Skocz do zawartości

[Yamaha R6] Jaki poziom oleju wskazuje bagnet? + Mieszanie oleju 10w40 z 10w50


Rekomendowane odpowiedzi

teraz koledzy namieszaliście mi w głowie.

wertowałem dalej nieskończony internet i szukałem bardziej artykułów o takiej tematyce niż wypowiedzi na forum (bo z tymi różnie bywa). Znalazłem przeciwwskazanie do mieszania syntetyków z półsyntetykami. Mianowice tłumaczyli to tym, że zmieniając półsyntetyk na syntetyk możemy wypłukać drobny nagar który jednak uszczelnia nasz silnik (jednak zdaje mi się że tyczy się to do starych konstrukcji).

Zapytam więc tak. Kto mieszał olej 10w50 dodając 10w40 i jeździ dalej? ;) przypomnę że oba to syntetyki.

 

W twoim silniku nie ma nagaru więc nic Ci się nie wypłucze. W mojej starej Hondzie 83r nie było NIC nagaru, przynajmniej pod deklem rozrządu.

Obecne oleje to nie to co Selektol Specjal, starsi pamiętają :smile:

Ja tak zmieszałem 10w40 na 15w50 i wszystko jest ok. i będzie :buttrock:

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz i kujawskiego tam nalać ... oby świeży był...

 

raczej nie stosuje się takich praktyk aby mieszać różne lepkości różnych producentów... bo koszt nie jest aż taki wysoki... aby kupić nowy

jak ci zostało do dokup taki jak masz... a jak nie to kup nowy a ten sobie zostaw na jakieś płukanie czy smarowania... nie koniecznie moto.

pomieszasz pomieszasz... potem sprzedaż ... tamten znów pomiesza... a potem piszą na forach... to się dzieje.... i to sie dzieje .. co zrobić :banghead:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...