Skocz do zawartości

Jak jeździć po śniegu ... samochodem.


Pawel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie lubię tych systemów, bo ograniczają one sprawnego kierowcę, bo często w jeździe poślizgami zablokowanie hamulców jest wręcz konieczne, powiem więcej niezbędne, dlatego nikt tego nie stosuje w rajdach. Jeździłem ostatnio Mercedesem C200 z kompresorem, i bardzo mnie ta bryka wpieniła. Niby opcja ręcznej zmiany biegów, ale automat się wtrąca i potrafi zapiąc 2 w górę, bo "pomyśli" w jednej chwili to samo co kierowca - totalna nuda. O kontorolowanym pośluzgu dla zabawy zapomnij. Nie wspominam już o tym, że wiele tych systemów nie działa prawidłowo na dziurach które ogłupiają system, który uznaje przerwę w kontakcie koła z drogą jako uślizg i odpuszcza. I to nawet przy sprawnych amortyzatorach - dziennikarze testujący Opla Astrę Turbo uznali ten samochód za niebezpieczny, bo jego twarde, ale niedotłumione odpowiednio na potrzeby naszych dróg zawieszenie okazywało się wręcz niebezpieczne w styuacjach ekstremalnych. Oczywiście że dla 90% kierowców, krórzy traktują każdy uślizg jako sytuację awaryjną systemy te są dobre, bo leszy jest ABS niż kierowca który naciśnie pedał hamulca, zablokuje koła i jak sroka w ser patrzy się na zbliżającą się przeszkodę.

 

Pozdro, Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę Vito 110CDI od czterech lat ale wyłącznia ASR nie udało mi się odnaleźć,  chyba że masz jakiś inny model.

 

Jest taki spory, czarny wyłącznik kołyskowy (mniej więcej wielkości shifta na klawiaturze) na konsoli, na prawo od dźwigni zmiany biegów, z podświetlanym napisem ASR OFF :P przynajmniej u mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...