Skocz do zawartości

Kawasaki ER-6N na pierwszy motocykl?


Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie witam wszystkich:)

mam 24 lata i jestem właśnie w trakcie robienia kursu na kat.A, na motocyklach trochę wcześniej już jezdzilem, ale nigdy jakoś więcej i poważnie. W tym roku stwierdziłem, że chcę zamienić codzienne stanie w korkach na sprawne przemieszczanie się po mieście na dwóch kołach.

Chcę przede wszystkim motocykl, który będzie umożliwiał wygodną miejską jazdę między samochodami, ale na którym również można spokojnie wybrać się w jakąś trasę za miasto - nie potrzebuję dużej mocy, ale sądzę, że nie będę miał problemów z ogarnięciem jakiejś 600-tki. Celuję w używki za 10-15kpln.

Ostatnio miałem przyjemność pojezdzić na Kawasaki ER-6n i zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie i w związku z tym, że ten model raczej rzadziej jest wymieniany w tematach "pierwszy motocykl" chciałem zapytać o Waszą opinię na jego temat - awaryjność, wygoda, dostępność części zamiennych itp.

 

z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę przede wszystkim motocykl, który będzie umożliwiał wygodną miejską jazdę między samochodami, ale na którym również można spokojnie wybrać się w jakąś trasę za miasto - nie potrzebuję dużej mocy, ale sądzę, że nie będę miał problemów z ogarnięciem jakiejś 600-tki. Celuję w używki za 10-15kpln.

Ostatnio miałem przyjemność pojezdzić na Kawasaki ER-6n i zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie

 

Proponowałbym ten sam silnik w wygodniejszej "opakowce"- KLE 650 Versys. Lepszy do miasta i na wycieczki po polskich drogach.

przykladowe ogłoszenie:

http://otomoto.pl/kawasaki-kle-okazja-M1846955.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym ten sam silnik w wygodniejszej "opakowce"- KLE 650 Versys. Lepszy do miasta i na wycieczki po polskich drogach.

 

Też mu się przyglądałem, ale zdecydowanie bardziej podoba mi się naked, niż konstrukcja Versysa.

A tak porównując ER-6n do nakedów w podobnej cenie (sv650, FZ6, może Hornet) to co byście wybrali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fazer, Hornet to już koło 100 koni, mocniejsze od Kawy. Sv zacny motor ale silnik w układzie V może zrobić kuku świeżakowi. Zależy co to było to "jeżdzenie wczesniej na moto". Te motorki mogły by być ale raczej się ich nie poleca na poczatek.

Myslę że Er-6 na początek bedzie git. NIe za mocny nie za słaby. Ja osobiscie mam gs 500 ale Kawa właśnie bedzie chyba moim nastęnym motorkiem :).

Mają tam piwo tak zimne jak serca waszych dziewczyn.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...