Skocz do zawartości

Bandit 600n - dziwne brzęczenie na wysokich obrotach


radko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

mam bandita z 97 roku. Pytałem o to w dziale Bandit ale nikt mi nie odp. A problem jest taki, że przy i po jeździe na wysokich obrotach zaczyna coś brzęczeć, tak coś w stylu jakby jakaś cienka blaszka wibrowała. ale co zauważyłem, to jeśli jeżdżę do 6 tys to nic się nie dzieje. a wystarczy, że raz pociągne do końca to potem nawet na niskich coś brzęczy. na postoju tego wyłapać nie mogę.

 

na liczniku jest przejechane 35 tys. czy to może być problem z łańcuszkiem rozrządu??

co powinienem zrobić? może zawory do regulacji?

 

raz miałem wrażenie jakby spod kolektora taki dźwięk się wydobywał i czytałem w innym temacie, że to może wina słabo dokręconego kolektora lub uszczelka do wymiany

 

szukałem podobnych problemów na forum i na google ale w większości piszą, że suzuki stuki puki...

 

może ktoś miał podobny problem?

 

z góry dzięki za info, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ogóle to wydech/rura na wysokości mojego podnóżka jest lekko wgnieciona. i bardzo fatalnie przez kogoś zespawana a w środku słyszę jakby latał mały opiłek (na zgaszonym silniku)

 

a czy powinienem jechać na ustawianie zaworów??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowe spostrzeżenia:

 

jechałem ok 8500 obrotów i słyszę ten dziwny dźwięk, gdy wrzuciłem wyższy bieg, obroty spadły i momentalnie cisza. potem jak doszedł do tych 8,5 tys też nic. raz brzęczy raz nie, czy tak może się zachowywać łańcuszek??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz tam bobra w srodku wydechu pewnie, ktory pobudzony odpowiednia predkoscia gazow zaczyna wibrowac. Pewnie cos w wydechu siedzi sam o tym pisales ze slyszsz jak nie chodzi ze cos brzeczy wiec bym sie nie przejmowal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...