Skocz do zawartości

Wiedeń - parkowanie motocykla


Boniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Będę wdzięczny za odpowiedź od obeznanych w temacie. Jak wygląda sprawa z parkowaniem motocykla w centrum Wiednia i innych dzielnicach? Potrzebna jest jakaś winietka czy coś w ten deseń? Czy jest ewentualnie za free jak w większych polskich miastach. Znalazłem informacje na temat stref płatnego ograniczonego parkowania, ale wszystkie informacje dotyczą samochodów. O motocyklach cisza. Jeśli ktoś z was ma informacje na ten temat będę wdzięczny za info.

pzdr.

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Byliśmy w tym roku w Wiedniu i nie było problemu z parkowaniem. Potwierdzam, że motocykle nie płacą na parkingach z parkometrami.

 

Na autostradach w Austrii koniecznie winietka, można kupić przed granicą (my wjezdżaliśmy ze Słowacji)

lub już w Austrii na wlocie na autobanę. 10-cio dniowa kosztuje 4,5 Euro, dobrze też wrzucić do kufra kamizelkę odblaskową (w Austrii wymagana). Autostrady w Czechach i Słowacji dla motocykli bezpłatne!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych kilka razy co byłem, to parkowałem w zasadzie gdzie się dało, na chodniku np. tyle ze tak, aby zbytnio nie paraliżować ruchu pieszym i zawsze za darmo. Konsekwencji żadnych nie było...

I tak też właśnie robiłem :) Wiedeń piękny, ale nie wiem czy tam jeszcze wrócę. Byłem 3 razy i 2 razy dopadła mnie meeegaulewa. Jakieś pechowe miasto ;)

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...