Skocz do zawartości

Kopci, bierze olej i nie ma siły


104gad
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mój skuter nie ma siły by jechać i coś w nim jest nie tak. jest przerobiony na 80 ccm kiedyś jeździł poprzedniemu właścicielowi 70-80 km/h ale teraz więcej niż 40-50 nie przekroczy. Rozebrałem silnik. Wymieniłem wał + łożyska + korbowód na nowy, wspomnę tylko, że karter jest lekko wyrobiony, ponieważ jedno łożysko weszło beż większego problemu. Wymieniłem jeszcze rolki na cięższe, nowy jeden zawór bo był krzywy i nowe gumki na zawory, ustawiłem sam rozrząd tak jak mi na serwisie powiedzieli. Odpaliłem i nadal nie jest Ciekawie. Strasznie dymi na biało i po chwili jazdy (a i tak więcej niż 50 się nie zebrał) zaczyna kichać. Jak dodaję gazu to nie ma siły ciągnąć i tak jakby się dławił czy coś. Kończy się to zgaszeniem silnika i gdy go odpalę to znowu przez chwile można jeździć po czym całą historia od nowa. Co to może być ?? Z góry dzięki za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze sprawdź luz na zaworach, 0.05 IN/EX. Potem wyczyść dobrze gaźnik. Jeśli gaźnik jest brudny to 80-tki właśnie tak będą się zachowywać. Przy okazji podnieś iglicę.

 

Na wlocie do filtra powietrza jest taka "ślepa kiszka" czyli jakby rura/harmonijka. Na jej początku powinna być włożona końcówka z siatką lub gąbką, taki niby-filtr. Jeśli masz to wyjęte to może z tego powodu się dusić. A jeśli masz ten element to wyjmij go i zobacz jak jedzie. Trzeba poczarować trochę, chinol to jest. :biggrin:

 

Sprawdź też czy filtr paliwa masz założony w dobrym kierunku, czy wlew paliwa ma odpowietrzenie i czy pompka dobrze podaje paliwo. Oleju nie masz za dużo wlane? 0.7L się leje.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi przerwami na zaworach to mam 0,10 i 0,15 bo tak mi powiedzieli na serwisie w sklepie Wilmat Motocykle.

 

Oleju jest nalane jakieś 0,5l

 

Gąbkę w tej rurce mam, ale jutro sprawdzę jak będzie bez, chociaż jak zdjąłem filtr powietrza to raczej tak samo jakbym zdjął tą gąbkę, więc raczej nie będzie różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jaki sposób kicha?W gaźnik? Być może pompka nie podaje paliwa, lub jakiś problem z gaźnikiem. Wyczyść go dobrze.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerwy na zaworach ustawione 0,5 i 0,7. Gaźnik wyczyszczony. Paliwo raczej dostaje. Teraz gdy odpaliłem to czasami zaczął strzelać z tłumika. Nadal po dodaniu gazu zachowuje się tak jak czasem motor gdy jest zimy i tak przerywa, ale tutaj to nie mija. Zauważyłem, że z tego cypka co jest w pokrywie zaworów wydostają się spaliny i gdy zatkałem to palcem to wytworzyło się podciśnienie. Po 300 metrach wszystko zniknęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...