Skocz do zawartości

JAki olej do Hondy cm Proszę o pomoc


Rekomendowane odpowiedzi

Witam od niedawna mam hondę cm 400 . Jest to model z roku 1984 . I mam parę pytań do was ( bo to moja pierwsza honda i nie wiem co gdzie jest ) Kupiłem ją okazyjnie jest w świetnym stanie ( stała 5 lat w niemieckim garażu :biggrin: ) wymieniłem świece , przeczyściłem bak . I przydało by się wymienień olej .

 

- Mianowicie gdzie tam znajduje się filtr oleju .

 

- Jaki olej wlewać do silnika i ile .

 

 

 

Proszę o pomoc i z góry dziękuje za informacje . ;) ;) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam od niedawna mam hondę cm 400 . Jest to model z roku 1984 . I mam parę pytań do was ( bo to moja pierwsza honda i nie wiem co gdzie jest ) Kupiłem ją okazyjnie jest w świetnym stanie ( stała 5 lat w niemieckim garażu :biggrin: ) wymieniłem świece , przeczyściłem bak . I przydało by się wymienień olej .

 

- Mianowicie gdzie tam znajduje się filtr oleju .

 

- Jaki olej wlewać do silnika i ile .

Proszę o pomoc i z góry dziękuje za informacje . ;) ;) ;)

 

Tu masz manuala-tam wsio jest....... :biggrin:

 

http://motoservicemanuals.blogspot.com/200...ice-manual.html

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem CB 400N Super Dreams. O ile się nie mylę CM 400 ma ten sam silnik. Lałem tam FUCHS-a COMP4 10W-40. FUCHS-a lałem i leję do obecnej CB 500 ze względu na dobre przełożenie cena/jakość, więc nie sugeruj się nazwą producenta. Honda zaleca do tych silników olej SAE10W-40 i taki zalej. Ważne aby był to olej motocyklowy do czterosuwów z mokrym sprzęgłem o specyfikacji podanej wyżej. Czy to będzie FUCHS, SHELL, czy Castrol o tych samych parametrach ma drugorzędne znaczenie. Do miski olejowej powinno się wlać 2,3l oleju, o ile również wymieniasz filtr, a myślę, że to konieczność. Bez wymiany filtra 2,2l. Filtr jest pod prostokątną użebrowaną pokrywką przykręconą do prawej spodniej strony miski olejowej. Przed wymianą radzę zaopatrzyć się w nowy o-ring pokrywki, gdyż na starym , stwardniałym może wyjść przeciek, a dokręcanie na siłę spowoduje tylko pourywanie gwintów.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...