Skocz do zawartości

Airoh Dragon vs. Airoh Pit One vs. Wasze propozycje


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

stoje przed zakupem kasku motocyklowego, lecz juz mam totalny metlik w glowie. Przede wszystkim zalezy mi, zeby kask byl w miare cichy, tzn. zebym nie mial wrazenia ze jestem w sokowirowce, lekki i miloby bylo jakby mial blende, choc nie musi.

 

Na fc-moto.de jest promocja na Airoh Dragon i stoi 198€, Airoh Pit One jest za 150€....

Dragon jest lekki, nie ma blendy, nie wiem jak z glosnoscia.

Pit One ma fajne malowanie IAN, ma blende i jest troche ciezszy od Dragona.

 

Kask raczej powinien byc bardziej turystyczny, bo mam BMW F650GS, miloby rowniez bylo jakby sie dalo wcisnac okulary, ale nie jestem przekonany do szczekowca...

 

Pozdrawiam, sorx za brak polskich znakow, ale pisze z obcojezycznego, nieswojego kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 tygodnie później...

Strona instytutu, który zajmuje sie testowaniem kasków: http://sharp.direct.gov.uk/

(ceny w miare rzeczywiste, wystarczy przeliczyć po kursie)

Dlaczego na świecie żył i czego chciał, dokąd dążył, komu służył - sam nie wiedział. Służył stepom, wichrom, wojnie, miłości i własnej fantazji.

 

 

Primum non nocere.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w chwili obecnej jeżdżę w Dragonie. Z tego co widzę w PitOne jest blenda, natomiast Dragon jest 250 g lżejszy, a to już czuć na karku zwłaszcza przy dłuższej jeździe. Nie wiem jak u Ciebie z rozmiarówką ale ja w zeszłym roku kupiłem Dragona za 350 zł w malowaniu jak na chiński skuter (cena regularna ok 1200-1300zł). Za 200 zrobiłem mu malowanko w aerografie i w sumie za 550 zł mam zajefajny garnek. Dragon jest lekki, wygodny, ma dobrą wentylację. Cichy nie jest ale ponoć kaski dzielą się na ciche i te co mają dobrą wentylację ;) Bardzo wygodny system zdejmowania wizjera. W ciągu góra 20 s jestem w stanie zdjąć i założyć wizjer, poza tym w żadnym kasku nie widziałem tak grubej i solidnie wyglądającej szybki. Poszukaj dobrze na pewno znajdziesz coś dla siebie

Edytowane przez -lisio-

jazda motocyklem to najprzyjemniejsze co można robić w ubraniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...