Skocz do zawartości

ZIPP RANGER 50cc


xcrider
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie, co myślicie o tym motorowerze ?

http://moto.allegro.pl/nowy-zipp-ranger-50...1193160492.html

ma on mi posłużyć przez najbliższy rok w miaręspokojnej jazdy, do czasu aż kupie 125. Później chcialbym go sprzedać za cenę rzędu 1,5-2 tys.

dodam że nigdy wcześniej nie jeździłem na biegówce i chcę kupić takiego "piździka" aby sie nauczyc jedździć na manualnej skrzyni.

Mój wybór w klasie 125 padl na Hondę Shadow.

Edytowane przez xcrider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykły chińczyk, widziałem podobne (a może i nawet identyczne) oferowane przez innych importerów chinoli.

Z tego co mi świta, to wydawały mi się one stosunkowo... małe. Mój skuterek jest większy od tego. Te chopperki to takie jeżdżące zabawki.

 

Mocą to ten Zipp też się nie wyróżnia, 2.9 KM to malutko, chociaż czego oczekiwać po 50 ccm ;]

 

Nie lepiej poczekać rok i kupić od razu 125? Na manualu spokojnie się nauczysz, ja nauczyłem się właściwie operować manualem na kursie na kat. A (bo wcześniej [3 lata temu] tylko przez miesiąc uczyłem się na Romecie, aby zdać na kartę motorowerową i niedługo potem wyzionął on ducha), więc i ty się nauczysz spokojnie na kursie na A1 - no ewentualnie, że chcesz być na tyle głupi, aby jeździć 125 bez wymaganych uprawnień, co wkońcu się skończy spotkaniem z Policją...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich samych motorynek z 50 ccm, które oprócz malowania i naklejki na zbiorniku niczym się nie różnią, bo są sprowadzane z jednego źródla w Chinach. na rynku jest więcej. Poszukaj lepiej a znajdziesz pewnie za tę cenę coś nowego tylko pod inną nazwą. Nie pamiętam ale zdaje się że Romet albo Kingway wypuszcza na rynek podobny sprzęt o nazwie "Łoś"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oczekuj cudów po chińskiej 50 ccm. Więcej jak realne 65-70 km/h takim cudem nie pojedziesz, a w dodatku jazda z takimi prędkościami chińczykiem nie należy do super przyjemnych - można by rzec, że na chińczyku czujesz, że jedziesz 60 km/h, a motocyklem nie (jestem żywym przykładem, bo na kursowej YBR 250 nie czułem tych 60 km/h, a skuterek przy podobnych prędkościach się zaczyna trząść ;P) .

Ja w czasie mojej "przygody" z chińskim skuterem 50 ccm wyrobiłem sobie opinię, że taki skuter / motorower to tylko "wozidupa" od punktu A do punktu B, a nie demon prędkości. Mam nadzieję, że i ty będziesz tak postrzegał swój sprzęt rodem z Chin - żadne tuningowanie, jakieś filtry stożkowe i inne g*** nie powinny wchodzić w rachubę, bo te sprzęty nie są do tego stworzone, jedynie pojazdy zwane "markowymi" pozwalają na trochę więcej szaleństwa, jednak pamiętaj też, że zgodnie z polskim prawem motorower powinien jechać max. 45 km/h (co właściwie w ogóle nie jest już przestrzegane dzięki postępowi technologicznemu - przepis ten pochodzi z lat 80' ...) .

Chcesz jeździć szybciej? Poczekaj rok i kup 125 ccm (którą osiągniesz nieco ponad 120-130 przy 4t, a 140+ przy 2t).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...