzienna eksploatacja bardzo ja niszczy. Poza tym teraz sa plany zwiedzania miejsc nie dostepnych dla armatury wiec wybor padl na KTM. Mysle ze na nordkap bedzie akurat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaszliśmy z tematu, ale tylko kilka uwag. Tez myślałem nad KTM ale wizyta obowiazkowa w serwisie co 4 000 km mnie z załamała :banghead: (info z serwisu w Radomiu). Motor jest chyba nalepszy o ile chodzi o off poza asfaltem :lalag: . Na drodze już mniej. Ciekawie wyszły porównania w prasie motocyklowej, miedzy innymi w motocyklu na trasach na Nordkapp, testowali w tamtych klimatach. Ja się wyleczyłem z kata. Swoją drogą zjazdy z asfaltu w skandynawi moga być ciekawe. Mam w planach w dalszej przyszłości śmignąć offem do środkowej Szwecji i powymiatać pustkowia, na kontynęcie robi się z tym coraz gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaszliśmy z tematu, ale tylko kilka uwag. Tez myślałem nad KTM ale wizyta obowiazkowa w serwisie co 4 000 km mnie z załamała :banghead: (info z serwisu w Radomiu)

Schodzim dalej z tematu..? :icon_razz:

BTW: No to dali dupy, serwis jest przewidziany co mniej wiecej 7kkm - oczywiscie mowa o LC8. Co 4kkm to moze i by bylo, gdyby go ostro palowac w piachu albo cos w ten desen.. a niejaki Lepi byl swoim 950Adv w Mongolii, i wymiane oleju etc. robil bodajze co 10kkm. I nic sie nie zrypalo - a Lepi lubi maszyne wypalowac :icon_mrgreen:

Mysle, ze przy spokojnym (bez wiekszego palowania) uzytkowaniu grata, glownie na asfalcie, to w/w serwis olejowy faktycznie moznaby co 10kkm robic.

 

Motor jest chyba nalepszy o ile chodzi o off poza asfaltem :lalag: . Na drodze już mniej. Ciekawie wyszły porównania w prasie motocyklowej, miedzy innymi w motocyklu na trasach na Nordkapp, testowali w tamtych klimatach.

Jesli moto ma byc bardziej niz nieco off, to lc8 na dzis jest chyba najlepszym wyborem. Moglby jeszcze byc tanszy, to bylby prawie idealny :icon_mrgreen:

 

Swoją drogą zjazdy z asfaltu w skandynawi moga być ciekawe. Mam w planach w dalszej przyszłości śmignąć offem do środkowej Szwecji i powymiatać pustkowia, na kontynęcie robi się z tym coraz gorzej.

Zawsze mozesz jechac do Rumunii poszalec w terenie, albo na Ukraine. Oba znacznie blizej niz Szwecja, no i znacznie taniej wychodza :)

 

@Robert - b. ladne malowanie w tym roczniku, mnie sie podoba wersja R.. ino ze mnie nie stac na razie

Zdjęcie niezaładowane/zbyt duże

Pozdrawiam, Jarek

Chwilowo ino K1200RS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a niejaki Lepi byl swoim 950Adv w Mongolii, i wymiane oleju etc. robil bodajze co 10kkm. I nic sie nie zrypalo - a Lepi lubi maszyne wypalowac :icon_mrgreen:

 

JarekG proszę, juz gdzies napisałem nie cytujmy innych. Mam gościa którego Polonez (takie polskie autko) palil 4,5 na setkę dochodził setke w 6,8 i inne bzdury.

W garażu przewineło się u mnie 6 motongów a w użyciu było więcej. Jak biorę cos w leasing to niestety musze robic co mi każą z gwarancją, inaczej jest dupa blada (przerobiłem to z Renualt). Lubie KTM bo mają cos w sobie. Adam "Zwierzak" wyczynia cuda na nim, ale warunki gwarancji to warunki których musze się trzymać, nie lubie wywalać kasy kiedy nie muszę. W Norge nakręciłem 6 500 na jednym przelocie i nie chciałbym robic przeglądu np w Trondhaim (możliwe że możliwe :bigrazz: )

Pisz o tym co przerobiłeś a nie o tym co słyszałeś, wtedy forum spełni swoje wymaganie.

Pozdrawiam Ciebie i nie obrażaj się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie malowanie akurat nie spotkalem. Za 2 tyg jade po odbior, troche z tym zejdzie bo splacamy dom, wiec bank chce dokladnie przestudiowac nasze finanse.A peniazkow ,ktore mamy odlozone na czrna g. nie moge ruszyc. Biore uzywany bo to jednak 3.5 tys euro ruznicy, ten ma jeszcze dodatki a salonowy to zupelny golas wiec roznica napewno by jeszcze wzrosla. Pozatym w Skandynawi bede chcial zobaczyc miejsca mniej komercyjne przy okazji troszke zapolowac na szczypaka wyszukalem w necie oplata tylko 5e. Nie ma tez parcia co by spac kazdej nocy na kempingu, to tez jakas oszczednosc, pisza ze mozna rozbic namiot na jedna noc praktycznie wszedzie, jezeli bedzie to teren prywatny wystarczy zapytac wlasciciela o zgode.Rowniez nie mam zamiaru kazdego dnia walic kilometry trzeba tez troszke jak to mowia odpoczac- wzucic na luz. Tatsu fajnie zrobiony ten filmek :lalag: widac ze zjechales cale wybrzeze wzdloz Barentsa a nie smignales prosto na nord jak robi to 90% motocyklisto.Za to masz u mnie :flesje: , mysle ze jak kiedys sie nasze drogi skrzyzuja to do tego czasu sie troszke tych browarkow uzbiera :biggrin: W racajac do Adv to nie naleze do osob , ktore katuja swoje sprzety. Po pierwsze szanuje to co posiadam a po drugie wiem ile mnie to pracy kosztuje, bo jak co niektorzy mysla ze tu pieniazki rosna na drzewach i jest jak w raju.Dzieki za cenne rady. Szerokosci. Robi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatsu, nie obrazam sie bo i o co :)

Nie mam KTMa wiec nie napisze tego, co sam przezylem. Ale osobiscie (i dosc dobrze) znam Lepiego, i Jankesa.. wiem jak jezdza, nie sa tez druciarzami jesli chodzi o serwis (stac ich). I jesli Jankes mowi, ze wymiana oleju moze byc co ok. 7kkm, to znaczy ze tak moze byc. W 10kkm u Lepiego tez jestem w stanie uwierzyc, tym bardziej ze pojechal i wrocil z Mongolii. A ze nie kupuje nowych sprzetow bo szkoda mi kasy, to i wymiane oleju moge sobie zrobic sam (i robie), nie musze bac sie serwisu.

 

@Robert: jest takie malowanie, jak widac. Ino ze to wersja R, czyli wyzsza i bez ABSu - a akurat dla mnie ABS moglby byc, tym bardziej ze mozna go wylaczyc. Kupowanie uzywanego sprzetu (byleby z pewnych rak, no i nie zajechanego) jak dla mnie to bdb idea :)

Pozdrawiam, Jarek

Chwilowo ino K1200RS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaszliśmy z tematu, ale tylko kilka uwag. Tez myślałem nad KTM ale wizyta obowiazkowa w serwisie co 4 000 km mnie z załamała :banghead: (info z serwisu w Radomiu). Motor jest chyba nalepszy o ile chodzi o off poza asfaltem :lalag: . Na drodze już mniej. Ciekawie wyszły porównania w prasie motocyklowej, miedzy innymi w motocyklu na trasach na Nordkapp, testowali w tamtych klimatach. Ja się wyleczyłem z kata. Swoją drogą zjazdy z asfaltu w skandynawi moga być ciekawe. Mam w planach w dalszej przyszłości śmignąć offem do środkowej Szwecji i powymiatać pustkowia, na kontynęcie robi się z tym coraz gorzej.

 

Zatem wyleczyłeś się z czegoś, czego w ogóle nie znasz. Przykro.

Wylecz się jeszcze z podawania nieprawdziwych informacji (vide serwis co 4000km).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem wyleczyłeś się z czegoś, czego w ogóle nie znasz. Przykro.

Wylecz się jeszcze z podawania nieprawdziwych informacji (vide serwis co 4000km).

 

Nie ja podałem tą informację tylko serwis w Radomiu, stąd nie wiem czemu każesz mi sie leczyć - nie staram sie nikogo obrażać.

Nie znasz mnie i nie wiesz czym jeżdżę i czym jeździłem więc skąd taka pewność że rezygnuję z czegoś czego nie znam - jesteś wróżbitą?

KTM znam dobrze, stąd zakusy na jego kupno. Znam tez inne marki, które królują w terenie GAS GAS, AJP itd. Ale nie będę po nikim jeździl za to że zapatrzył sie na jedną. A niestety to przewara większości właścicieli szczególnie niektórych marek, widać to było na zawodach, widać na zlotach, ale wali mnie to. Nie zamienie swoich dwókółek na "markowe", bo nie widze powodu i nie mam zamiaru żadnego właściciela innego motonga przekonywać że zrobil błąd kupując inna markę

 

Nie staraj się być mądrzejszym tylko dlatego że cos masz, bo może się okazać że to nie ma wartości dla kogoś innego - takie zycie. Ale nie każe się leczyc tobie, nie mam takiej potrzeby, i nie jest mi z tego powodu przykro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pax vobiscum :)

 

Tatsu, mysle ze Lepi zle sie wyrazil. Uzyl co prawda Twojego wlasnego slowa, ale faktycznie moze to zle wygladac.

 

BTW: Mnie, jako osobe zainteresowana KTMem jako nastepnym moto po Afryce, przydac sie moga wszelkie informacje - zarowno Twoje o serwisie co 4kkm, jak i Lepiego 10kkm. Byleby bez wycieczek osobistych, bo przykro sie robi.

Edytowane przez JareG

Pozdrawiam, Jarek

Chwilowo ino K1200RS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do Skandynawi znalazlem dwa dosc ciekawe miejsca http://nortus.pinger.pl/m/359494/Droga-Troli--Trollvegen i drugie o ktorym nie slyszalem i na waszych fotkach tez nie widac http://www.joemonster.org/art/13349/Miejsc...kestolen_Kjerag

Te dwa i wiele wiecej mozna zobaczyc na fotach z linku ponizej - kolega 7Greg lubi Norwegie, i jest tam chyba co roku od ladnych kilku lat.. zreszta, polecam i inne fotorelacje z jego strony, bo foty ladne.

http://7greg.dyndns.org/

 

A jego relacje z wyjazdow mozna znalezc na forum Africatwin :lalag:

Pozdrawiam, Jarek

Chwilowo ino K1200RS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wiele ładnych i dobrych opisów tras np jak poniżej

http://www.norwegofil.pl/Turystyka/Trasy-t...yczne/index.php

Pamietaj jednak że tam odległości są bardzo duże, ja przeliczyłem się i to mocno choć może to wina tego że raczej tocze się po drodze, zabrakło mi takiej porady przed moim wyjazdem.

A zatrzymywać się żeby podziwiac widoki mozna często, no może poza kilkoma wyjątkami, ale to też rzecz gustu.

Jak odnajdę stare kopie to wkleję jeszcze kilka linków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, nie wiedziałem, żeś taki wrażliwy. Pozwoliłem zatem zastosować skrót myślowy wplatając w niego te oto Twoje słowa:

...

Ja się wyleczyłem z kata.

...

 

Nie miałem zamiaru Cię urazić. Przepraszam.

 

ale... piszesz:

 

...

Nie ja podałem tą informację tylko serwis w Radomiu, stąd nie wiem czemu każesz mi sie leczyć - nie staram sie nikogo obrażać.

...

 

Owszem to Ty podałeś tą informację, o tu:

 

...

Tez myślałem nad KTM ale wizyta obowiazkowa w serwisie co 4 000 km mnie z załamała :banghead: (info z serwisu w Radomiu).

...

 

Zrobiłeś to mimo, że uważasz że:

JarekG proszę, juz gdzies napisałem nie cytujmy innych. Mam gościa którego Polonez (takie polskie autko) palil 4,5 na setkę dochodził setke w 6,8 i inne bzdury.

 

Nie znasz mnie i nie wiesz czym jeżdżę i czym jeździłem więc skąd taka pewność że rezygnuję z czegoś czego nie znam - jesteś wróżbitą?

...

Nie staraj się być mądrzejszym tylko dlatego że cos masz,

 

Oczywiście, że wróżbita nie jestem. Wiem z natomiast, z Twoich wypowiedzi, że na temat dużego kata (a na 90% wszystkich katów) wiesz bardzo niewiele. Zawsze jest mi przykro jeśli ktoś podaje niesprawdzone informacje. Ktoś to przeczyta, ktoś powieli i idzie w świat.

 

Nigdy nie uważałem, że kupno inne marki to błąd. Nie staram się być mądrzejszy bo nie muszę. Wystarcza mi doświadczenie, mądrość przyjdzie z wiekiem ;)

Edytowane przez lepi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja tez raczej kolanami na zakretach nie szoruje i gumy nie zamykam :biggrin: no moze by sie udalo po zdemontowaniu stopek. Teraz mam kilka dni wolnego bo po deszczach nam tunel zalalo i czekamy az go z deka osusza, to siedze i przegladam wszystko na temat Skandynawi. ijeszcze sie pochwale ze walnolem dzis 40 km w pelnym deszczu i za cieplo tez nie jest bo 12°.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...