Skocz do zawartości

Aprilia RS125-brak mocy na niskich obrotach


przegraj77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy mojej Apki,zwłaszcza na pierwszym biegu.Najbardziej zauważalne jest to przy ruszaniu,kiedy nawet po odkreceniu gazu i szybkim puszczeniu sprzęgła nie ma mowy o podbiciu przedniego koła.Ogólnie mam wrażenie,że moto stało się jakieś mułowate i brzmi też inaczej.Co może powodować taki stan?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy mojej Apki,zwłaszcza na pierwszym biegu.Najbardziej zauważalne jest to przy ruszaniu,kiedy nawet po odkreceniu gazu i szybkim puszczeniu sprzęgła nie ma mowy o podbiciu przedniego koła.Ogólnie mam wrażenie,że moto stało się jakieś mułowate i brzmi też inaczej.Co może powodować taki stan?

 

 

może tłumik jest mało drożny ?

 

siweca moze już padła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zaczyna "jechać" koło 8 tys i wzwyż to jest to wina zaworu wydechowego.

 

jesli jest tak jak mowisz, to on sie w ogóle nie domyka, czyli jest otwarty cały czas,

 

nie wiem ajk to jest a Aprilli, ale jak sie da to zdjąc pokrywe i sprawdzić czy działą w czasie pracy silnika, w ogóle to na jakiej zasadzie jest on sterowany w tym silniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli jest tak jak mowisz, to on sie w ogóle nie domyka, czyli jest otwarty cały czas,

 

nie wiem ajk to jest a Aprilli, ale jak sie da to zdjąc pokrywe i sprawdzić czy działą w czasie pracy silnika, w ogóle to na jakiej zasadzie jest on sterowany w tym silniku?

W rotaxie 123 zawór sterowany jest elektromagnesem. Przypuszczam, aby go sprawdzić mozna by go wyciaganć i podać opowiednie napiecie i zobaczyc czy działa. Bo na działajacyn silniku chyba by to ciezko sprawdzić, jedynie patrzac przez okno wydechowe. Może też sie przytarł na lince albo w cylindrze.

Edytowane przez Kamsel

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zaczyna "jechać" koło 8 tys i wzwyż to jest to wina zaworu wydechowego.

No wlasnie mniej-wiecej w ten sposob to wyglada.Przy ruszaniu zamuła,a później jak się wkreci to juz jakos jedzie,chociaz chyba juz tez nie tak jak jakis czas temu,chyba ze po prostu juz takiego wrazenia nie robi ;) Czy z tym zaworem wydechowym dam sobie sam rade,czy lepiej skorzystac z uslug mechanika?Dodam,ze nie mam garazu,wszystkie drobne sprawy naprawiam na parkingu,gdzie stawiam motor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie mniej-wiecej w ten sposob to wyglada.Przy ruszaniu zamuła,a później jak się wkreci to juz jakos jedzie,chociaz chyba juz tez nie tak jak jakis czas temu,chyba ze po prostu juz takiego wrazenia nie robi ;) Czy z tym zaworem wydechowym dam sobie sam rade,czy lepiej skorzystac z uslug mechanika?Dodam,ze nie mam garazu,wszystkie drobne sprawy naprawiam na parkingu,gdzie stawiam motor

Jeśli masz troche pojecia to dasz.

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udalo mi sie wydobyc dzisiaj ten zawor wydechowy,po dlugich trudach i mece co prawda,ale wazne ze sie udalo.Wyczyscilem go,sprawdzilem czy swobodnie sie porusza w cylindrze i zamontowalem spowrotem.Efekt mojej pracy powalajacy:zero poprawy :( Nie wiem czy zawor jest wyregulowany,bo nie do konca wiem jak to powinno wygladac,gdy jest dobrze poustawiane,ale czy nie powinno byc choc troche lepiej mimo wszystko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szybko sprawdzić działanie:

Ściągasz dyfuzor, rozpinasz kostkę od elektromagnesu, przedłużasz kabelki i podłączas tak aby w każdej chwili można było podłączyć go do aku. Spoglądasz w okno wydechowe, od góry powinien wystawać jezyczek i zakrywać kawałek okna przy tłoku. Teraz podłączasz elektromagnes do aku i języczek powinien się chować. Jeżeli chowa się w 100% to jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...