Skocz do zawartości

Nolan N84 lub N85?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zdecydowalem sie na kupno kasku Firmy Nolan ale mam dylemat wybrac wczesniejszy N84 czy na sezon 2010 N85 moge powiedziec ze tu gdzie akurat przebywam roznica cenowa miedzy modelami jest bardzo niewielka raptem pare euro takze zapytanie do was drodzy koledzy ktory polecacie moze Ktorys z was odstawil starszy N84 i zalozyl mlodszego brata i moze cos na ten temat powiedziec z gory dzieki,pozdrawiam:) Dodam jeszcze ze tu za N85 wolaja 277euro:(

Edytowane przez Przemo24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jest!!! wlasnie wrucilem z nowiutkim Nolanem N85 w takim malowaniu http://www.alexfactory.it/motorcycle-helme...deaaf00196eb323

Lezy idealnie nic nie ugniata ani sie nie podwija wszystko jest w najlepszym pozadku ale jak sie sprawdzi podczas jazdy przekonam sie dopiero za 5 tygodni:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj zrobiłem pierwsze kilometry w n85. Trochę świszczy powyżej 100 (YBR 250) po stronie sterowania blendą - jak zasłonie to miejsce ręką to jest zdecydowanie ciszej. Parowania na razie brak - za ciepło, chociaż parno jak w dżungli. Po przesiadce na Virago 535 z szybą z przodu hałas zdecydowanie mniejszy.

Mam założonego pinlocka- górna krawędź powyżej linii wzroku. Blenda dobrze spełnia swoje zadanie, ale przyzwyczajony jestem do rowerowych okularów, a one całkowicie obejmują pole widzenia - od dołu też.

Wentylacja bardzo dobra - nie daje po oczach, szybę można otworzyć na 1 ząbek - ok. 4mm uchylenia i też jest fajnie. W sumie pojeździłem ok. 2 godziny ze znajomymi, niecałe 70km. Na razie OK.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Special nie ma pinlocka, Ncomu i wysciółka jest z "budżetowego" materiału.

 

Dajcie znać jak spisuje się N85 przy większych prędkościach 120+, mocno zastanawiam się własnie nad nim lub na Shojem Qwestem...tylko blendy brak :/

Edytowane przez Bazyll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dwoch latach uzywania N84 moge powiedziec ze:

- wentylacja nie powala, ale nie jest zle,

- pinlock - super sprawa

- powyzej 100 zaczyna sie robic glosniej - zwlaszcza w okolicy zapiecia szybki do kasku. I tutaj jest ta sama historia co z suwakiem blendy w Waszych N85 - jesli sie zakryje to jest ciszej. Generalnie w dluzsza trase lepiej zalozyc zatyczki do uszu i jest ok.

- mam wersje Special - musialem dokupic pinlocka, ale w tej cenie to naprawde ciekawa propozycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...