Skocz do zawartości

problem z hamulcem


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czyściłem tłoczki w cb500 (zacisk nissin), ale wyskoczył mi jeden tłoczek.

Odłączyłem wąż od pompy, zamknąłem otwór, przepompowałem - odpowietrzyłem pompę.

Zakręciłem wąż. Odpowietrzałem całość, ale bez rezultatu. Powietrze nie wychodzi, a klamka dalej miękka.

Płyn z odpowietrznika wychodzi. Wymieniłem odpowietrznik dalej to samo.

 

Sprawdziłem tłoczki, wysuwają się, ale przy wciśniętej klamce mogę je wcisnąć na swoje miejsce.

 

Znajomy przyjechał i też próbował, ale bez rezultatu.

 

Ma ktoś jakiś pomysł ?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez k o b 22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiorniczek jest zakręcony, no ale może faktycznie. Powietrze ogólnie nie wychodzi przy odpowietrzniku, ani w zbiorniczku.

 

Chyba najlepszym rozwiązaniem będzie spuszczenie płynu od nowa i zalanie go, tylko pewnie znów pompę trzeba będzie odpowietrzać.

 

Jest jakiś inny sposób na odpowietrzenie pompy od ściągania z niej wężyka ?

 

Irytujące jest to, że po dwugodzinnej walce z odpowietrzeniem klamka, ani troszkę nie stwardniała, poprzednim razem wszystko bez problemu poszło.

Edytowane przez k o b 22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było 3904385437870 razy.

1. Ze strzykawki 60 - 100ml wtłaczamy płyn przez odpowietrznik do samej góry.

2. Zakręcamy odpowietrznik i zdejmujemy strzykawkę (wężyk zostaje).

3. Pompujemy klamką 3 - 5 razy, !wciskamy! i popuszczamy odpowietrznik i zakręcamy. Dopiero można puścić klamkę! Pilnujemy, żeby płyn nie zszedł za nisko w zbiorniczku.

4. Pompujemy klamką 3 - 5 razy, !wciskamy! i popuszczamy odpowietrznik i zakręcamy. Dopiero można puścić klamkę!Pilnujemy, żeby płyn nie zszedł za nisko w zbiorniczku.

5. Pompujemy klamką 3 - 5 razy, !wciskamy! i popuszczamy odpowietrznik i zakręcamy. Dopiero można puścić klamkę! Pilnujemy, żeby płyn nie zszedł za nisko w zbiorniczku. itd. itd.

 

Klamka będzie już na tyle twarda, że uzupełniamy płyn w zbiorniczku pompy i zamykamy dekielek.

Jeśli powietrze nie wychodzi, a klamka jest miękka, ruszamy kierownicą, stukamy po przewodzie, aby uwolnić powietrze z przewodu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie 3904385437871. Jeśli chcesz to zmienić to zrób FAQ, bo szukając w takiej ilości tematów, przewija się ciągle i ten sam sposób, który już kilka razy stosowałem, aż do dziś.

 

Cały układ dokładnie tak odpowietrzałem, ale bez użycia strzykawki. Jutro sprawdzę ten Twój sposób jak znajdę taką super strzykawę, chociaż nie widzę sensu, jeśli w całym układzie jest płyn, a pompa jest odpowietrzona.

Edytowane przez k o b 22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro sprawdzę ten Twój sposób jak znajdę taką super strzykawę, chociaż nie widzę sensu, jeśli w całym układzie jest płyn, a pompa jest odpowietrzona.

To go nie sprawdzaj, albo jednak go sprawdź, bo jak jest miękko to jest powietrze, albo go nie ma, sam już nie wiem, jakiś taki niezdecydowany jestem.

 

Co do FAQ. To na tym forum się tematów rzeczowych nie przykleja, tylko jakieś pierdoły typu motocykl miesiąca, czy" facet i laska forum".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje to ty zle odpowietrzeasz pompe.

Masz tylko poluzowac przewod - identycznie jak odpowietrznik w zacisku.

Dodatkowo zalewaj uklad na wcisnietyh na maxa tloczkach.

Ja zalewam pompe, przewod, az sie wyleje z dolu plyn.

Potem zalewam zacisk i dokrecam go lekko wciskajac klamke.

W ten sposob nie dokladasz sobie roboty.

A wogole to najlepiej od dolu jechac.

Edytowane przez G3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba znalazłem problem. Są to wyrobione dwie podkładki do tego węża przy pompie. Minimalnie przepuszcza tam płyn.

 

Tak potwierdzam, wymieniłem podkładki, odpowietrzyłem swoimi sposobami i wszystko jest ok.

Edytowane przez k o b 22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...