Skocz do zawartości

YZ 250 - kolejne niewiadome.


andymotors
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli możesz to podaj rocznik tej yz.

 

W yz spotkasz kilka zapłonów na przestrzeni lat. Jedne z cewkami zasilającym dla wysokich i niskich obrotów. W starszych bez impulsatora, w tej samej funkcji jedna cewaka niskich obrotów roczniki 87-89. podaj rocznik będzie sprawniej. Pozdrawiam

Moja YZ jest z '90 roku. Cewkę już odebrałem z reklamacji i teraz mieści się ona w normach z serwisówki, aczkowliek jeszcze jej nie zamontowałem bo nie miałem na to czasu, ani głowy...

Dam znać jak założę cewkę czy moto będzie w końcu działać, czy nadal będzie się fochać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem cewkę z reklamacji. Ma ona teraz tyle ohm ile powinna (ma 529, a powinna mieć od 440 do 660 Ohm).

Napięcie z tej cewki to jakieś 35-40V. (poprzednio, przed reklamacją, było 15V).

Dzisiaj zamontowałem cewkę w moto, a ono nadal się focha :banghead:

Ani nie pierdnie, ani nie zakopci. Dosłownie ZERO reakcji. Jedynie po wykręcenie świecy przez jakiś czas leci dymek z cylindra.

Czy ta cewka będzie już OK, a przyczyna leży po stronie innego podzespołu?

Edytowane przez andymotors
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko wskazuje że ta cewka jest już ok! Iskry nadal brak?

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iskra już jest, z resztą wcześniej też cały czas była tylko malutka. Teraz już nawet ma fajne pierdyknięcie, ale moto nadal nie chce zagadać :(

 

Sam w to nie wierzę, ale YZ w końcu DZIAŁA!!! :crossy:

Okazało się, że źle przezwojono mi cewkę. Nawinięto na odwrót drut, tak że po wsadzeniu jej do silnika tak jak były oryginalnie wyprowadzienia (+ do + - do masy) nie działało. Po odwróceniu przewódów moto od razu zagadało :clap:

Wielkie dzięki za fachową pomoc użytkownikowi krokodyl.

Pozdro, Andy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło,że mogłem pomóc ... w ramach wsparcia proszę o zamieszczanie linka do strony poświęconej wyłącznie tematyce zapłonów i układów ładowania w motocyklach www.zaplon.pl.tl

Zachęcam też do rejestracji na http://www.zaplon.fora.pl/ Moja strona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...