Skocz do zawartości

PROBLEM Z REJESTRACJĄ MOTO Z UK


KLAUDIUSZ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek zaznaczam że Spam i Głupie komentarze będą karane Banem na miesiąc ..... tylko konstruktywne odpowiedzi poproszę :biggrin:

 

A więc tak, kurde, Ja to mam pod górkę, wpierw walka żeby wszystko było ok i żeby chodził ładnie ... UDAŁO SIĘ ..... potem walka z urzędami, papierami itd. ...... UDAŁO SIĘ ..... dzisiaj pojechałem na Przegląd zerowy i ........ DUPA ........ okazało się że przy Rejestracji Moto w UK 8 lat temu ..... ktoś w Urzędzie popełnił błąd i zamiast literki B wpisał w dowód 8 .... a zamiast literki S wpisała cyferkę 5 ......... przez tyle lat nikt się nie połapał że coś jest nie tak, Moto miało 2-óch Właścicieli w UK, przechodziło badania, było przerejestrowywane i nic ..... musiało na mnie trafić .......

 

Wniosek taki że VIN z Dowodu ma dwa błędy i dupa, przeglądu zerowego nie będzie .........

 

Skontaktowałem się z osobą od której kupiłem Moto, przesłałem mu skan dowodu, zdjęcia tabliczki i numerów VIN .... w Poniedziałek jedzie do Urzędu gdzie go Rejestrował i ma się dowiedzieć co dalej ............

 

Może coś doradzicie, może ktoś miał podobny przypadek bo słyszałem że czasami to się zdarza ......

 

HELP!!!!!!!!!!!!!!

 

Całuje

Klaudiusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W motocyklach z UK to sie baaardzo czesto zdarza.

Przerabialem 3 rozwiazania:

 

1. Odsylasz do UK V5C oraz fotografie nr ramy i tabliczki znamionowej. Tam Ci wyrabiaja nowy dowod V5C i odsylaja do PL. Moze to potrwac nawet kilka miesiecy :/

 

2. Na przegladzie zerowym diagnosta wpisywal mi w uwagach, ze NR VIN ZOSTAL SPISANY Z NATURY (czyli bezposrednio z motocykla). Raz przeszedl ten nr , ale innym razem pani w wydziale komunikacji przyczepila sie ze nr Vin z oryginalnego dowodu nie zgadza sie z nr vin z przegladu zerowego i nie chciala zarejestrowac. Diagnosta zrobil ponownie przeglad zerowy ale tzm razem z blednym nr i motocykl zostal zarejestrowany na ten bledny nr vin.

 

3. Zlecasz rzeczoznawcy samochodowemu aby wyjasnil ta sprawe. On stwierdza czy nie bylo ingerencji w pole numerowe, stwierdza blad przy wypisywaniu dokumentow w UK i byc moze dalej pojdzie dobrze.

 

Pamietaj, ze ile wydzialow komunikacji tyle roznych zdan. W jednym miescie takie rzeczy zalatwiaja bez problemow a w innym powiedza ze nie da sie tego zarejestrowac.

 

P.S. Przy kupnie motocykla nie sprawdziles nr VIN ??????

Edytowane przez michal750
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klaudiusz, nie stresuj się, nie będzie tak źle :wink:

 

Michał wszystko ładnie i klarownie opisał.

 

A tak od siebie Ci powiem, że ten Twój diagnosta to straszny służbista... Zmień go :biggrin:

 

Po ludzku, punkt 2, jeśli będzie problem z odkręceniem sprawy na wyspach.

 

A ja to Ci powiem, że jutro albo w poniedziałek wyślę Ci na PW, co ma do powiedzenia w tym temacie mój diagnosta :bigrazz:

 

Bądź cierpliwy niedźwiedziu :bigrazz:

 

PS. Ty przez tego Ducata to się zawału przedwcześnie dorobisz :biggrin:

 

P.S. Przy kupnie motocykla nie sprawdziles nr VIN ??????

 

Michał bo jak się kupuje Ducati, działą serce, nie mózg :biggrin: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe

powiem ci szczerze tez miałem ten problem pomylili się z o a zero ale mechanik ze stacji diagnostycznej olal to powiem szczerze to dla mnie nie problem masz łeb i ch... To kombinuj zmien stacje diagnostyczna albo daj biedakowi mechaniowi pare groszy na piwko tak to widzę hehe p

 

pozdr :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...