Skocz do zawartości

gpz czy gpx ??


Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam pytanko na ktore nie znalazlem nigdzie odpowiedzi..

chodzi mi o model kawasaki gpz 500 czy tez gpx 500 ?? oco chodzi w tym oznaczeniu??

stosowane sa one wymiennie (tak przynajmniej doczytalem na necie) a modele nie roznia sie praktycznie niczym.. silnik ten sam, wymiary wagi tez .. oco chodzi? prosze wytlumaczcie :D

 

i druga sprawa ..bardzo prosze uzytkownikow ww motorkow o opinie.. bo coraz bardziej mnie neci ta gpztka :D

 

 

pozdrawiam

z gory dzieki za odpowiedzi :)

--> szczal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DOPISANE:Przepraszam,żle przeczytałem i pisząc posta byłem przekonany,że chodzi Ci o GPZ/GPX 600, i zamieściłem w nim swoje uwagi na temat tego właśnie modelu.O 500 niewiem nic.Sorry.Zostawię już to co napisałem o 600.

 

 

Z tego co się orientuję, to GPZ było pierwszym oznaczeniem tego motocykla, stosowanym w latach'80.Póżniej w modelu wprowadzono poprawki(zdaje się,że między innymi został wzmocniony silnik,jakieś zmiany w rozrządzie chyba i zaworach-jednym z czulszych miejsc tego motocykla).MOc silnika z czasem, ze względu na normy dotyczące czystości spalin znowu spadała.Po tych poprawkach jeszcze przez jakiś czas się nazywało GPZ, pózniej w latach'90 wprowadzili jeszcze jakieś drobne zmiany i oznaczenie GPX.Pewności nie mam,bo piszę z pamięci, ale tyle mniej więcej pisali chyba kiedyś w "ŚM-motocykle używane".W każdym bądz razie widać nawet w ogłoszeniach giełdowych,że te starsze to GPZ, a nowsze GPX.Jak kupowałem moto, rozważałem jednego GPZ z '86 roku.Jak mnie koleś nim przewiózł to dużo nie trzeba mu było żeby 2 paki na zegarze były :D (pierwszy raz w życiu tyle jechałem).Pózniej jak sam się nim przejechałem to mnie jakoś nie zachwycił(może dlatego,że godzinę wcześniej oglądałem i jeżdziłem 7 lat młodszym zzr600 - następcą modelu :D )GPZ, którym jezdziłem miał strasznie sztywno poustawiane zawieszenie, sprawiało to,że wydawał mi się wtedy bardzo niewygodny(pewnie za to w zakrętach się dobrze trzymał, ale nie miałem okazji tego sprawdzić, zresztą wtedy nie potrafiłbym- teraz chyba też jeszcze nie).Strasznie w nim brzęczało wszystko jak się na nierówności najechało.Miał za to dość dobrze dozowalny gaz.Po przejażdżce zzr, który przy najmniejszym ruchu nadgarstka "wyrywał się spod du**", ten był łagodny jak baranek :roll: .Nie pamiętam dobrze jakie miał hamulce, ale wydaje mi się,że dobre.

Wiem,że jak wtedy chciałem tamten kupować, to zagadałem napotkanego motocyklistę na GPX z 96 roku chyba, i pytałem jak tam się jezdzi i jak się sprawuje, to nie narzekał.Mówił,że zrobił swoim sporo kilokilometrów i nic mu się nie zepsuło.miał szlifa to musiał powymieniać parę rzeczy i wymiany eksploatacyjne, ale poza tym to raczej nic.Mówił,że jemu jest wygodny i że zadowolony.

O, i tyle.Mam nadzieję,że nie zanudziłem.3ym sie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

groszek dzieki za obszerna odpowiedz :)

 

a co do nazwy to szukam caly czas.. ale chyba nie bo gpz 500 to rowniez ex500 ...

przynajmniej tak sie przedchwilka doczytalem :D

 

chyba zdecyduje sie na to moto :D latwiej kupic sprzedac wiecej czesci :D

 

pozdrowka

ps. prosze o jeszcze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...