Skocz do zawartości

Suzuki ts 50


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanko, w internecie znalazłem temat o Suzuki ts powietrzak kontra ciecz.

Większość osob pisało że powietrzaki są do kitu itd. a ciecz jest zawalista. wiem o tym że powietrzak jest słabszy i wolniejszy, ale i niezawodny :crossy:

i właśnie tego dotyczy moje pytanie, co po za tym co napisałem jest lepszego w cieczy???

Z góry dzięki za odpowiedź :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z reguły motocykl chłodzony cieczą jest te pare KM mocniejszy, silnik ciszej pracuje (płaszcz wodny tłumi ) i ma tarcze z przodu

 

ja jestem gorącym zwolennikiem powietrzaka :D prostsza konstrukcja silnika, brak delikatnej wrażliwej na gleby chłodnicy, to samo węży od cieczy, jeden płyn do wymiany mniej, i chłodzenie powietrzem w zasadzie nie może sie zepsuć (skrajny przypadek to jak miesiąc motocykla nie myjesz i cylinder jest tak zalepiony błotem że nie odprowadza ciepła ale chyba aż tak nikt nie zaniedbuje sprzęta :D ?? )

 

niestety technika idzie do przodu i nie da sie np kupić 2 suwowego motocykla z roku 95 chłodzonego powietrzem, chodzi zapewnie o hałas i normy emisji spalin, natomiast kupowanie rocznika 84 tylko po to żeby mieć chłodzenie powietrzem to bezsens bo z motocyklami enduro odwrotnie niż z winem im młodszy tym lepszy (mniej zmęczony życiem i katowaniem)

 

w zasadzie w 2t chłodzenie powietrzem odeszło do lamusa w 85 czy 86 roku (nie we wszystkich )

 

chłodzenie cieczą w takiej dt80 nie jest wcale skuteczniejsze od powietrzaka co z tego że ciecz krąży jak chłodnica jest ,,wiatrołapem'' (nie ma wentylatora na niej )więc jak stoisz i np palisz gume to też łatwo ją przegrzać, do tego chłodnica szybciej zalepia sie brudem niż cylinder w powietrzaku, i jest dosyć delikatna przy myciu.....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...